Alimenty od Rodzica biologicznego na dziecko w Rz

Dyskusja na temat wszystkiego co dotyczy rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych, pogotowii rodzinnych i szeroko rozumianej tematyki rodzicielstwa zastępczego.

Moderator: Moderatorzy rodzicielstwo zastępcze

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
misianda
Posty: 449
Rejestracja: 22 maja 2010 16:03

Alimenty od Rodzica biologicznego na dziecko w Rz

Post autor: misianda »

Hej
nie wiem czy gdzieś o tym już jest ale proszę o porady
Dostałam dzisiaj z Pcpr pismo,że jako Rz mam wystąpić do sądu o alimenty od RB na dziecko ,które jest u mnie w Rz.
I teraz moje wątpliwości i pytania
1)Mb jest pozbawiona praw,od urodzenia od 6 lat nie interesowała się młodym,czy w takim wypadku jak ma zabrane prawa ma obowiązek płacić alimenty?
2)Nie wiem gdzie przebywa ,chyba nikt nie wie jak mam podać namiary na nią?
ponoć jest gdzieś w Domu Samotnej matki bynajmniej chyba była czy w jakiejś noclegowni ,ma albo miała jeszcze 2 młodszych dzieci.
3)Nawet jak jakimś cudem ktoś ale kto? bo nie ja do niej dotrze ona nie pracuje z czego zapłaci alimenty?Jak sama bieduje?
4)Kilka miesięcy temu przeprowadziłam się dość daleko od niej od poprzedniego sądu,dziecko nie zna jej ,2 tyg.temu złożyłam w tym sądzie pisma o wydanie i przesłanie na mój nowy adres postanowień o Rz i OP bo teraz po rozwodzie tylko ja bez ex męża jestem opiekunem dziecka.Także wszelkie papiery mają iść do nowego sądu
pcpr dał mi miesiąc na pokazanie im ,że złożyłam pismo i
tz zwrotkę z sądu
teraz to będzie zawirowanie bo papiery są ale ich nie ma czekam na nie
nie wiadomo kiedy pójdą do nowego sądu,tego ze względu na teraz nasze miejsce zamieszkania.
5)Jak złożę to jak dojdzie do mb kiedyś tam to będzie miała wszelkie nasze nowe dane a tego wolała bym uniknąć
To specyficzni ludzie 1 raz ja w sądzie spotkałam i boję się ,że może nam narobić ambarasu.
Podkreślę ma od kilku lat odebrane prawa a OB nie uznał dziecka.Ja jestem Rz i Op.
Czy muszę złożyć o te alimenty czy pcpr w swoim imieniu nie może jako instytucja ja i tak nie mam żadnych namiarów na mb.Czy da się to jakoś obejść?
Ona i tak nie zapłaci bo nie ma z czego i raczej nigdy nie będzie miała.
Gdzieś wyczytałam ,że w takim pozwie muszę wpisać jeśli wiem jej dochody ale i swojej rodziny???nasze wydatki i zadłużenie?bez sensu moje zobowiązania są moje na dziecko dostaje pieniądze na swoje dzieci płace sama po co komu moje wydatki a jeszcze Rb jak przeczyta mój pozew to ma wiedzieć ile i jaki mam dochód ile dzieci jakie kredyty? coś nie tak chyba.
ilcia811 z nową nazwą
dana6
Posty: 525
Rejestracja: 23 lip 2009 00:00

Re: Alimenty od Rodzica biologicznego na dziecko w Rz

Post autor: dana6 »

misianda za bardzo się nie znam, ale czy RB pozbawiona praw rodzicielskich ma obowiązek alimentacyjny? Gdyby tak było to RA powinni podawać RB o alimenty na adoptowane dzieci, a tak nie jest...
Awatar użytkownika
misianda
Posty: 449
Rejestracja: 22 maja 2010 16:03

Re: Alimenty od Rodzica biologicznego na dziecko w Rz

Post autor: misianda »

Tego właśnie nie jestem pewna ale na pewno inaczej jest z dzieckiem w Rz niż z adopcją.To nowy pcpr do którego należę teraz ze względu na miejsce zamieszkania oni nic nie wiedzą o dziecku a tym bardziej o jego rb.
ilcia811 z nową nazwą
ktbs
Posty: 4738
Rejestracja: 06 sty 2005 01:00

Re: Alimenty od Rodzica biologicznego na dziecko w Rz

Post autor: ktbs »

obowiązek alimentacyjny ustaje w momencie adopcji a nie pozbawienia więc rb go nadal ma

zgodnie z kodeksem rodzinnym to ty dbasz o interes dziecka i powinnaś wystąpić o alimenty, to raczej norma że rz to robi przynajmniej z mojej wiedzy ja też zawsze muszę

coś kojarzę w ustawie o tym że organizator pieczy zastępczej może wystąpić w określonych okolicznościach ale nie jestem u siebie, nie mam swojego komputera i ustawy - postaram się jutro

natomiast sam wniosek składasz tu gdzie mieszkasz pisząc na podstawie jakiego postanowienia masz dziecko umieszczone i wnioskując kwotę, wpisujesz że nie znasz miejsca pobytu a robisz to na polecenie pcpr-u
sąd może ustalić kuratora osoby nieobecnej
i nie musisz żadnych oryginałów sądowi dostarczać, nie podajesz też swojej sytuacji finansowej a jedynie wykazujesz to ile na dziecko otrzymujesz masz na to decyzję administracyjną
kasia - ciocia na zastępstwo ;)
Awatar użytkownika
misianda
Posty: 449
Rejestracja: 22 maja 2010 16:03

Re: Alimenty od Rodzica biologicznego na dziecko w Rz

Post autor: misianda »

Ja złożyłam tam w Szczecinie o to żeby przesłali dokumenty tutaj gdzie teraz mieszkamy ale to pewnie potrwa.Mogę tutaj złożyć o te alimenty? ale oni przecież nie maja żadnych danych moich ,dziecka a tym bardziej mb.
Jak do tego dojdą,jesteś pewna ,że tak można?
A jak np jednak wyślę do sądu tam gdzie byliśmy to co jakie potwierdzenie dostanę a muszę coś w ciągu miesiąca tutejszemu pcpr dać okazać się ,że złożyłam.Sąd mi odeśle podbitą 2 kopię mojego pozwu czy wysłać z taką żółtą karteczką na poczcie z potwierdzeniem odbioru-tyle że wtedy i tak nie będzie wiadomo o co pisałam.A jaką kwotę tych alimentów wpisać jak ona i tak nie zapłaci a i z czego ściągną,
co robią umarzają czy jest też coś takiego jak w normalnych alimentach ,że fundusz płaci?
Dzisiaj dostałam pisemka z sądu odnośnie młodego pisałam o inne postanowienia kazali pisać takie i takie sygn. akt przysłali postanowienie takie jakiem miałam
oczywiście nie na ta co powinnam sygn.kazali składać i pisz od nowa i czekaj obłęd.
ilcia811 z nową nazwą
ktbs
Posty: 4738
Rejestracja: 06 sty 2005 01:00

Re: Alimenty od Rodzica biologicznego na dziecko w Rz

Post autor: ktbs »

misianda wniosek o alimenty składasz w miejscu zamieszkania - nie ważne gdzie mieszka matka, a to że nie mają dokumentów to cię albo wezwą albo sobie sami ściągną
napisz że wnosisz o 50 zł a w uzasadnieniu że jesteś rz i że wnosisz na polecenie pcpr-u
kasia - ciocia na zastępstwo ;)
Awatar użytkownika
misianda
Posty: 449
Rejestracja: 22 maja 2010 16:03

Re: Alimenty od Rodzica biologicznego na dziecko w Rz

Post autor: misianda »

ktbs pisze:napisz że wnosisz o 50 zł
śmieszne trochę tyle biegania prawie o nic tak dla zasady
czy ty jak składałaś to mb płaciły? jest szansa uzyskać alimenty od rb niepracujących?Rozumiem jak rb stać albo jest z czego ściągnąć .My przez te 6 lat nigdy nie składaliśmy sama sędzia ustanawiając nas RZ powiedziała,że powinna mb ścignąć ale że jej i tak nie ma z czego zabrać to bez sensu i odstąpiła od tego.A pcpr nie wyśmieje mnie jak wpiszę 50 zł.mają coś do powiedzenia ,że np pisze za mało?

-- 06 mar 2013 08:27 --

A jeśli mnie wezwą do dostarczenia dokumentów to jakich co ja powinnam dostarczyć do sądu?Jak ja na nia nic nie mam a nawet jak mam to ze swoich prywatnych zrudeł a nie do upublicznienia.
ilcia811 z nową nazwą
ktbs
Posty: 4738
Rejestracja: 06 sty 2005 01:00

Re: Alimenty od Rodzica biologicznego na dziecko w Rz

Post autor: ktbs »

misianda tu przecież nie chodzi o pieniądze a o zasadę, składasz tak mało a może się zdarzyć że sędzia całkowicie na okoliczności różne zwolni mb z płacenia - będzie po sprawie;
a pcpr jak taki mądry niech sam pisze, takie są przepisy że mb jest w obowiązku alimentacyjnym stąd nacisk
jak cię sąd wezwie będziemy się martwić ;) teraz wpisz że nie znasz adresu a ostatni o jakim wiesz to taki czy taki
kasia - ciocia na zastępstwo ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzicielstwo zastępcze”