Jak długo brać encorton w ciąży?

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
Awatar użytkownika
miki19
Posty: 33
Rejestracja: 27 cze 2005 00:00

Jak długo brać encorton w ciąży?

Post autor: miki19 »

Witam!
jestem w 10 tygodniu ciąży od dłuzszego czasu przed ciążą brałam encorton 5mg na zapalenie tarczycy ( przeciwciała) Hashimoto. Teraz w ciąży kontynuuje to leczenie - jednak martwie się czy nie zaszkodzi to dziecku i jak długo musze jeszcze przyjmować ten lek aby nie było problemów??
pozdrawiam
miki
Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17324
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Post autor: Jacek Szamatowicz »

Szanowna Pani
Róznie się uważ a bezpiecznie jednak do 12 tygodnia ciąży
Jacek Szamatowicz
kavainca
Członek Stowarzyszenia
Posty: 674
Rejestracja: 02 kwie 2009 00:00

Re: Jak długo brać encorton w ciąży?

Post autor: kavainca »

Panie doktorze,
jestem w trakcie długiego protokołu do INV.
Od 15d porzedajacego cykl do testu ciążowego mam przylmować encorton 2x5mg. Brałam przez pierwszy tydzień, ale spowodu złego samopoczucia odstawiłam. Moja endokrynolog uważa, że nie ma wskazań tarczycowych (mam hashi, ale encortonu nigdy nie przyjmowałam, wystarczy euthyrox). Z tego co wiem w mojej klinice encorton podawany jest standardowo i nie bardzo można o tym dyskutować. Nie jestem lakarzem, ale sterydy mają tak wiele skutków ubocznych...zwłaszcza w ciąży...czy np przyjmowanie 3 dni po transferze jest jakims rozwiazaniem? takie rozwiazanie też się chyba stosuje w niektórych klinikach
Trudno dyskutować z decyzją lekarza, ale ten lak jest chyba naprawdę szkodliwy i ma nieudowodniona skuteczność...
z góry dziękuję za opinię
IUI 5.6.2009

od 15.2.2010 Matylda jest z nami :)


IUI 8.2010 :( IUI 2.2012 :( INV + eggs donation 4.2012 :((( ICSI 4.2013 :((

PICSI 04.12.2013- program MZ :):) od 28.08.2014 Jakubek jest z nami :)

pa zarodki!
Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17324
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Re: Jak długo brać encorton w ciąży?

Post autor: Jacek Szamatowicz »

Szanowna Pani
Njaważnie jsza jest funkcja tarczycy Jeżelim jestb uregulowana to inne leki nie są potrzebne
Jacek Szamatowicz
kavainca
Członek Stowarzyszenia
Posty: 674
Rejestracja: 02 kwie 2009 00:00

Re: Jak długo brać encorton w ciąży?

Post autor: kavainca »

Tak właśnie pomyslałam,
tarczyca pod stałą kontrolą
Dziękuję za odpowiedż
IUI 5.6.2009

od 15.2.2010 Matylda jest z nami :)


IUI 8.2010 :( IUI 2.2012 :( INV + eggs donation 4.2012 :((( ICSI 4.2013 :((

PICSI 04.12.2013- program MZ :):) od 28.08.2014 Jakubek jest z nami :)

pa zarodki!
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”