czy mamy szansę

Na pytania naszych użytkowników odpowiada Pani Dorota Dominik - pedagog. Przez wiele lat Dyrektor Ośrodka Adopcyjno - Opiekuńczego w Rzeszowie (publicznego).
Ośrodek diagnozuje, szkoli i wspiera przyszłych rodziców. Pomaga także kobietom w ciąży.

Moderator: Osoby zatwierdzające - adopcja

Zablokowany
Awatar użytkownika
Monika
Posty: 1045
Rejestracja: 05 kwie 2002 00:00

czy mamy szansę

Post autor: Monika »

Ja mam lat 30 a mój mąż 45. Czy w takim wieku mamy sznsę na adopcję dziecka? Jeśli tak, w jakim wieku mogłoby być dziecko przez nas adoptowane?
Z góry dziękuje za odpowiedź.
Monika
OAO Rzeszów
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1983
Rejestracja: 14 cze 2002 00:00

Post autor: OAO Rzeszów »

Pani Moniko !
Oczywiście, że tak. Przeciez jest Pani bardzo mlodą osobą - to, że mąż ma 45 lat nie jest jakimś przeciwskazaniem, ponieważ zwykło się badać rodzinę całościowo. Nie mogę jednak odpowiedzieć w jakim wieku byłoby dziecko, bo to zależy od diagnozy końcowej rodziny. Tak nawiasem mówiąc, takie pytania sczegółowe są dla mnie najbardziej kłopotliwe, ponieważ pytanie dotyczy jedynie wieku - nie umiem więc powiedzieć, czy macie Państwo szansę, bo wiek nie jest jedynym kryterium - my poznajemy historię małżeństwa, czy jest rekonstruowane, profil psycho-pedagogiczny. Prosze nien traktować mojej pierwszej odpowiedzi jako wyroczni. Ośrodek, do którego się państwo zwrócicie będzie Was poznawał i wtedy dopiero bedzie mozna mówic o szansach. Powodzenia.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Adopcja - Pytania do eksperta”