Przeciwciała przeciwplemnikowe

Forum poświęcone wymianie doświadczeń na temat diagnostyki niepłodności: badania i ich wyniki, zabiegi, leki (działanie, skutki uboczne); metody wspomaganego rozrodu - IUI, IVF, ICSI.

Moderator: Moderatorzy jak się leczyć

Awatar użytkownika
yennefer23
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 5638
Rejestracja: 23 lut 2010 01:00

Re: Przeciwciała przeciwplemnikowe

Post autor: yennefer23 »

jeden + nie ma znaczenia klinicznego - tak bylo w opisie do mojego wyniku i tak mi mowila lekarz prowadzaca (ale na wszelki wypadek podniosla dawke encortonu przy programie)
Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno
Awatar użytkownika
dziiuba
Posty: 133
Rejestracja: 26 lut 2012 19:00

Re: Przeciwciała przeciwplemnikowe

Post autor: dziiuba »

a moj gin nie chce mi dac wogóle nic na te przeciwciała nawet encortonu boje się że może przez nie poroniłam 2 razy :( co myslicie nie przejmowac się tym?
6tc(*)2009,6tc(*)2010,niedoczynnośc tarczycy haschimoto,Hiperprolaktynemia,przeciwciała przeciwplemnikowe +,MRL 35%
jestem chłopczykiem TP 12.12.12r
81Magduska
Posty: 183
Rejestracja: 07 mar 2012 22:27

Re: Przeciwciała przeciwplemnikowe

Post autor: 81Magduska »

Dziewczyny,
mam pytanie. Jestem po nieudanym 1 in vitro.
W kolejnym cyklu chcę wrócić po eskimoska.
Poczytałam właśnie wątek o przeciwciałach plemnikowych. Nie miałam z mężem nigdy takiego badania robionego.
Jak myślicie czy przed najbliższym crio powinnam takie badanie wykonać?
Czy nawet jeżeli wyjdą jakieś przeciwciała to ma to wpływ na in vitro?
Czy ktoś z podobnym problemem jest na wątku?
Szukam co może być powodem że za 1 razem się nie udało....
agnessssss
Posty: 321
Rejestracja: 15 lis 2011 16:18

Re: Przeciwciała przeciwplemnikowe

Post autor: agnessssss »

81Magduska pisze:zy nawet jeżeli wyjdą jakieś przeciwciała to ma to wpływ na in vitro?
te przeciwciala zabijaja tylko plemniki a nie zarodek wiec przy ivi nie maja znaczenia tak mowil mi lakarz.

Dodane -- 26 Mar 2012 15:04 --
dziiuba pisze:a moj gin nie chce mi dac wogóle nic na te przeciwciała nawet encortonu boje się że może przez nie poroniłam 2 razy :( co myslicie nie przejmowac się tym?
te przeciwciala nie maja raczej wplywu na poronienia raczej aca
stramy sie od 2007, 9 iui za mną ;-) 2013 Naturalny cud !!!
córka 3650 ;-)
staramy sie od 2014 ,laparoskopia 2016 jeden jajowod niedrozny .endometrioza II ;-(
Natural marzec 2017 :testI:
Awatar użytkownika
dziiuba
Posty: 133
Rejestracja: 26 lut 2012 19:00

Re: Przeciwciała przeciwplemnikowe

Post autor: dziiuba »

agnessssss Kochana ja czytalam ze maja wpływ na poronienia :(
6tc(*)2009,6tc(*)2010,niedoczynnośc tarczycy haschimoto,Hiperprolaktynemia,przeciwciała przeciwplemnikowe +,MRL 35%
jestem chłopczykiem TP 12.12.12r
agnessssss
Posty: 321
Rejestracja: 15 lis 2011 16:18

Re: Przeciwciała przeciwplemnikowe

Post autor: agnessssss »

dziiuba pisze:agnessssss Kochana ja czytalam ze maja wpływ na poronienia
mi prof.powiedzial ze nie maja one, dzialaja w znacznym stopniu na zajscie w ciaze :) przy duzych mianach .Moje znajome zaszly z pcpp w ciaze i do konca ja do nosily bez problemu ,co lekarz to inna opinia
stramy sie od 2007, 9 iui za mną ;-) 2013 Naturalny cud !!!
córka 3650 ;-)
staramy sie od 2014 ,laparoskopia 2016 jeden jajowod niedrozny .endometrioza II ;-(
Natural marzec 2017 :testI:
Awatar użytkownika
anao
Posty: 327
Rejestracja: 18 paź 2007 00:00

Re: Przeciwciała przeciwplemnikowe

Post autor: anao »

hej :)
u mojego m wyszły p. przeciwplemnikowe w nasieniu na +++, dostał na to dziadostwo medrol :firing:
no ale tak się w to wczytuje i coś mi tu nie pasi, przeciwciała niby wiążą plemniki i nie pozwalają im się ruszać, to niby jak 3 razy byłam już w ciąży :?: czy IUI w tym przypadku pomoże :?:
:( :( :(
kariotypy, hsg, histero- ok, PCO
immunologia, złe CBA i IMK, mutacja genu MTHFR
po 6 szczepieniach MRL= 56,9% :D
10.08.13 II, 26.08 jest serduszko :) Boże, dopomóż...... [-o<
19.03.2014 o 14.35 zaświeciło nasze słoneczko :) Adaś jest już z nami :)
:(
22.08.16 II, czekamy na Antosia :)
27.03.17 o 14.25 powitaliśmy na świecie Antosia :)
Awatar użytkownika
Gość

Re: Przeciwciała przeciwplemnikowe

Post autor: Gość »

Może te przeciwciała u twojego męża nie związały wszystkich plemników? Znalazł się taki jeden co wykazał się największą ruchliwością dotarł do komórki, pokonał największe przeszkody i ją zapłodnił. Dlatego byłaś w ciąży.A jeśli kobieta poroni ro raczej nie wina tych przeciwciał.
Z tego co wiem to przy inseminacji wybiera się te najlepsze plemniki, które wykazują się dobrą morfologią i ruchliwością. A te zlepione i uszkodzone przez przeciwciała które ma twój mąż, nie wchodzą w grę. Przy inseminacji omija się szyjkę macicy i gdybyś ty też miała przeciwciała w śluzie, to zabieg ten je ominie.
A dlaczego tak jest że po inseminacji nie ma ciąży, pomimo że wybrało się dobre plemniki, na 100% jest owulacja i są super warunki do zapłodnienia, tego nie wiem. I chyba nikt tego nie wie. Można jedynie przypuszczać. Może nie było komórki jajowej? Tego np. nie da się sprawdzić. Może zapłodniona komórka nie znalazła odpowiedniego miejsca w macicy?
Bo nie ma takiego wynalazku, przez który moglibyśmy oglądać krok po kroku etapy zapłodnienia.

Dodane -- 15 Kwi 2012 14:52 --

http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/vi ... 70#3930570
Przeczytajcie tą wypowiedź i wszystko będzie jasne.
Awatar użytkownika
viki-K
Posty: 105
Rejestracja: 20 lut 2008 01:00

Re: Przeciwciała przeciwplemnikowe

Post autor: viki-K »

Witam!
agnessssss
A ja mam to dziadostwo i miałam 5 iui w tym
3 iui nieudane w Novomedice kompletna klapa
2 iui udane w Provicie :D za pierwszym strzałem ........z tym ,że jedną ciąże pierwszą bardzo wcześnie poroniłam ,ale czy to miało wpływ na poronienie? to raczej nie tak mi się wydaje
Dum spiro, spero
Jest już z nami mały człowieczek ♥
agnessssss
Posty: 321
Rejestracja: 15 lis 2011 16:18

Re: Przeciwciała przeciwplemnikowe

Post autor: agnessssss »

viki-K pisze:miało wpływ na poronienie? to raczej nie tak mi się wydaje
Ja na kazdej wizycie mecze prof.o tych pcpp , on twierdzi ze mam sie tym sie przejmowac bo to nie ma wplywu na zachodzenie o i donoszenie :D ufam mu i sie tak tym juz nie przejmuje :) a to co pisza na bocku sam prof.mi mowil to bzdury
stramy sie od 2007, 9 iui za mną ;-) 2013 Naturalny cud !!!
córka 3650 ;-)
staramy sie od 2014 ,laparoskopia 2016 jeden jajowod niedrozny .endometrioza II ;-(
Natural marzec 2017 :testI:
karolgd
Posty: 51
Rejestracja: 18 kwie 2012 14:57

Przeciwciała antyplemnikowe

Post autor: karolgd »

Witam,

Słyszałem, że takie przeciwciała istnieją. Moje pytanie brzmi: skąd się biorą?

Pozdrawiam
subiektywna
Posty: 5
Rejestracja: 12 cze 2012 23:07

Re: Przeciwciała przeciwplemnikowe

Post autor: subiektywna »

Witam
Stwierdzono u mnie wrogi śluz o mianie 1/50. -to dużo, czy mało? Jakie w ogóle są normy?Proszę o interpretację, ponieważ jeden z lekarzy stwierdził, że miano jest wysokie i zaleca inseminacje. Czy wrogość śluzu może zmaleć?
Awatar użytkownika
panilato
Posty: 272
Rejestracja: 21 wrz 2012 13:04

Re: Przeciwciała przeciwplemnikowe

Post autor: panilato »

Witam

U mojego męża wykryto przeciw ciała przeciwplemnikowe za pomocą MAR TEST wynik pozytywny 63 %, jest także obniżona ruchliwośc plemników, czy ktokolwiek był w takiej sytuacji ?? Od 2 dni mąż przechodzi kuracje encorotnem za miesiąc mamy powtórzyć badanie. Najbardziej obawiam się, o ta słabą ruchliwośc. Jesli ktoś był w takiej sytuacji to bardzo prosze o jakiekolwiek info czy da się to dziadostwo jakoś wyleczyć i czy można z tym naturalnie zajść w ciąże ??
Starania od czerwca 2011
Wrzesień 2012- Klinika
przeciwciała w nasieniu i słaba ruchliwość :(
10-04-2013- dwie kreski- naturalny cud: 33 dc-615,50 mlU/ml, 35 dc- 1294 mlU/ml :)
24-04-2013 - widzieliśmy serduszko :)
08-12-2013- Zosia jest już z nami <3
Awatar użytkownika
anao
Posty: 327
Rejestracja: 18 paź 2007 00:00

Re: Przeciwciała przeciwplemnikowe

Post autor: anao »

panilato
u mojego m wykryto to dziadostwo :? MAR TEST wyszedł ok, jakąś inną metodą mu to wykryli, wyszło +++ z czterech możliwych, po miesiącu brania medrolu przeciwciał w nasieniu brak :D ,
w ciąże można z tym zjaść, ja jestem tego najlepszym przykładem, zachodziłam zanim dowiedzieliśmy się o przeciwciałach, a że poroniłam to już inna bajka, u nas doszły problemy immulogiczne :firing:
:( :( :(
kariotypy, hsg, histero- ok, PCO
immunologia, złe CBA i IMK, mutacja genu MTHFR
po 6 szczepieniach MRL= 56,9% :D
10.08.13 II, 26.08 jest serduszko :) Boże, dopomóż...... [-o<
19.03.2014 o 14.35 zaświeciło nasze słoneczko :) Adaś jest już z nami :)
:(
22.08.16 II, czekamy na Antosia :)
27.03.17 o 14.25 powitaliśmy na świecie Antosia :)
Awatar użytkownika
panilato
Posty: 272
Rejestracja: 21 wrz 2012 13:04

Re: Przeciwciała przeciwplemnikowe

Post autor: panilato »

anao dodałaś mi wiary, choć lekarka nam powiedziala ze z tymi wynikami szanse na naturalne zajście w ciąże są zerowe, jednak chcemy spróbować wyeliminować te cholerne przeciwciała więc póki co kuracja trwa a my wierzymy ze może jednak się uda.
Starania od czerwca 2011
Wrzesień 2012- Klinika
przeciwciała w nasieniu i słaba ruchliwość :(
10-04-2013- dwie kreski- naturalny cud: 33 dc-615,50 mlU/ml, 35 dc- 1294 mlU/ml :)
24-04-2013 - widzieliśmy serduszko :)
08-12-2013- Zosia jest już z nami <3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak się leczyć?”