problemy z instytucjami przy tworzeniu rodziny zastępczej

Dyskusja na temat wszystkiego co dotyczy rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych, pogotowii rodzinnych i szeroko rozumianej tematyki rodzicielstwa zastępczego.

Moderator: Moderatorzy rodzicielstwo zastępcze

ktbs
Posty: 4738
Rejestracja: 06 sty 2005 01:00

Re: problemy z instytucjami przy tworzeniu rodziny zastępcze

Post autor: ktbs »

agarz wiem że nic a nic cię to nie przekonuje, ale mimo przykrości tego doświadczenia jest cenne, a po drugie tak jak agulek napisała to nie było wasze dziecko a one są szczególnie "dopasowane"
głowa do góry będzie dobrze
kasia - ciocia na zastępstwo ;)
agarz
Posty: 94
Rejestracja: 30 lis 2006 01:00

Re: problemy z instytucjami przy tworzeniu rodziny zastępcze

Post autor: agarz »

Jeszcze raz dzięki za wsparcie.

-- 06.11.2012, 17:46 --

Dziewczyny- proszę Was o radę-bowiem historii cd.A ja już całkiem"zgłupiałam" 8O Okazuje się,że PR nie złożyło dokumentów ani nie określiło się oficjalnie co dalej z dzieciątkiem.Na razie sprawa zabrania do DD jest zablokowana(o ironio) przez nas-bo my zgłosiliśmy chęć przyjęcia dziecka.ZRZ nie zostaną -wg PCPR ,ponieważ mają tylko jedno dziecko i powiedziano mi że umowy na ZRZ z tą rodziną nie podpiszą.I tu najlepsze-powiedziano nam,że mamy składać wniosek do sądu o ustanowienie nas RZ dla dziecka.Sama nie wiem co teraz?Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?Nie chcę wchodzić w konflikt z PR, z drugiej strony wykorzystują naszą deklarację o przyjęciu, do przedłużania pobytu dziecka u siebie,jak się wycofamy, a oni zrezygnują to Dzieciątko i tak trafi do DD( bo już byłoby tam od tygodnia). No i co w syt. gdyby sąd ustanowił nas jednak RZ dla dziecka,co z kontaktami, które już teraz były utrudnione?Poradźcie coś :cry:
ktbs
Posty: 4738
Rejestracja: 06 sty 2005 01:00

Re: problemy z instytucjami przy tworzeniu rodziny zastępcze

Post autor: ktbs »

jeżeli pcpr nie planuje podpisania umowy na ZRZ a dziecku skończył się czas pobytu w PR i jedyną opcją jesteście wy lub DD to sprawa jest oczywista;
składasz wniosek o ustanowienie Was RZ dla dziecka, w uzasadnieniu prosisz o zarząd tymczasowy na czas trwania postępowania argumentując obawą przed utrudnianiem kontaktu; opisz wszystko sytuacyjnie jak zostało to Wam przedstawione, napisz o kontakcie z dzieckiem i o gotowości przyjęcia go do siebie;
wiem że to niełatwe, wiem że nie chcesz ale niestety nie jest łatwo i PR się narazić dla dobra dziecka musisz; no może nie musisz ale sama rozumiesz ;)

po za tym i tak całą sprawę rozstrzygnie sąd, nie Ty nie PR ani nie pcpr, głowa do góry i ruszaj do przodu
kasia - ciocia na zastępstwo ;)
agarz
Posty: 94
Rejestracja: 30 lis 2006 01:00

Re: problemy z instytucjami przy tworzeniu rodziny zastępcze

Post autor: agarz »

"Znaczy się" do boju!Coś mi się zdaje że łatwo nie będzie :wink: .Ale dzięki-dodałaś mi otuchy i rozjaśniłaś sytuację.Mam jeszcze pyt. dotyczące zarządu tymczasowego- z czym to "się je"?Rozumiem,że chodzi o to żeby dziecko trafiło do rodziny przed rozprawą?Czy pisze się o tym od razu we wniosku o ustanowienie RZ?
ktbs
Posty: 4738
Rejestracja: 06 sty 2005 01:00

Re: problemy z instytucjami przy tworzeniu rodziny zastępcze

Post autor: ktbs »

tak tak dokładnie we wniosku, pisząc coś na wzór punkt 1.proszę o ustanowienie nas rodziną zastępczą dla małoletniego .... punkt 2. na czas trwania postępowania wnosimy o zabezpieczenie tymczasowe poprzez umieszczenie dziecka w naszej rodzinie

w uzasadnieniu opisujesz wszystko włącznie z sytuacją rodzinną, majątkową w sensie jakie warunki mieszkaniowe macie, że pracujecie, zarabiacie itp
kasia - ciocia na zastępstwo ;)
agarz
Posty: 94
Rejestracja: 30 lis 2006 01:00

Re: problemy z instytucjami przy tworzeniu rodziny zastępcze

Post autor: agarz »

Acha. A podpowiedz mi jeszcze- może wiesz, czy na podstawie ewentualnego ustanowienia zabezpieczenia tymczasowego ( przed wyrokiem ewent.korzystnym dla nas) mogę się starać o urlop macierzyński( dziecko spełnia kryterium wiekowe, a ja chciałabym poświęcić mu max. czas,żeby jak najbardziej zniwelować skutki zmiany całego jego świata- w PR było ponad rok)
ktbs
Posty: 4738
Rejestracja: 06 sty 2005 01:00

Re: problemy z instytucjami przy tworzeniu rodziny zastępcze

Post autor: ktbs »

aby pójść na macierzyński musi być w postanowieniu zwrot rodzina zastępcza, a w zarządzie tymczasowym być powinna; więc początek urlopu macierzyńskiego jest w momencie odebrania dziecka z PR
kasia - ciocia na zastępstwo ;)
Awatar użytkownika
wanielka
Posty: 3827
Rejestracja: 17 gru 2007 01:00

Re: problemy z instytucjami przy tworzeniu rodziny zastępcze

Post autor: wanielka »

ktbs pisze:więc początek urlopu macierzyńskiego jest w momencie odebrania dziecka z PR
niestety to nie jest tożsame - na macierzyński idziesz po złożeniu wniosku u pracodawcy. możesz od razu, ale nie musisz.
w ciszy i cierpliwości jest wasza siła...
agarz
Posty: 94
Rejestracja: 30 lis 2006 01:00

Re: problemy z instytucjami przy tworzeniu rodziny zastępcze

Post autor: agarz »

Czyli jak w postanowieniu o zarządzie tymczasowym będzie zwrot o umieszczeniu w RZ to wtedy mogę złożyć wniosek u pracodawcy o urlop macierz.?Ale najpierw o te dodatkowe 4 tygodnie a potem o całość?No i co zrobić żeby w postanowieniu był użyty ten zwrot-pewnie nie mam na to wpływu...Dziękuję za podpowiedzi.
Awatar użytkownika
wanielka
Posty: 3827
Rejestracja: 17 gru 2007 01:00

Re: problemy z instytucjami przy tworzeniu rodziny zastępcze

Post autor: wanielka »

agarz pisze:co zrobić żeby w postanowieniu był użyty ten zwrot-pewnie nie mam na to wpływu.
najlepiej zadbać o to już w czasie składania wniosku stosując zapis:.. o umieszczenie u mnie/nas w rodzinie zastępczej na czas postępowania sądowego.
jezeli taki zapis nie znajdzie się w postanowieniu, to zawsze możesz wnioskować o zmianę postanowienia.
powodzenia :)
wanielka pisze:Czyli jak w postanowieniu o zarządzie tymczasowym będzie zwrot o umieszczeniu w RZ to wtedy mogę złożyć wniosek u pracodawcy o urlop macierz.?
dokładnie tak :)
w ciszy i cierpliwości jest wasza siła...
agarz
Posty: 94
Rejestracja: 30 lis 2006 01:00

Re: problemy z instytucjami przy tworzeniu rodziny zastępcze

Post autor: agarz »

Dzięki-mam nadzieję że się uda.
agarz
Posty: 94
Rejestracja: 30 lis 2006 01:00

Re: problemy z instytucjami przy tworzeniu rodziny zastępcze

Post autor: agarz »

Witajcie.Długo się nie odzywałam bo wiele się działo.Koniec końców- dzieciątko po pierwszej rozprawie trafiło jednak do nas (na początku grudnia/zarząd tymczasowy), a od końcówki stycznia jesteśmy RZ.Od początku stycznia jestem też na macierzyńskim- w postanowieniu o zarządzie nie było sformułowania nt. umieszczenia w RZ, ale jeszcze przed uprawomocnieniem udało się z macierzyńskim- na szczęście nikt się nie "czepiał". Dziękuję za wsparcie, cały czas "podglądam" i dokształcam się na bocianie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzicielstwo zastępcze”