Wymagania finansowe i zaświadczenia o dochodach

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

Awatar użytkownika
MMyy
Posty: 12
Rejestracja: 04 cze 2013 20:13

Wymagania finansowe i zaświadczenia o dochodach

Post autor: MMyy »

Witam wszystkich.
Zdecydowaliśmy się z mężem na adopcję, oboje prowadzimy działalność gospodarczą. Z tego co znalazłam na forum wynika, że wystarczy przedstawić, zamiast zaświadczenia o zarobkach, rocznego PITa, a nawet PIT z miesięcy, które wypadły korzystnie. Prosze o informacje jak to aktualnie wygląda, czy OA wymagają rocznego PIT czy wystarczy np ten miesięczny??

-- 05 cze 2013 18:35 --

podnoszę
Awatar użytkownika
anastazja77
Posty: 4251
Rejestracja: 06 paź 2010 21:03

Re: zaświadczenie o zarobkach a działalność gospodarcza

Post autor: anastazja77 »

MMyy witaj!
MMyy pisze:jak to aktualnie wygląda, czy OA wymagają rocznego PIT czy wystarczy np ten miesięczny??
To zależy od ośrodka. My w naszym ośrodku na pczątek musieliśmy dostarczyć zaświadczenie o zarobkach, a przed kwalifikacją PIT roczny.
11.08.2011 - pierwsza wizyta w OA
09.01.2012 - zaczynamy kurs
09.07.2012 - kwalifikacje
06.09.2012 - zjawiła się w naszym życiu córeczka z serduszka
Awatar użytkownika
MMyy
Posty: 12
Rejestracja: 04 cze 2013 20:13

Re: zaświadczenie o zarobkach a działalność gospodarcza

Post autor: MMyy »

a jakie zaswiadczenie o zarobkach dałas przy działalności gospodarczej, przeciez w tym przypadku nie ma czegoś takiego??
Awatar użytkownika
anastazja77
Posty: 4251
Rejestracja: 06 paź 2010 21:03

Re: zaświadczenie o zarobkach a działalność gospodarcza

Post autor: anastazja77 »

MMyy pisze:a jakie zaswiadczenie o zarobkach dałas przy działalności gospodarczej, przeciez w tym przypadku nie ma czegoś takiego??
Ja dałam zaświadczenie o zarobkach, bo pracuję na etecie ale chodziło mi o to, że u nas na początku wszyscy składali dokumenty potwierdzające dochody za jeden miesiąc, a później musieliśmy przedstawić pity roczne.
11.08.2011 - pierwsza wizyta w OA
09.01.2012 - zaczynamy kurs
09.07.2012 - kwalifikacje
06.09.2012 - zjawiła się w naszym życiu córeczka z serduszka
Bobetka
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 14478
Rejestracja: 13 gru 2004 01:00

Re: zaświadczenie o zarobkach a działalność gospodarcza

Post autor: Bobetka »

MMyy ja w OAO przedstawiłam PIT roczny oraz miesięczny (wówczas jeszcze obowiązywały). Na rozprawie sędzia mnie spytał o rzeczywiste dochody :roll:
Nasz ośrodek wymagał na starcie tysiąca złotych dochodu netto na jedną osobę. Tyle, ze to było ponad 8 i pół roku temu.

Synku, nie mógłbyś być bardziej mój



01.2005



W każdym z nas tkwi talent. Ważne by go dostrzec i w niego uwierzyć


Awatar użytkownika
MMyy
Posty: 12
Rejestracja: 04 cze 2013 20:13

Re: zaświadczenie o zarobkach a działalność gospodarcza

Post autor: MMyy »

Dzięki za info, jakby jeszcze ktos miał podobne "doswiadczenia" z działalnoscia prroszę o info :)
Bobetka :) i co odpowiedziałaś :) życiowe pytanie, nie ma co :)
Awatar użytkownika
MMyy
Posty: 12
Rejestracja: 04 cze 2013 20:13

wymagania finansowe

Post autor: MMyy »

nie wiem czemu jakos nic nie mogę znaleźć na forum na ten temat oczywiście poza tym, że jest to sprawa indywidualna. To wiem :) Ale mam pytanie: jak OAO analizuja sytuacje materialną ?? czy składs sie miesięczne zaswiadczenie o zarobkach czy może 3miesięczne. czy potrzebne sa jakies wyciagi bankowe?? Pytam bo mamy kredyt hipoteczny (jak chyba większość małżeństw) ale nie wiem dlaczego dla niektórych instytuacji wcale nie bankowych jest to jakiś dziwny twór którego jak się ma to jakby życie już legło w gruzach. Radzimy sobie dobrze a rata kredytu nie ciąży nam zbytnio, tylko jakoś inni nie moga uwierzyć :) Mamy też niewielka pożyczkę. Prosze o informacje jak ktos wie cos w temacie, najwyżej spłacimy ta pozyczke szybciej, żeby nie było dodatkowych "obciążeń" :)
Dzięki i pozdrawiam
Awatar użytkownika
ssylwia24
Posty: 313
Rejestracja: 29 kwie 2006 00:00

Re: wymagania finansowe

Post autor: ssylwia24 »

u nas trzeba bylo przynies tylko zaswiadczenie z pracy ile sie zarabia i nikt nie sprawdzal ile mamy kredytów :wink:
8 prob AID
czas na nastepny krok - adopcja- 05. 2010
29.06.2011- dostaliśmy kwaliikacje :-)
25.06.2012- zadzwonił TEN telefon
nasz synek
martusia111
Posty: 993
Rejestracja: 10 wrz 2012 15:02

Re: wymagania finansowe

Post autor: martusia111 »

ssylwia24 pisze:u nas trzeba bylo przynies tylko zaswiadczenie z pracy ile sie zarabia i nikt nie sprawdzal ile mamy kredytów :wink:
u nas tak samo.

2.10.2012 pierwsza wizyta w Ośrodku

22.02.2013 spotkanie z psychologiem-testy

21.03.2013 wizyta domowa

25.03.2013 rozpoczęcie kursu

24.06.2013 zakończenie kursu-MAMY KWALIFIKACJE!

24.09.2013 zadzwonił ten telefon!

27.09.2013 poznaliśmy naszą kochan


Go30
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 4144
Rejestracja: 21 sie 2009 00:00

Re: wymagania finansowe

Post autor: Go30 »

U nas nie trzeba było żadnych zaświadczeń z banku, tylko zaświadczenie o zarobkach oraz kopię zeznania podatkowego za ubiegły rok

09.2013 serduszkowa córeczka

01.2017 zaczynamy po raz drugi


bea72
Członek Stowarzyszenia
Posty: 13912
Rejestracja: 01 sty 2009 01:00

Re: zaświadczenie o zarobkach a działalność gospodarcza

Post autor: bea72 »

Zmiany w treści głównego regulaminu forum!
Zapraszamy do zapoznania się z nową wersją regulaminu TUTAJ.
Swoje uwagi i wątpliwości możecie zgłaszać na TYM wątku.
Zapraszamy! :)
magmat
Posty: 5
Rejestracja: 22 lis 2013 11:53

Re: Wymagania finansowe i zaświadczenia o dochodach

Post autor: magmat »

Witam serdecznie,
mam pytanie - staramy się o adopcję już jakiś czas, ale mamy problem.
Wiemy, że jak zadzwoni ten telefon to czeka nas teraz szereg formalności m.in. w sądzie. Wiem, że wymagane jest złożenie zaświadczenia o dochodach.
Trochę się u nas zmieniło od czasu kwalifikacji i jedno z nas obecnie nie pracuje, jest w trakcie intensywnego poszukiwania ale na dziś takiego zaświadczenia nie ma (za to ma zasiłek dla bezrobotnych).
Jak sąd się to tego ustosunkuje i czy w ogóle jest jakaś szansa, żebyśmy nie zostali odrzuceni na starcie?

będę wdzięczna za odpowiedź

:(
magmat
Awatar użytkownika
yennefer23
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 5638
Rejestracja: 23 lut 2010 01:00

Re: Wymagania finansowe i zaświadczenia o dochodach

Post autor: yennefer23 »

magmat moi znajomi mieli podoba sytuacje, jedno z nich w miedzy czasie stracilo prace i szukalo nowego zajecia. uczciwie opowiedzieli o tym w swoim OA, nie wplynelo to na szukanie dla nich dzieci. W momencie skladania dokumentow o piecze, jedno z nich bylo zatrudnione, drugie na samozatrudnieniu, i sa teraz rodzicami slicznej dwojeczki.
Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno
magmat
Posty: 5
Rejestracja: 22 lis 2013 11:53

Re: Wymagania finansowe i zaświadczenia o dochodach

Post autor: magmat »

yennefer23 dziękuję za odpowiedź
problem jest tylko taki, że do nas zadzwonili dwa dni temu, że mają dla nas małego krasnala ...
wypadałoby szybko złożyć dokumenty do sądu i czekać na decyzje o preadopcji i do domu (np. na święta :( ) a tu nie wiem czy są jakieś szanse
zawsze jest coś nie tak ...
a tyle było czekania...
magmat
Bobetka
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 14478
Rejestracja: 13 gru 2004 01:00

Re: Wymagania finansowe i zaświadczenia o dochodach

Post autor: Bobetka »

magmat wiele pewnie zależy od waszych dochodów na tę chwilę. U nas sędzia na sprawie miał do wglądu nasze zeznanie roczne. Może ta jedna osoba wcale nie zarabia tak źle?

Synku, nie mógłbyś być bardziej mój



01.2005



W każdym z nas tkwi talent. Ważne by go dostrzec i w niego uwierzyć


ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”