KLINIKA CENTRUM PARENS W KRAKOWIE (dawniej Centrum In Vitro)

Tu wymieniamy informacje i opinie o klinikach i lekarzach specjalizujących się w leczeniu niepłodności, a także cenach badań, zabiegów.

Moderator: Moderatorzy gdzie się leczyć

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tynajus
Posty: 132
Rejestracja: 29 kwie 2003 00:00

Post autor: tynajus »

Meniutka Bardzo, bardzo mocno trzymam moje oba kciuki ( w tym jeden pocięty :cry: ) za Twoją inseminację! Proszę opisz wszystko dokładnie jak było, bo mnie to czeka w tym cyklu i jestem baaaardzo ciekawa jakie będą Twoje odczucia. Powodzenia!
Edka5 Czekam z niecierpliwością na relację z pierwszej wizyty u dr JJ.
Tofficzek, Buba dzięki za słowa otuchy - jestem dopiero w 2dc a już panikuję... aż boję się myśleć co będzie potem... ja też staram się sobie :bash: ale co ja na to poradzę, że mam cykora? Dziś całą noc śnił mi się pan doktor :spineyes: , no po prostu sen nie z tej ziemi... nie będę pisać szczegółów, bo nie był to zbyt piękny sen... szkoda gadać. Pa, pa
Awatar użytkownika
niunia-kp
Posty: 3885
Rejestracja: 23 lis 2004 01:00

Post autor: niunia-kp »

Witajcie Kochane
Nie było mnie tylko tydzień, a tu już następne dwie strony.
tynajus ja też miałam kiedyś sen z naszym panem doktorem i nie omieszkałam mu go opowiedzieć. Sen był bardzo fajny i pan doktor się uśmiał :P
edka5 witaj
meniutka :bigok: za IUI, oby się udało :)
Ja przez cały tydzień skręcałam z mężem meble i nie myślałam o tych rzeczach, a już zapomniałam jak to jest nie myśleć ciągle o dziecku.
Ale taki luz bardzo dobrze robi :)
Franiolka ja też chcę mieć bliskie spotkania z "porcelaną" z takiego powodu :)
Tofficzku :cmok:

Pozdrawiam cały wątek :cmok:
Nasz mały CUD - Natalka ur. 5.02.2010 :)
Aniołek 4.11.2013 \"/
Awatar użytkownika
Tofficzek
Posty: 3964
Rejestracja: 08 kwie 2004 00:00

Post autor: Tofficzek »

niuniakrak to prawda, produkujemy strony w szybkim tempie, więc żeby nie narobić sobie zaległości należy bywać regularnie :lol: :wink: Bardzo dobrze, że dałaś sobie spokój na chwilę z mysleniem o dziecku, zgadzam się z Tobą całkowicie, że takie odsapnięcie od tematu dobrze działa na naszą psychikę, a ona często jest jednym z głównych powodów naszych niepowodzeń. Ja póki co trenuje cały czas, co prawda nie myśleć o podejściu było by ciężko, bo tego się przecież nie da, zwłaszcza kiedy trzeba liczyc dni cyklu, robić badania itd. ale staram się absolutnie nie nakręcać, nie zadręczać się myślami, że może się nie udać. Jak się nie uda to trudno, jakoś dalej trzeba będzie żyć i walczyć. Na razie czuję się bardzo dobrze i z optymizmem patrzę w przyszłość, chociaż nie mogę obiecać, że po transferze nie zacznę :spineyes: ale mam nadzieję, że Wy mnie wtedy :judge: :hihi:

tynajus snem się nie przejmuj, zwłaszcza jeśli był nieprzyjemny, bo niby ze snami jest odwrotnie, czyli będzie OK :bigok: My Ci jak najbardziej pozwalamy sie podenerwować, bo to by było nienormalne gdybyś się nie denerwowała wcale ale pamietaj z umiarem i raczej staraj się bez czarnych mysli imienniczko moja :) :cmok: A to, że śni Ci się już leczenie i doktor to znaczy, że podświadomie cały czas o tym myslisz i się boisz. Może dobrze by było sobie znaleźć jakieś zajęcie, które pozwoli sie trochę oderwać od tematu? Ja na przykład latam na mecze piłki nożnej :hihi:

edka, meniutka za dzisiaj :bigok:

buba czerwony goździk :hihi: no świetnie to wymyśliłaś :clap1: i juz widzę minę doktora jak pół poczekalni siedzi z czerwonymi goździkami w klapie :hihi:
A rano to faktycznie miałaś przeżycia :( widac zajście w ciążę to dopiero
połowa sukcesu. Najwyraźniej Bąbel trochę zaspał z powodu tej deszczowej aury. To zupełnie jak dzisiaj mój psiak : my do niego, że spacerek, a on nura pod swoja poduchę i tylko kawałek tyłka wystawił :hihi:

franiolko a Ty to pewnie głównie będziesz chodzić do doktora w Bochni, prawda?

Suzi nie mam pojęcia co z poniedziałkiem, najlepiej po prostu zadzwoń i dopytaj się .
6IUI,1ivf -Macierzyństwo-nieudane
2,3,4 ICSI-Centrum In Vitro -2 ciąże-3 Aniołki(10 tc,2005 i 11 tc,2006), 1 ciąża biochemiczna(2006)
5 ICSI, Centrum In Vitro (PARENS) w Krakowie-Oliwier :-)
6 ICSI ciąża biochemiczna
Awatar użytkownika
tynajus
Posty: 132
Rejestracja: 29 kwie 2003 00:00

Post autor: tynajus »

Oj, Tofficzku uśmiałam się teraz serdecznie, bo jeżeli z tymi snami byłaby prawda (że niby wszystko odwrotnie) to wychodziłoby na to, że mojemu M urośnie... trzecie jądro :lol: Śniło mi się bowiem (między innymi), że pan dr oznajmił mi że mój mąż nie posiada jednego jądra!
Kurcze, swoją drogą szkoda że to nie może się zdarzyć...zawsze byłby to jakiś zapas, no nie? :DD:
Awatar użytkownika
meniutka
Posty: 115
Rejestracja: 03 mar 2005 01:00

Post autor: meniutka »

Witam wszystkie!
Po wczorajszej, mojej I IUI czuję się świetnie. Przed IUI doktorek zrobił mi jeszcze usg. Jeden pęcherzy pękł i ślicznie się rozlał (tak powiedział!), a drugi jeszcze nie, miał 21 mm. Endo 13 mm. Powiedział, że wszytko jest pięknie, ale muszę jeszcze jutro przyjśc na kolejne usg i sprawdzić czy pękł ten drugi pęcherzyk. Nasienie męża podobno było SUPER :D . 75 mln i aż 75% tych najlepszych (A i B). To dużo lepsze od jego poprzednich!!! To dzięki tym witaminkom, którymi go szprychuje :lol:

IUI nic a nic nie boli. Wygląda to podobnie do badania cytologicznego. Lekarz otwiera szyjkę macicicy i za pomocą takiej bardzo długiej rureczki wstrzykuje nasienie mężą. Następnie podkłada po nogi podnóżek i każe sobie tak leżeć około 10 mni. To wszystko, potem do domciu i współżyć, współżyć i jeszcze raz współżyć (słowa doktora :D )

tofficzek, edka5, niuniakrak, tynajus oraz pozostałe dziewczyny, których nie wymieniłam - wielkie dzięki za :bigok:

Jeśli macie jeszcze jakieś pytanka to pytajcie, postaram się odpowiedzieć na wszystkie!!
Awatar użytkownika
Tofficzek
Posty: 3964
Rejestracja: 08 kwie 2004 00:00

Post autor: Tofficzek »

meniutko no to teraz podwójnie zaciskam :bigok: :bigok: Super, że wszystko sie udało beż żadnych problemów, a plemniczki :clap1: Teraz tylko musisz się odpręzyć i uzbroić w cierpliwość, żeby te 2 tygodnie oczekiwania na test zleciały jak najszybciej.
A ta długa, cienka rurka do IUI to kateter :lol: , teraz już wszystko wiesz o inseminacji :)

tynajus no faktycznie z tą odwrotną interpretacją snu wyszło dość komicznie :hihi: A takie jedno dodatkowe i zapasowe to nie jest zły pomysł :DD:

edka no i jak było???

Całuski dla wszystkich :kiss:
6IUI,1ivf -Macierzyństwo-nieudane
2,3,4 ICSI-Centrum In Vitro -2 ciąże-3 Aniołki(10 tc,2005 i 11 tc,2006), 1 ciąża biochemiczna(2006)
5 ICSI, Centrum In Vitro (PARENS) w Krakowie-Oliwier :-)
6 ICSI ciąża biochemiczna
Awatar użytkownika
isia10
Posty: 46
Rejestracja: 14 kwie 2004 00:00

Post autor: isia10 »

CZEŚĆ DZIEWCZYNY
MENIUTKO, MOCNO TRZYMAM KCIUKASY :bigok: , A JAKIE WITAMINKI BIERZE TWÓJ MĘŻUŚ?
Awatar użytkownika
meniutka
Posty: 115
Rejestracja: 03 mar 2005 01:00

Post autor: meniutka »

Te witaminki to: Salfazin i Folik (tylko muszę mu o nich przypominać, bo ma straszną sklerozę).

Rok temu jego plemniki A i B miały tylko 40%. Doktor mówił, że nie są złe. Salfazin zarzywa od 3 m-cy a Folik od około 1 m-ca, jak widać nieźle to na niego podziałało :lol:
Awatar użytkownika
isia10
Posty: 46
Rejestracja: 14 kwie 2004 00:00

Post autor: isia10 »

Dzięki, mój mąż też bierze Salfazin, ale po Foliku ma uczulenie, więc go musiał odstawić. PA
Awatar użytkownika
franiolka
Posty: 99
Rejestracja: 03 lut 2005 01:00

Post autor: franiolka »

Meniutko, dołączam się do :bigok: :bigok: :bigok: ! I przesyłam całe mnóstwo wirusków :lol: :lol: . Trzymaj się, a przez te dwa tygodnie nie damy Ci za bardzo myśleć na wiadomy temat... :firing:
Awatar użytkownika
meniutka
Posty: 115
Rejestracja: 03 mar 2005 01:00

Post autor: meniutka »

franiolka :cmok:
Awatar użytkownika
edka5
Posty: 103
Rejestracja: 05 sty 2005 01:00

Post autor: edka5 »

WITAJCIE DZIEWCZYNY
Meniutko-trzymaj sie bedzie dobrze.

A co do mojej wizyty; USG nie ma i nie bedzie bo zostalo wywiezione do kliniki, dr przyjechal dopiero o siodmej wiec troche poczekalam a mialam takiego stresa ze niesamowicie mi sie dluzylo na razie dalej jestem w szoku wiec napisze wiecej jak ochlone.
Pozdrowka dla wszystkich!!!!!!!
Awatar użytkownika
Tofficzek
Posty: 3964
Rejestracja: 08 kwie 2004 00:00

Post autor: Tofficzek »

edka jejku, trochę mnie nastraszyłaś tym szokiem!! Ochłoń szybko, bo ja się zaraz spalę z nerwów. Mam nadzieje, że niczego złego nie usłyszałaś :? Ściskam
6IUI,1ivf -Macierzyństwo-nieudane
2,3,4 ICSI-Centrum In Vitro -2 ciąże-3 Aniołki(10 tc,2005 i 11 tc,2006), 1 ciąża biochemiczna(2006)
5 ICSI, Centrum In Vitro (PARENS) w Krakowie-Oliwier :-)
6 ICSI ciąża biochemiczna
Awatar użytkownika
edka5
Posty: 103
Rejestracja: 05 sty 2005 01:00

Post autor: edka5 »

W sumie nic takiego strasznego nie uslyszlam ale liczylam na jakies slowa otuchy, Mialam mnustwo pytan ale z tych nerwow nie zapytalam o polowe rzeczy. Dr stwierdzil ze moj maz niepotrzebnie bierze leki bo jest juz prawie dobrze i dobilo mnie to ze zacznie sie skomplikowane szukanie u mnie. Mojego meza nie bedzie jeszcze przez 1,5 miesiaca i tak mi smutno nie mam sie komu wyzalic wiecie jak to jest. Dla mnie teraz to wielki problem jezdzic na te badania bo nie znam Krakowa a dr chce bym zrobila je zanim maz wroci. A na czym polega badanie droznosci jajowodow(to mnie wlasnie przeraza) i czy jest bolesne tylko szczerze prosze.

Przepraszam ze robie z igly widly ale taka sie ze mnie zrobila panikara. Za duzo czasu stracilismy i teraz juz brakuje mi sil na te badania.
Awatar użytkownika
edka5
Posty: 103
Rejestracja: 05 sty 2005 01:00

Post autor: edka5 »

Juz znalazlam interesujacy mnie temat i nic juz nie mowie bo sie poryczalam i nie bede robic tego badania zanim maz wroci. Ile ta "przyjemnosc" kosztuje u naszego dr i jakie sa sznse zeby zrobic to na NFZ.
Pozdrawiam Edyta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdzie się leczyć?”