Witajcie! Czy jest tu ktoś z okolic Konina???

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
aniazet
Posty: 116
Rejestracja: 14 lut 2005 01:00

Witajcie! Czy jest tu ktoś z okolic Konina???

Post autor: aniazet »

Witajcie wszyscy Bocianowicze. Mam pytanie. Czy jest wśród Was ktoś z okolic Konina, kto miał do czynienia z OAO TPD w Koninie. Jak Wam pomogli? Proszę, dajcie znać. :help:
Synku, warto było na Ciebie tak długo czekać
Awatar użytkownika
renciaz
Posty: 8
Rejestracja: 03 mar 2005 01:00

Czy jest tu ktoś z Konina?

Post autor: renciaz »

My zgłosiliśmy się do OAo w Koninie w listopadzie 2004r. Teraz jesteśmy po drugiej rozmowie z panią psycholog. Natomiast nie znam nikogo kto zaadoptował dziecko z pomocą tego ośrodka.
Awatar użytkownika
aniazet
Posty: 116
Rejestracja: 14 lut 2005 01:00

Post autor: aniazet »

Jak się cieszę, że na Bocianie znalazł się ktoś z Konina.
:happy: :) :D :mrgreen: :lol:
Nie jest tak źle. W mojej grupie warsztatowej, jeszcze przed zakończeniem warsztatów, dwóm parom zaproponowano dzieci i adopcje zakończyły się pomyślnie. Inna para z tych samych warsztatów (z którą się zaprzyjaźniłam) dziecko znalazła sama przy pomocy zaprzyjaźnionych osób na drugim końcu Polski.
Przed wami jeszcze długa droga. Warsztaty, wizyta w domu, testy u pani psycholog i najważniejsze, kwalifikacja, a potem to już czekanie na :telefon: . Tak jak ja teraz czekam.
Pozdrawiam Was serdecznie, trzymajcie sie cieplutko, powodzenia.
Synku, warto było na Ciebie tak długo czekać
Awatar użytkownika
cyganetka
Posty: 70
Rejestracja: 12 maja 2005 00:00

Post autor: cyganetka »

Jak długo czeka się na dziecko w Koninie? Bo w Poznaniu to słyszałam że nawet do 2 lat.Myslimy żeby udać sie do innego ośrodka w wielkopolsce,mimo ze ten w Poznaniu jest blisko od naszego miejsca zamieszkania.Może w innym ośrodku szybciej doczekamy się naszego maluszka :D
Awatar użytkownika
aniazet
Posty: 116
Rejestracja: 14 lut 2005 01:00

Post autor: aniazet »

Cyganetko, w Koninie bardzo długo. Czekam już 16 miesięcy, a panie powiedziały, że czekac będzie trzeba nawet 3-4 lata. Więc sama widzisz. Rodzin oczekujących około 50.
Synku, warto było na Ciebie tak długo czekać
Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Post autor: Madźka »

gocha27 pisze:...czy ktoś z Was cos wie na temat tego ośrodka? Mamy na sierpień umówić się z dyrektorką na rozmowę. Ale jestem bardzo ciekawa czy może któraś z Was ma jakieś doświadczenia z tym ośrodkiem lub coś słyszała na ten temat.



Szukałam info na forum ale nie znalazłam, sorki jeśli zdublowałam temat.

Pozdrawiam
Małgosia
jabuba pisze:Też jestem ciekawa Waszych opini na temat tego ośrodka.
Dzwoniłam tam dzisiaj i zostałam bardzo miło, ciepło potraktowana. Pierwszy kontakt bardzo pozytywny.
gocha27 pisze:hej, jakbyś dowiedziała się coś na temat tego ośrodka to daj znać :) Mi nie udało się znaleźć nikogo kto z niego korzystał. Byliśmy tam na rozmowie, i pani kierownik ze względu na nasz staż stwierdziła że może wszystko potrwać do 3 lat. No i tylko opłata jest koszmarnie wysoka....1000zł :|
Awatar użytkownika
jabuba
Posty: 243
Rejestracja: 05 sty 2006 01:00

Post autor: jabuba »

ANIAZET, CYGANETKA, RENCIAZ - Co u Was słychać?
Czy nadal czekacie w Koninie?
gocha27
Posty: 3308
Rejestracja: 26 kwie 2004 00:00

Post autor: gocha27 »

ja również jestem ciekawa czy udało Wam się doczekać w Koninie? A może jest ktoś nowy kto również tam będzie przechodził procedurę?

Pozdrawiam
Małgosia
Awatar użytkownika
aniazet
Posty: 116
Rejestracja: 14 lut 2005 01:00

Post autor: aniazet »

Ja byłam w OAO TPD w Koninie i szczerze mówią, zdecydowanie nie polecam tego ośrodka. Procedury strasznie długie, szkolenie według programu "Rodzina", niespecjalnie pomocne w późniejszym byciu rodzicem adopcyjnym. Z tego forum, a właściwie z wypowiedzi rodziców na tym forum wiem, że o wiele fajniejsze i lepiej przygotowuje program PRIDE. OAO w Koninie zorganizował dla uczestników szkolenia spotkanie z rodzicam i dwóch adoptusiów. Ate to była porażka, bo co oni mogli nam powiedzieć, skoro adoptowali swoje dzieci jako noworodki i przez 7 lat nie powiedzieli im o adopcji. Więc nic się nie dowiedzieliśmy o nich. W ogóle wiele działań tego OAO jest pozorowanych. Ja już mam dziecko, ale nie za pośrednictwem OAO w Koninie.
Synku, warto było na Ciebie tak długo czekać
Awatar użytkownika
jabuba
Posty: 243
Rejestracja: 05 sty 2006 01:00

Post autor: jabuba »

Hej, hej, czy dzieje się coś nowego w tym ośrodku?
Awatar użytkownika
baal
Posty: 1
Rejestracja: 23 mar 2007 01:00

Post autor: baal »

Witam! Czytałam właśnie wypowiedzi na tym forum i tak się zastanawiam, skąd komuś przychodzi do głowy,że wiele działań Ośrodka w Koninie jest "pozorowanych". Tam jest bardzo dużo rodzin oczekujących i uważam, że i tak szybko odbywa się cała procedura. A że mało dzieci jest zgłaszanych...to się czeka, nie dłużej jednak niż w innych ośrodkach.Ośrodek jest mały, w okolicach Konina nie ma domów dziecka poza jednym, a mimo to ma dobrą opinię i dobre rezultaty.Panuje tam naprawdę przyjazna atmosfera, a już termin oczekiwania na dziecko 3-4 lata to raczej niemożliwe.No chyba,że ktoś chce adoptować noworodka i jeszcze jest osobą samotną to w każdym ośrodku w Polsce czeka dłużej niż małżeństwa, a w niektórych nawet nie ma szans.OAO Konin taką możliwość daje,a że chce bardziej taką samotną osobę poznać, zanim jej powierzy dziecko, to już chyba świadczy tylko na korzyść Ośrodka. Ja jestem zadowolona.Też tam czekam i cenię uczciwość i jasne stawianie sprawy w tym ośrodku. Pozdrawiam wszystkich oczekujących, będzie dobrze. :)
Awatar użytkownika
bajka48
Posty: 15
Rejestracja: 26 mar 2007 00:00

Post autor: bajka48 »

Witajcie! Ja rowniez chce potwierdzic,ze Osrodek w Koninie jest super. :lol: Panie sa bardzo serdeczne i podchodza do sprawy z duzym profesjonalimem.Mila atmosfera,jaka stwarzaja podczas rozmow powoduje,ze ulatuje nasze skrepowanie i oniesmielenie.Polecili nam ten Osrodek nasi znajomi / dwie szczesliwe pary malzenskie - rodzice adopcyjni wspanialych dzieciakow /.Na dzieci czekali ponad poltora roku.ale uwazaja,ze bylo warto poddac sie procedurze adopcyjnej w tym Osrodku.Dobrze przygotowali sie do roli rodzicow,duzo skorzystali z doswiadczen pracownikow,uzyskali rzetelna wiedze o dzieciach i otrzymali bardzo duza pomoc prawna. Jestesmy z mezem dobrej mysli iczekamy na nasze malenstwo.Czekamy dopiero kilka miesiecy a sredni okres oczekiwania to podobno rok i kilka miesiecy./Na dziecko czeka w tym Osrodku kilkadziesiat rodzin a w ciagu roku rodziny znajduje okolo trzydziescioro dzieci.
Awatar użytkownika
czorny
Posty: 45
Rejestracja: 18 cze 2007 00:00

Post autor: czorny »

Witam.
My też złożyliśmy papiery do OAO w Koninie, bo poprostu mamy najbliżej.
Od końca lutego, lub początku marca :?: do tej pory, to narazie ja się z Nimi kontaktuję, a nie odwrotnie! Ostatnia wiadomość, to taka, że już, prawie, prawie, tylko pani psycholog jest na razie na urlopie.
Panie w ośrodku bardzo miłe i sympatyczne, ale mam nadzieję, że tempo wydarzeń się trochę rozkręci!!! Najważniejsze, żeby przejść wszystkie formalności, szkolenia, testy itp. , a dzieciaczka ( co zasugerowała nam Pani z OAO!!!) można już szukać samemu i na wszelkie możliwe sposoby!
Tylko musi się cOŚ WreSZcie RUSZYĆĆĆĆĆ!!! :x
Pozdrawiam wszystkich, zwłaszcza czekających.
Awatar użytkownika
gaska
Posty: 6
Rejestracja: 02 wrz 2007 00:00

Post autor: gaska »

Witajcie ja również chce potwierdzić swoją obecność
w ośrodku w koninie ośrodek jest okej pracownicy bardzo mili i profesjonalnie podchodzą do swojej pracy
jesteśmy już po kwalfikacji i czekamy na ten telefon
Awatar użytkownika
czorny
Posty: 45
Rejestracja: 18 cze 2007 00:00

Post autor: czorny »

Witam.
Jak się już ruszyło, to poszło szybko i bezboleśnie.
Jesteśmy po kwalifikacjach, a koniński OAO jest naprawdę OK, a nawet byłby super gdyby się jeszcze żona zgodziła na pierwszą propozycję dziecka jaką mieliśmy już po dwóch miesiącach od zakończenia szkolenia
Pozdrawiam wszystkich oczekujących
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”