OAO TPD w Częstochowie

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

Awatar użytkownika
kasienka
Posty: 2418
Rejestracja: 16 kwie 2003 00:00

Post autor: kasienka »

peilin to jaki czas oczekiwania Ci wpisac??? od momentu zlozenia dokumentow czy 1 wizyty???
Kasia - mama Oleńki:)
Awatar użytkownika
peilin
Posty: 482
Rejestracja: 29 lip 2003 00:00

Post autor: peilin »

Od złożenia dokumentów :D . Wolę myśleć, że już część czekania mamy za sobą :wink: .
Iwona mama Matyldy i Marcela
Awatar użytkownika
lemonka
Posty: 2172
Rejestracja: 17 kwie 2002 00:00

Post autor: lemonka »

wreszcie się dopiszę :D

podobnie jak peilin złozylismy dokumenty w połowie czerwca, a pierwszą wizytę mamy 12 wrzesnia :D
trochę to potrwało ze względu na okres urlopowy 8) ale za tydzień o tej samej porze będziemy sie pocić pewnie nad jakimiś testami :wink:
nie mogę sie doczekać :D

kasieńka - dzięki za załozenie wątku
Awatar użytkownika
peilin
Posty: 482
Rejestracja: 29 lip 2003 00:00

Post autor: peilin »

Lemonka,
Super, strasznie się cieszę, że możemy czekać razem :D . Tylko chciałabym wiedzieć ile to będzie trwało :wink: .
Iwona mama Matyldy i Marcela
Awatar użytkownika
justica
Posty: 68
Rejestracja: 30 mar 2005 00:00

Post autor: justica »

To ja dziewczyny peilin, lemonka jestem między Wami!
I czekamy co dalej...
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2005 17:40 przez justica, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Olus
Posty: 2083
Rejestracja: 22 wrz 2003 00:00

Post autor: Olus »

Dokumenty złożone :D Mamy już swoją teczkę :D i wyznaczony termin :D 19 października :DDD: :DDD: :DDD:
Oluś z Filipkiem
[url=http://zp.prv.pl/i.php?ik=33][img]http://217.96.179.104/b/33.png[/img][/url]
Awatar użytkownika
lemonka
Posty: 2172
Rejestracja: 17 kwie 2002 00:00

Post autor: lemonka »

oluś - tak błyskawicznie 8O szokujący jest ten ośrodek naprawdę :wink:
wielkie brawa dla ciebie :clap1: to tylko ponad miesiąc :D trzymam kciuki za poukładanie wszystkich spraw :bigok:

peillin, justica - no to mamy spotkania dzień po dniu :D jak wróce w poniedziałek to zdam wam relacje co tam się mniej więcej działo :wink:
my juz nie mozemy sie doczekać :D

myślę że jak wreszcie sonik zabierze swoją córeczkę do domku :loving: to bedziemy miały świerzutkie informacje :D
Awatar użytkownika
kasienka
Posty: 2418
Rejestracja: 16 kwie 2003 00:00

Post autor: kasienka »

Olus :) :bigok: super :):) ech tez bym chciala tak po raz 2 napisac :/ ale jeszcze musze poczekac ;(
Kasia - mama Oleńki:)
Awatar użytkownika
kasienka
Posty: 2418
Rejestracja: 16 kwie 2003 00:00

Post autor: kasienka »

justica dopisalam dokladna date :) na razie lista jest taka troszke nie do konca uregulowana, ale mam pewien pomysl (hehe od 2 lat go mam), ale brak czasu na realizacje :( obiecuje ze jak sie tylko uporam z praca (tylko kiedy 8O ) to wezme sie za liste czestochowska ;)
Kasia - mama Oleńki:)
Awatar użytkownika
Haniulek
Posty: 1705
Rejestracja: 03 mar 2005 01:00

Post autor: Haniulek »

Witam Was Częstochowiaczki :cmok:
Jestem z OAO na Szpitalnej w Warszawie, ale będę Was ukradkiem podczytywać 8) :lol: i oczywiście trzymać :bigok:
My też się zastanawialiśmy czy aby nie przenieść się do Częstochowy. Na razie chyba jeszcze się wstrzymamy z decyzją - potrzebujemy jeszcze trochę czasu, a poza tym liczymy na kwalifikację już w listopadzie, więc nie wiem czy w ogóle jest sens.

Mam nadzieję, że Wasza droga po maleństwa będzie krótka i niewyboista.
Życzę powodzenia :!:

ps.
Lemonka - jesteś na czasie: może się orentujesz, czy przenosząc sie z jednego oao do drugiego, trzeba jeszcze raz przejść całą procedurę?
Szymon (04.2006)
Matylda (05.2011)
:love:
Awatar użytkownika
Zosia
Posty: 396
Rejestracja: 26 kwie 2002 00:00

Post autor: Zosia »

Haniu, ja odpowiem, bo właśnie przeniosłam się z Sosnowca do Częstochowy :lol: . Niestety trzeba przejść procedurę, tylko na szczęście w TPDw Cz. podobno jest ona krótsza niż np. w Sosnowcu. Mimo, że w S. mieliśmy już wstępną kwalifikację tzn. byliśmy po rozmowach z psychologami i pedagogami i tak w Cz. musimy odbyć takie rozmowy. Z tego co zrozumiałam z rozmów z paniami z Cz. tam nie organizują warsztatów. Może na tem temat wypowie się ktoś bardziej zorientowany.
W każdym razie już posłałam część dokumentów i jesteśmy zapisani na pierwszą rozmowę na 14 grudzień ( :cry: ). Wyjeżdżamy teraz na dłużej, stąd taki odległy termin, ale i tak mam nadzieję, że szybciej doczekam się tu dziecka, niż w Sosnowcu. Pozdrawiam wszystkie "częstochowianki" i proszę o wpisanie na listę!
zosia
Awatar użytkownika
lemonka
Posty: 2172
Rejestracja: 17 kwie 2002 00:00

Post autor: lemonka »

Haniulku - uzyskując kwalifikacje w jednym ośrodku mozna zgłosić sie również do innego (innych) i oczekiwać na dziecko w różnych ośrodkach :D także w waszej sytuacji nie miałoby najmniejszego sensu przenoszenie sie z procedurą do częstochowy, przecież już niebawem uzyskacie kwalifikacje na szpitalnej :D a później zastonowicie sie co dalej :roll:
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2005 17:22 przez lemonka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lemonka
Posty: 2172
Rejestracja: 17 kwie 2002 00:00

Post autor: lemonka »

no tak - troszkę różne te nasze odpowiedzi :wink:
kiedy dzwoniłam w czerwcu do częstochowy, powiedziano mi że mam dwa wyjścia :
skończyć procedurę na szpitalnej, uzyskać kwalifikację i zgłosić sie do nich :D myślę że zaprosiliby nas na spotkanie aby nas poznać itp.

albo przejść procedure z kwalifikacją u nich :D

bez wahania zdecydowaliśmy sie na drugą opcję, bo z pewnością będzie szybciej :D a poza tym myślę że warto dać sie poznać Paniom z ośrodka :wink: już nie wspomnę ze każda rozmowa z wykwalifikowaną osobą ma ogromną wartość w rozwiązywaniu ewntualnych dylematów itp.

no i bardzo sie cieszę Zosiu że się i tu spotykamy :D
życzę ci szybciutkiego odnalezienia dzieciaczka :D
wyjeżdzacie za granice gdzieś
:?:
:?: :?: :?:
Awatar użytkownika
Zosia
Posty: 396
Rejestracja: 26 kwie 2002 00:00

Post autor: Zosia »

:lol: przypomniało mi się jeszcze coś istotnego ( izbieżnego z opinią Lemonki). Jeśli się dostanie kwalifikację na piśmie w jednym ośrodku, to na pewno będzie szybciej i prościej w Częstochowie, ale dokładnie nie wiem, czy to załatwia sprawę. My niestety nie dostaniemy na piśmie, bo takie zasady obowiązują w S., więc czeka nas cała procedura od początku. Także przepraszam, za zamieszanie :lol:
Lemonka, ja też się cieszę, że będziemy czekać razem i mam nadzieję, że nie potrwa to długo.
Awatar użytkownika
peilin
Posty: 482
Rejestracja: 29 lip 2003 00:00

Post autor: peilin »

Zosia witaj, strasznie dużo osób się przenosi do Częstochowy :D . Dobrze, że złożyliśmy papiery już wcześniej :D .
Ja na wakacjach nie mogłam się powstrzymać i kupiłam gąbkę na przewijak w cudnym pokrowcu i do kompletu ochraniacz do łóżeczka. Obecnie jestem na etapie orientowania się w łóżeczkach i komodach z przewijakiem. No i wczoraj wreszcie przysłali mi "Jeża".
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2005 16:43 przez peilin, łącznie zmieniany 1 raz.
Iwona mama Matyldy i Marcela
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”