adopcja zagraniczna-jestem tu nowa/y

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
kaczorek2000
Posty: 20
Rejestracja: 14 sty 2005 01:00

Post autor: kaczorek2000 »

Dzieki dziewczyny. Troszke mi sie w glowce rozjasnilo, przejrzalam tez watki, do ktorych mnie skierowalyscie i duzo madrych rzeczy sie dowiedzialam.

I dowiedzialam sie tez, ze pomimo np. podpisanej uprzednio umowy z matka biologiczna itp, w swietle polskiego praca adopcyjni rodzice nie maja nic do powiedzenia przez pierwsze 6 tygodni zycia dziecka :? To moze nam bardzo adopcje polskiego dziecka utrudnic, bo nie wyobrazam sobie jechac do Polski z nadzieja, ze wroce do domu z dzieckiem, siedziec przez poltora miesiaca jak na szpilkach i moglic sie czy sie matce biologicznej nie odmieni, po czym jest mozliwosc, ze do adopcji nie dojdzie.

Poza tym czy orientujecie sie jak w przypadkach adopcji zagranicznej traktowane sa 'niekore punkty programu', tzn. wizyta kogos z osrodka adopcyjnego w domu rodziny adopcyjnej?

Jeszcze raz wielkie dzieki i sciskam Was wszytskie mocno!
Awatar użytkownika
hanula
Posty: 3037
Rejestracja: 14 lip 2004 00:00

Post autor: hanula »

O wizycie kogos z Warszawy mozesz zapomniec!!!!

Was bedzie przeswietlac biurokracja z USA !!! To ona bedzie was szkolic, odwiedzac i podejmowac decyzje!!!

W naszym przypadku polski OA przyja to wszystko tylko do wiadomosci :? Przeczytali bez komentarzy :?

Nam powiedziano, ze bedziemy musieli zarezerwowac sobie ok. 4-5 tygodni na pobyt w Polsce. W tym czasie poznamy dziecko, odbedzie sie rozprawa w sadzie i potem czas do uprawomocnienia sie wyroku, papiery w ambasadzie i do domciu.

Czesc tego okresu musimy spedzic wszyscy w Polsce, ale czesc nie. Mozemy sie wymieniac z E. Tydzien ja tydzien on. Troche to bedzie uciazliwe ale mysle, ze damy rade!

:D
Awatar użytkownika
jarzebinka
Posty: 49
Rejestracja: 22 wrz 2006 00:00

Post autor: jarzebinka »

Witajcie.
Czy jest ktos ,kto mieszka w Niemczech i adoptowal dziecko?Mieszkamy w Niemczech od trzech lat i chcielibysmy adoptowac dziecko w Polsce jako polscy obywatele.W niemczech mamy niem obywatelstwo.Jak sie troche dorobimy chcielibysmy wrocic do pl.Ale czas ucieka chcielibysmy i powiekszyc rodzine.Z tego co slyszalam musielibysmy sie starac o adopcje jako rodzina zagraniczna choc wolalabym tego uniknac bo wtedy podobno mozna dostac tylko chore dziecko.
Jesli jest ktos to przez to wszystko jakos przeszedl i ma pojecie jak sie do tego wszystkiego zabrac to prosze serdecznie POMOZCIE
Bea_7
Posty: 4196
Rejestracja: 18 sty 2005 01:00

Post autor: Bea_7 »

Jarzebinko :D Witaj na bocianie!

Zapraszam na wątek Adopcja zagraniczna

Pozdrawiam!
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”