KLINIKA ARTVIMED W KRAKOWIE

Tu wymieniamy informacje i opinie o klinikach i lekarzach specjalizujących się w leczeniu niepłodności, a także cenach badań, zabiegów.

Moderator: Moderatorzy gdzie się leczyć

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gość

Re: Nowa Klinika Artvimed w Krakowie - opinie

Post autor: Gość »

nkurczak zreszta wiemy, że iui ma powodzenie w ok 16% - to jednak niewiele i dr Ch tego nie ukrywa - dla nas to ostatni lekarz do którego mamy zaufanie i jego będziemy sie trzymać :D
Ostatnio zmieniony 31 gru 2010 14:35 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dagmarka2000
Posty: 925
Rejestracja: 24 maja 2010 13:37

Re: Nowa Klinika Artvimed w Krakowie - opinie

Post autor: dagmarka2000 »

Zosia23 ja niestety uwazam, ze w Krakowie za szybko proponuje sie IVF, problem z poczeciem dziecka bardzo czesto jest zlozony, nalezy zbadac hormony u obojga partnerow (w Krakowie nikt mi tego nawet nie proponowal), trzeba sprawdzic np migdalki, bo one czesto daja stany zapalne w calym organizmie, itp no i przede wszystkim dobrze przeprowadzic stymulacje, zbadac pecherzyki (w Krakowie nikt mi nie badal estradiolu przy IUI, co moze sugerowac, ze mialam robiona insemke na pustych pecherzykach!!!) a potem suplementowac progesteron - cialko zolte po stymulacji jest niewydolne, ciaza moze sie nie utrzymac! W Krakowie przeszlam przez Fertility Center na Balickiej, Macierzynstwo (bez komentarza) i Artvimed (IUI robione na torbieli) - bez sukcesu, wmowiono mi tylko, zeby sie nastawiac na IVF. Ja mialam szczescie - przez Bociana poznalam wspaniale kobiety, ktore po pierwsze namowily mnie na laparoskopie (balam sie usypiania i szwow, niepotrzebnie! teraz zaluje, ze nie zrobilam tego rok temu!), uswiadomily mi, ze jesli sa problemy to warto pojezdzic, Bialystok jednak jest centrum diagnostyki i leczenia nieplodnosci w Polsce, polecam fantastycznego dr Mrugacza. Co prawda trzeba przejechac cala Polske, ale czy dla cudu urodzin nie znosimy gorszych rzeczy? Po drugie, dostalam kontakt do dr Nowaka z Plast-Medu w Katowicach, dr ma 80% skutecznosci przy IUI. I prosze, za pierwszym razem sie udalo! Jesli macie wiecej pytan, piszcie, chetnie podziele sie swoimi doswiadczeniami. Trzymam kciuki!
20 mcy nieplodnosci idiopatycznej
bakterie; torbiele; antyki; ziola nr3; 04.XI. laparo+histero ok; brakowalo sily do walki..
10.XII 25dc beta 127
32t5d 15.07.2011 urodzily sie Trojaczki Emma, Nina i Dominic
hahanna :bigok:
o Trojaczkowym szczesciu pisze tutaj: http://dagaend.blogspot.com.au/
Awatar użytkownika
Gość

Re: Nowa Klinika Artvimed w Krakowie - opinie

Post autor: Gość »

dagmarka2000 pisze:trzeba sprawdzic np migdalki, bo one czesto daja stany zapalne w calym organizmie
napisz coś więcej na ten temat bo u mojego męża było w zalecenie wyciecia migdałków ale jakos to zlekceważyliśmy
Awatar użytkownika
dagmarka2000
Posty: 925
Rejestracja: 24 maja 2010 13:37

Re: Nowa Klinika Artvimed w Krakowie - opinie

Post autor: dagmarka2000 »

Zosia23 poradz sie lekarza, malo na ten temat wiem, bo u nas od razu pierwsze badanie wyszlo w porzadku u obojga, wiec nie zglebialismy tematu, ale wiem, ze jesli podchodzi sie do tematu nieplodnosci w zlozony sposob, trzeba to sprawdzic i wyleczyc.
20 mcy nieplodnosci idiopatycznej
bakterie; torbiele; antyki; ziola nr3; 04.XI. laparo+histero ok; brakowalo sily do walki..
10.XII 25dc beta 127
32t5d 15.07.2011 urodzily sie Trojaczki Emma, Nina i Dominic
hahanna :bigok:
o Trojaczkowym szczesciu pisze tutaj: http://dagaend.blogspot.com.au/
Awatar użytkownika
Gość

Re: Nowa Klinika Artvimed w Krakowie - opinie

Post autor: Gość »

dagmarka2000 jeżeli to nie problem napisz mi na priv cos więcej na temat waszej inseminacji i tego z kim u was był problem? Skad pomysł na laparoskopie- ja miałam tylko drożność...
Awatar użytkownika
dagmarka2000
Posty: 925
Rejestracja: 24 maja 2010 13:37

Re: Nowa Klinika Artvimed w Krakowie - opinie

Post autor: dagmarka2000 »

Zosia23 u nas nie bylo problemu - wszystkie wyniki wychodzily w normie u obojga. Laparoskopie zaproponowal dr Mrugacz z Bociana, ponoc zawsze od tego zaczyna leczenie, on jest specjalista od IVF. Jak sie wgryziesz w temat to zobaczysz, ze bardzo wiele kobiet "zaskakuje" po laparo, szczegolnie jesli nie ma wyraznej przyczyny. Poza tym tylko laparoskopia pokazuje pelny obraz jajnikow, jajowodow, macicy. Ja mialam droznosc dwa razy przed Laparo i nic. Sam zabieg oczywiscie, jest lekko inwazyjny no i narkoza, ale blizn nie widac i cos sie tam wyjasnilo. Maz mial dobre wyniki, nie rewelacyjne, natomiast lekarz, ktory jest autorem sukcesu tez nakazal mezowi brac Clo (!) i testosteron, ponoc to tez pomaga. No i zawsze bylam stymulowana albo clo albo puregonem, a teraz i clo (w 1 fazie) i puregonem (w 2 fazie). Mialam badany poziom estradiolu w dzien IUI, mialam az 6 pecherzykow i od razu po IUI progesteron (6xlutek, 2xdupek na dzien). I tak sie udalo :)
20 mcy nieplodnosci idiopatycznej
bakterie; torbiele; antyki; ziola nr3; 04.XI. laparo+histero ok; brakowalo sily do walki..
10.XII 25dc beta 127
32t5d 15.07.2011 urodzily sie Trojaczki Emma, Nina i Dominic
hahanna :bigok:
o Trojaczkowym szczesciu pisze tutaj: http://dagaend.blogspot.com.au/
Awatar użytkownika
Gość

Re: Nowa Klinika Artvimed w Krakowie - opinie

Post autor: Gość »

dagmarka2000 a jaki jest koszt laparoskopii bo na stronie doczytać sie nie moge? Jak wygladały wasze wizyty w Białymstoku bo to jednak kawał drogi (może żeby nie zaśmiecać tego wątku napisz mi na priv)
Awatar użytkownika
dagmarka2000
Posty: 925
Rejestracja: 24 maja 2010 13:37

Re: Nowa Klinika Artvimed w Krakowie - opinie

Post autor: dagmarka2000 »

W BS bylam 3 razy. Laparo zabieg w prywatnej klinice 2500 zl. Do BS jezdzilismy samochodem, w jedna str 5-7h. Dwa razy pojechalam rano, wizyta i wracalam w ten sam dzien. Polecam jechac trasa od Katowic.
20 mcy nieplodnosci idiopatycznej
bakterie; torbiele; antyki; ziola nr3; 04.XI. laparo+histero ok; brakowalo sily do walki..
10.XII 25dc beta 127
32t5d 15.07.2011 urodzily sie Trojaczki Emma, Nina i Dominic
hahanna :bigok:
o Trojaczkowym szczesciu pisze tutaj: http://dagaend.blogspot.com.au/
Awatar użytkownika
Gość

Re: Nowa Klinika Artvimed w Krakowie - opinie

Post autor: Gość »

Dziewczyny ja miałam iui teraz u P. Ch we wtorek,boli mnie brzuch po niej,miałam plamienia,przy pierwszej tak nie miałam,ale 1 miałam w parens
Awatar użytkownika
dagmarka2000
Posty: 925
Rejestracja: 24 maja 2010 13:37

Re: Nowa Klinika Artvimed w Krakowie - opinie

Post autor: dagmarka2000 »

Kalpek poczytaj watek "inseminacja", mnie tez po jednej bolal brzuch, po jednej mialam tez plamienia, to sa normalne dolegliwosci. Jesli masz obawy, dzwon do dr, w koncu po to jest, nie mozna sie denerwowac :)
20 mcy nieplodnosci idiopatycznej
bakterie; torbiele; antyki; ziola nr3; 04.XI. laparo+histero ok; brakowalo sily do walki..
10.XII 25dc beta 127
32t5d 15.07.2011 urodzily sie Trojaczki Emma, Nina i Dominic
hahanna :bigok:
o Trojaczkowym szczesciu pisze tutaj: http://dagaend.blogspot.com.au/
Awatar użytkownika
Gość

Re: Nowa Klinika Artvimed w Krakowie - opinie

Post autor: Gość »

Kalpek uff ty tez po Parens jesteś? Myślę, że po iui takie rzeczy się zdarzają więc bez paniki :) Miałaś stymulowany cykl? I na jakich pęcherzykach?

Dodane -- 31.12.2010, 15:47 --

będę mocno trzymac kciuki - oby w końcu mozna było przeczytać o sukcesach w naszej klinice :)
Awatar użytkownika
Gość

Re: Nowa Klinika Artvimed w Krakowie - opinie

Post autor: Gość »

Zosia ja jestem pacjentką Parens,ale że klinika zamknięta jest teraz ten tydzień cały,a miałam aż 4 pęcherzyki to Przybycień mnie skierował do Chrostkowskeigo,żeby zroibł iui żeby nie zmarnować tego.Brałam clo od 3-7 dnia. Wcześniej brałam femarę,ale tylko dwa pecherzyki,razem z clo brałam.
efkad
Posty: 2
Rejestracja: 04 sty 2011 19:33

Re: Nowa Klinika Artvimed w Krakowie - opinie

Post autor: efkad »

Hej, śledzę temat Artvimed, bo sama od września jestem pacjentką Dra Ch.
Nasza historia starań liczy sobie 2,5 roku, poniżej przebieg starań, może ktoś z Was skorzysta z naszych doświadczeń.
2008-2009 Pierwsze starania, komplet badań podstawowych, u mnie wszystko gra, próbujemy.
2009- Druga połowa, kolejne badania, u mnie chlamydia, u męża słabe wyniki. Chlamydia została wyleczona, wyniki męża po 3 miesiącach pomimo zażywania witamin bez zmian. 2009-2010 Parens ja robię drożność, wszystko ok, u męża słaba żywotność, ruchliwość, chromatyna
2010 Zalecenie In vitro już mam recepty, wstrzymuję się ze startem.
Znajduję na necie info o problemach urologicznych i ich wpływie na płodność, mąż idzie na USG, wykryte zostają żylaki powrózka nasiennego.
04.2010 Laparoskopia- usunięcie żylaków.
09.2010 zaczynamy próby na nowo, nieznacznie poprawia się żywotność. Nie wracam do Parens, wybieramy Artvimed.
Dr Ch. Po zapoznaniu się z wynikami i historią od razu zaproponował iui, wspominał o 3, wystarczyła 1. Dr Ch twierdzi, że z ginekologicznego punktu widzenia żylaki powrózka nie mają wpływu na płodność męską, urolodzy twierdzą, że ją zaniżają, jedno jest pewne, w marcu za jedyną szansę uznano In vitro we wrześniu byłam w ciąży dzięki iui na naturalnym cyklu. Dziś jestem w 16 tygodniu, jak do tej pory ciąża przebiega prawidłowo.
Awatar użytkownika
Gość

Re: Nowa Klinika Artvimed w Krakowie - opinie

Post autor: Gość »

efkad pieknie!!!!!!!!!!!!!!!
Czyli mamy pierwszy sukces w Artvimed!!! Ogromne gratulacje.
Ps. Cieszę się, że Tobie udało się uciec z Parens bez ivf, my niestety poszliśmy tą drogą... a wcale nie trzeba było - wystarczyło dwa miesiące i wyniki męża tak sie poprawiły, że do dzis jesteśmy pod wrażeniem. W ciąży jeszcze nie jestem z naciskiem na JESZCZE ;)

Dodane -- 04.01.2011, 22:05 --

efkad czy mogę dopisać Cie tu na pierwszej stronie http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/vi ... =8&t=72892 ???
jowitajb
Posty: 14
Rejestracja: 12 sie 2010 20:11

Re: Nowa Klinika Artvimed w Krakowie - opinie

Post autor: jowitajb »

Witam,
efkad my mamy podobny problem - mąż ma na 9 lutego termin na laparoskopię - żylaki i spowodowana nimi bardzo słaba ruchliwość i zła morfologia.
Też byliśmy w Parens i też usłyszałam - tylko in vitro i to od razu. Bardzo się po tej wizycie załamałam, bo lekarz nie dał nam żadnych szans. Ja mam do tego stwierdzoną endometriozę z odnowionymi torbielami (laparoskopię miałam 2 lata temu) i wysoką prolaktynę.
Później poszliśmy do dr Ch, bo właśnie tutaj czytałam o nim dobre opinie. Bardzo nas podbudował. Mówił żebym zrobiła HSG i spróbowała 3 IUI, a później najwyżej in vitro. No i polecił by mąż udał się do dr Maciukiewicza, który postawił diagnozę - duże żylaki, wyciąć jak najszybciej. A że było to pod koniec roku, kontrakt z NFZ się skończył i czekaliśmy na nowy.
Także w lutym operacja męża. Widzę, że Wy czekaliście 5 m-cy po operacji na próbę IUI. My wybierzemy się pewnie po niej do dr Ch i zobaczymy kiedy będzie radził zacząć działać. No i jakie wyniki będą.
W każdym razie gratuluję i miło czytać, że komuś się udało.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdzie się leczyć?”