upławy w ciąży

dr n.med. Tomasz Zbroch
Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej UM w Białymstoku. Poza problemami kluczowymi dla medycyny rozrodu i endokrynlogii ginekologicznej zainteresowania zawodowe skupia na problemach ciąży po technikach medycznych wspomagających zachodzenie w ciążę (AIH, IVF/ICSI) i diagnostyce prenatalnej. Posiada certyfikat ultrasonografii płodu Fundacji Medycyny Płodu w Londynie (FMF).

Moderator: Osoby zatwierdzające - ciąża po leczeniu

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bogusia_K
Posty: 225
Rejestracja: 10 maja 2009 00:00

upławy w ciąży

Post autor: Bogusia_K »

Witam, 3 tyg temu miałam grzybicę w pochwie przeleczoną globulkami i kremem i w czwartek na wizycie u ginekologa wyglądało wszystko ok a od 4 dni pojawia mi się dziwny śluz żółto-zielonkawy bez zapachu, dziś jest go tyle że normalnie się ze mnie leje, zwątpiłam, mojego lekarza teraz nie ma bo wyjechał na urlop, boję się z tym czekać a nie chcę latać na Izbę Przyjęć z czymś co może nie jest jakimś zagrożeniem dla mojego dziecka. Nadmienię jeszcze, ze jestem w 19 tyg ciąży, cały czas na podtrzymaniu (duphaston, luteina, nospa, asmag).
Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.
starania od 04.07.2009r. 22.06.2010r.urodziła się Ewunia
starania od 02.01.2011r. 23.01.2013r. urodziła się Anusia
Tomasz Zbroch
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1187
Rejestracja: 27 sie 2012 18:33

Re: upławy w ciąży

Post autor: Tomasz Zbroch »

Bez badania biocenozy pochwy nie można zweryfikować czy i jaka jest to nieprawidłowość, a tym samym czym ją leczyć. Sugeruję zrobić ocene biocenozy pochwy bo również leki które Pani przyjmuje na stałe i które przyjmowała Pani do czwartku mogły wpłynąć na zgłaszane przez Pania objawy.
Pozdrawiam Tomasz Zbroch.
Awatar użytkownika
Bogusia_K
Posty: 225
Rejestracja: 10 maja 2009 00:00

Re: upławy w ciąży

Post autor: Bogusia_K »

Dziękuję bardzo za odpowiedź, zapisałam się na jutro do innego lekarza aby to sprawdzić ponieważ bardzo mnie martwi ta sytuacja.
starania od 04.07.2009r. 22.06.2010r.urodziła się Ewunia
starania od 02.01.2011r. 23.01.2013r. urodziła się Anusia
gunia66
Posty: 2
Rejestracja: 17 sie 2012 12:05

Re: upławy w ciąży

Post autor: gunia66 »

Witam, od paru dni mam silne upławy są przeźroczyste o zapachu amoniaku, kolejną wizytę u gina mam dopiero 8 poździernika, ale nie wiem czy wcześniej się nie udać właśnie z tymi upławami, bo przyznam że mnie nie pokoją, a jestem w 21 tygodniu ciąży.
Tomasz Zbroch
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1187
Rejestracja: 27 sie 2012 18:33

Re: upławy w ciąży

Post autor: Tomasz Zbroch »

Wydzielina winna być bezwonna, wiec z uwagi na wspomniany zapach powinna Pani zweryfikować ewentualne nieprawidłowości badaniem mikrobiologicznym.
Pozdrawiam Tomasz Zbroch.
Awatar użytkownika
Bogusia_K
Posty: 225
Rejestracja: 10 maja 2009 00:00

Re: upławy w ciąży

Post autor: Bogusia_K »

Witam serdecznie , jestem po leczeniu. Otrzymałam globulki dopochwowe silniejsze od poprzednich leków i o szerszym działaniu, a do tego lekarz u którego byłam polecił mi stosować probiotyk ginekologiczny i wycofał mi luteinę dopochwową zastępując ją podjęzykową. Od trzech tygodni jest w porządku. Dziękuję bardzo za odpowiedź na mojego posta. Upewnił mnie Pan w tym, ze powinnam jednak przed umówioną wizytą coś z tym zrobić.
Pozdrawiam
starania od 04.07.2009r. 22.06.2010r.urodziła się Ewunia
starania od 02.01.2011r. 23.01.2013r. urodziła się Anusia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciąża po leczeniu niepłodności - pytania do eksperta”