Zaświadczenie z Poradni Zdrowia Psychicznego

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
Gospodarz
Posty: 3
Rejestracja: 01 mar 2004 01:00

Zaświadczenie z Poradni Zdrowia Psychicznego

Post autor: Gospodarz »

Czy ktoś był na konsultacji w PZP potrzebnej do otrzymania zaświadczenia o stanie zdrowia psychicznego?
W OAO powiedziano mi, żeby po prostu zapisać się na konsultację do psychiatry. Ale w PZP przy zapisie, gdy dowiedziała się, że to do adopcji to nie chciała nas zapisać.
Że podobno po nowym roku zmieniły się jakieś przepisy. I teraz trzeba szukać specjalnych przychodni z jakimiś uprawnieniami. Ale nikt nie wie, gdzie ich szukać w Warszawie.
A może wy się orientujecie, gdzie to załatwić w stolicy?
Awatar użytkownika
andzia_2006
Posty: 707
Rejestracja: 10 lis 2006 01:00

Post autor: andzia_2006 »

Spróbójcie na ul.Koszykowej 78 przychodnia wojskowa tel.022 429 12 77, 022 621 43 54.
Pozdr.
Awatar użytkownika
Gospodarz
Posty: 3
Rejestracja: 01 mar 2004 01:00

Post autor: Gospodarz »

andzia_2006 pisze:Spróbójcie na ul.Koszykowej 78
Właśnie stamtąd odesłano mnie z kwitkiem. Od początku roku nie robią konsultacji do adopcji.
Awatar użytkownika
malwinka
Posty: 1326
Rejestracja: 20 lis 2002 01:00

Post autor: malwinka »

Jeżeli to prawda o zmianie przepisów, to może zadzwoń do ośrodka, żeby zbadali sprawę i dali nowe instrukcje, gdzie można ten nieszczęsny papier zdobyć? My też byliśmy po niego na Koszykowej, ale w 2006 roku.
[url=http://www.thebabycorner.com/countdowns/image.php?type=2&o=9&c=2&date=2008-01-30&babyname=]Michaś[/url] ||| [url=http://wa.lilypie.com/d40fp2.png]raczej siostra[/url]
Awatar użytkownika
andzia_2006
Posty: 707
Rejestracja: 10 lis 2006 01:00

Post autor: andzia_2006 »

To nam się jescze udało, bo zaświadczenie braliśmy w styczniu 2007r.
Zadzwońcie jak radzi Malwinka do swojego ośrodka niech Wam coś poradzą przecież to oni wymagają takiego zaświadczenia.
Awatar użytkownika
Gospodarz
Posty: 3
Rejestracja: 01 mar 2004 01:00

Post autor: Gospodarz »

andzia_2006 pisze: Zadzwońcie do swojego ośrodka niech Wam coś poradzą przecież to oni wymagają takiego zaświadczenia.
Na pomysł telefonu do ośrodka już wpadłem. Ale tam nic nie wiedzą. "Proszę w takim razie zapisać się na wizytę do jakiegokolwiek psychiatry". Idę do PZP i próbuję zapisać się do psychiatry na konsultację. Pierwsze pytanie a po co, z czym jest problem. Lawiruję jak mogę, żeby nie powiedzieć wszystkiego, ale w końcu muszę powiedzieć, że do adopcji. A to jutro będzie kierownik i wyda Państwu zaświadczenie, że nie są Państwo naszymi pacjentami. I standardowa śpiewka z mojej strony, że nie o to chodzi itp. itd. No i skończyło się na niczym - proszę jutro przyjść do kierownika.
A całość pewnie skończy się wyłożeniem kasy na prywatną wizytę.
Awatar użytkownika
gosiaczek750
Posty: 146
Rejestracja: 21 lis 2006 01:00

Post autor: gosiaczek750 »

Gospodarzu zorientuj się i przedzwoń do Ośrodka czy oby napewno potrzebujesz takie zaświadczenie z Poradni. W moim przypadku ja z mężem zwiedziliśmy kilka poradni , z każdej odsyłano nas z kwitkiem gdyż nie mogli nam wystawić jakiegokolwiek zaświadczenia gdyż NFZ nie refunduje spotkań z osobami zdrowymi ( tak nam powiedziano ). Wykonaliśmy telefon do ośrodka, powiedzieliśmy jak sprawa wygląda i co się okazało: że możemy dostarczyć zaświadczenie o naszym stanie zdrowia psychicznego od lekarza psychiatry prowadzącego prywatne praktyki. Pozdrawiam

Dodane po: 2 minutach:

A propo wyłożenia kasy na prywatne spotkanie, to ilość straconej benzyny w samochodzie kiedy jeżdziliśmy po poradniach jest dużo wyższa niż samo spotkanie z psychiatrą.
[url=http://zpo.ath.cx/zp/i.php?ik=369][img]http://zpo.ath.cx/b/369.png[/img][/url]
Awatar użytkownika
andzia_2006
Posty: 707
Rejestracja: 10 lis 2006 01:00

Post autor: andzia_2006 »

Gospdarz bardzo mi przykro że Was tak potraktowali. Nam od razu kierownik też nie chciał wydać zaświadczenia o braku zaburzeń ale go poprosilismy i sie zgodził. Zaświadczenie kosztowało nas po 25 zł od łebka. Może akurat trafiłeś na zły dzień pani rejestratorki, bo gdy my tam byliśmy to była bardzo miła pani, która nas od razu skierowała do kierownika.
bea14_75
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2010 15:32

skąd zaświadczenie od psychiatry

Post autor: bea14_75 »

Jestem na etapie zbierania dokumentów potrzebnych do adopcji. Mam problem z uzyskaniem zaświadczenia od psychiatry, że na chwilę obecną stan zdrowia psychicznego (mojego i męża) jest ok. Podpowiedzcie, gdzie w Warszawie zdobędę takie zaświadczenie. Rejonowa PZP może wystawić tylko zaświadczenie, że nie figurujemy w rejestrze a psychiatrzy w prywatnych poradniach odmówili. Będę wdzięczna za pomoc.
Awatar użytkownika
--mia--
Posty: 31
Rejestracja: 13 lis 2010 15:28

Re: skąd zaświadczenie od psychiatry

Post autor: --mia-- »

Nam warszawski OA pozwolił przynieść zaświadczenie wypisane ręcznie i podpisane przez nas o treści: Zaświadczamy, że nie jesteśmy zapisani do poradni zdrowia psychicznego. Zapytaj u siebie, może i u was to wystarczy? Z poradnią alkoholową zrobiliśmy dokładnie to samo.
Pozdrawiam
mia

Nasza droga adopcyjna
Bucek
Posty: 7
Rejestracja: 21 lut 2011 20:56

Re: Zaświadczenie z Poradni Zdrowia Psychicznego

Post autor: Bucek »

Przeczytałam Wasze posty i zaczynam się zastanawiać... my po prostu uzyskaliśmy z poradni zdrowia psychicznego (bezpłatnie! oczywiście mówiąc wcześniej w jakim celu potrzebujemy) takie zaświadczenie że nie jesteśmy tam zarejestrowani i tym samym nie leczymy się, nie pytaliśmy jeszcze w naszym oao czy to wystarczy ale czytam, że niektórzy mieli zaświadczenia że są zdrowi psychicznie, czyli co przechodzili badania :?:
Jak to w końcu ma być ?
bea14_75
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2010 15:32

Re: Zaświadczenie z Poradni Zdrowia Psychicznego

Post autor: bea14_75 »

Nasz ośrodek nie zaakceptował oświadczenia napisanego odręcznie o stanie naszego zdrowia psychicznego. Po wielu telefonach do poradni państwowych i prywatnych znalazłam wreszcie lekarza, który takie zaświadczenie wystawi - odpłatnie oczywiście - 150 zł każde. Zdobyliśmy więc odręcznie wysmarowane świstki (bezwartościowe, bo jaką wartość ma zaświadczenie wystawione po 20 min rozmowy o życiu....) bez których nie mogliśmy przejść do kolejnego etapu procesu adopcyjnego. Bez których też nie możemy zostać rodzicami....
Doświadczenie pt. psychiatra było dla nas kolejnym przykrym i upokarzającym etapem w wieloletnich staraniach o dziecko......
Klaudka
Posty: 306
Rejestracja: 09 lis 2004 01:00

Re: Zaświadczenie z Poradni Zdrowia Psychicznego

Post autor: Klaudka »

My załatwialiśmy takie zasiadczenie w ubiegłym roku i nie było problemu, w rejonowej poradni.
W treści była natomiast informacja nie o stanie zdrowia i przeciwskazaniach czy ich braku, tylko informacja że nigdy nie byliśmy leczeni w poradni zdrowia psychicznego.
Awatar użytkownika
Haniulek
Posty: 1705
Rejestracja: 03 mar 2005 01:00

pzp1

Post autor: Haniulek »

Dziewczyny, gdzie w Warszawie uzyskamy zaświadczenia o stanie zdrowia psychicznego? Kiedyś można było uzyskać w CePeLeku, ale ponoć już nie prowadzą takiej działalności związanej z adopcjami :-?
Szymon (04.2006)
Matylda (05.2011)
:love:
Awatar użytkownika
Haniulek
Posty: 1705
Rejestracja: 03 mar 2005 01:00

pzp2

Post autor: Haniulek »

Witajcie, jestem sąsiadką ze Szpitalnej :wink: mam pytanie: orientujecie się gdzie w Warszawie uzyskamy zaświadczenia o stanie zdrowia psychicznego? Kiedyś można było uzyskać w CePeLeku, ale ponoć już nie :?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
Szymon (04.2006)
Matylda (05.2011)
:love:
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”