długi protokół

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
Awatar użytkownika
agat8
Posty: 240
Rejestracja: 27 lut 2003 01:00

długi protokół

Post autor: agat8 »

Na czym polega długi protokół analogowy i jak przebiega. Moje pytanie wiąże się z tym, że zaczęłam przygotowania do in vitro. A więc aktualnie biorę cilest do 25 d.c., potem w 21 d.c. dipherelina.Potem ma wystąpić miesiączka.Ale nie wiem od kiedy mam zacząć brać gonal F i menogon.Od czego uzależniony jest początek brania w/wym. zastrzyków?
Z góry dziękuję za odpowiedź!
Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17324
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Post autor: Jacek Szamatowicz »

SzanownaPani,
Istota długiego protokołu jest uzyskanie stanu "zzablokowania" przysadki i jajników. I zeby zacząć brać Gonal F czy Menogon należy najpierw ten sta potwierdzićć, czyli co najmniej 10 dni po Diferelinie oznaczyć estradiol i zrobić USG. Estradiol powinien byc mniejszy niż 30 pg/ml, a w USG nie powinno byc widac pęcherzyków większych niż 5 mm. W innym wypadku trzeba czekać. Jacek Szamatowicz
smile
Posty: 12
Rejestracja: 05 lut 2011 16:02

Re: długi protokół

Post autor: smile »

Dzień dobry
Zaczęłam dziś-20.10.11.stymulację do ICSI,wczoraj miałam usg-w jednym jajniku jeden z pęcherzyków miał 15mm,w drugim-16 mm,estradiol-49,4pg\ml[wcześniej brałam przez trzy tygodnie yasminelle,a potem przez 14 dni diphereline co drugi dzień].Przeczytałam to,co Pan napisał poniżej o długim protokole i trochę się wystraszyłam,bo czy oznacza to,że jestem niewłaściwie stymulowana?
Dziękuję za odpowiedź.
Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17324
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Re: długi protokół

Post autor: Jacek Szamatowicz »

Szanowna Pani
Nie będę tego komentował poza tym ze zasady stymulacji nie są zachowane
Jacek Szamatowicz
smile
Posty: 12
Rejestracja: 05 lut 2011 16:02

Re: długi protokół

Post autor: smile »

Jakie to może mieć konsekwencje,Panie Doktorze?...
Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17324
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Re: długi protokół

Post autor: Jacek Szamatowicz »

szanownaPani
Jedyna konsekwencja to nieudana stymulacja
Jacek Szamatowicz
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”