OSTRZEŻENIE: LEKARZE - PARTACZE

Tu wymieniamy informacje i opinie o klinikach i lekarzach specjalizujących się w leczeniu niepłodności, a także cenach badań, zabiegów.

Moderator: Moderatorzy gdzie się leczyć

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sajko_sajko
Posty: 1930
Rejestracja: 26 wrz 2010 15:17

Re: OSTRZEŻENIE -LEKARZE--PARTACZE

Post autor: sajko_sajko »

Bardzo się zmartwiłam czytajac o prof (czy dr? bo w rozmowie tel było mówione "prof") Radwanie z Łodzi... 01.12.10r mamy pierwszą wizytę. Mamy być po czterodniowej abstynencji seksualnej, ale nie wiem dlaczego :roll: . Czy chce nam jakieś badania od razu zrobić? Ile kasy w związku z tym zabrać? Sama wizyta 300zł. Mam coraz bardziej mieszane uczucia... A już się cieszyłam, że cudownego specjalistę znalazłam... :(
6tc poronienie samoistne (02.2010)
10tc ciąża obumarła (8/9tc) bliźniaki jednojajowe (09.2010)
12.01.2012 przyszedł na świat mój ukochany synek Filip
Awatar użytkownika
kolorowa16
Posty: 26437
Rejestracja: 17 lis 2009 01:00

Re: OSTRZEŻENIE -LEKARZE--PARTACZE

Post autor: kolorowa16 »

sajko_sajko abstynencja pewnie dlatego zeby odrazu zrobic badanie nasienia. Jesli chodzi o ta klinike to nie polecam bo sama do tego dr chodziłam i raz mnie przyjmował prof a raz jego syn. Ja teraz jestem szczesliwa mama dwójki cudownych dzieci dzieki klinice Novum w Warszawie. Kazdy ma prawo wyboru, ja moge tylko zasugerowac i trzymam kciuki.
Od 19.08.2010r. Sylwia i Dawid są już z nami :love:
"nadzieja umiera ostatnia" rośnijcie zdrowe maleństwa [-o<

fatałaszki
Awatar użytkownika
gosiek1979
Posty: 1051
Rejestracja: 09 gru 2010 23:30

Re: OSTRZEŻENIE -LEKARZE--PARTACZE

Post autor: gosiek1979 »

Łódź- dr Ireneusz Marek Salata-zdecydowanie odradzam. Wizyty 150zł. Wizyta-wypisane skierowanie na 1,2 badanie, następna wizyta odczytanie wyników...znów skierowanie1,2 bad. i tak można przez rok do niego jeździć zanim sie porobi podstawowe badania. Dodatkowo sugeruje w których laboratoriach w Łodzi należy zrobić badanie. A to bez sensu ja się mieszka jak ka 100km od Łodzi i jedzie się na Piotrkowską do konkretnego lab. żeby zrobić zwykłą krzywą cukrową, czy prolaktynę. Te badanka można zrobić przecież we wszystkich zwykłych lab...
Troszkę mnie zaszokowała opinia pama32 o dr Michale Radwanie( to jest syn prof.Radwana)...Ja zaczęłam u niego wizyty i jestem zadowolona..Owszem mnie też powiedział, ze tylko IVF, ale to już wiedziałam wcześniej po wizytach w Novum u dr Zygler, która też polecam...A z Novum zrezygnowałam ze względu na odległość, która była zbyt duża od naszego miejsca zamieszkania i ciężko było nam pogodzić wizyty z pracą :(
2008-laparo, 2x HSG, obustronna niedrożność jajowodów; endometrioza III/IV
03.2011r. IVF-ICSI :(
2012r. Visanne
Honorowy Dawca Krwi :D

"Cieszmy się z małych rzeczy, bo wzór na szczęście w nich zapisany jest..." S.Grzeszczak
danonek5
Posty: 8335
Rejestracja: 28 paź 2006 00:00

Re: OSTRZEŻENIE -LEKARZE--PARTACZE

Post autor: danonek5 »

gosiek1979 pisze:Łódź- dr Ireneusz Marek Salata-zdecydowanie odradzam.
dokladnie, ja straciłam u niego ponad rok czasu, nawet nie zrobił mi przez ten czas USG :mur: a od tego trzeba było zacząć i odrazu by sie okazało ze mam pco :mur: lekarz, jak w ogole mozna go tak nazwać, jedna wielka pomyłka, był obrzydliwy, rzucał sexistowskie teksty na zasadzie " niech juz sie pani ubierze bo nie moge sie powstrzymać", całował po udach itd :firing: katastrofa
PCO, lewy jajowód niedrożny

06.2007 1-IUI udana 10.2007 Aniołek

20.05.08 :2 IUI i 09.02.2009 witamy Oskarka na świecie:)

Oskarek

24.07.2012 Patryczek

Awatar użytkownika
gosiek1979
Posty: 1051
Rejestracja: 09 gru 2010 23:30

Re: OSTRZEŻENIE -LEKARZE--PARTACZE

Post autor: gosiek1979 »

danonek5 pisze:dokladnie, ja straciłam u niego ponad rok czasu, nawet nie zrobił mi przez ten czas USG :mur: a od tego trzeba było zacząć i odrazu by sie okazało ze mam pco :mur: lekarz, jak w ogole mozna go tak nazwać, jedna wielka pomyłka, był obrzydliwy, rzucał sexistowskie teksty na zasadzie " niech juz sie pani ubierze bo nie moge sie powstrzymać", całował po udach itd :firing: katastrofa
O rany!!! jakbym siebie słyszała!!!
Ja przez ponad rok nie miałam ani jednego USG!!!!
I te teksty, szczególnie jak się jest samej, bez męża na wizycie :evil:
2008-laparo, 2x HSG, obustronna niedrożność jajowodów; endometrioza III/IV
03.2011r. IVF-ICSI :(
2012r. Visanne
Honorowy Dawca Krwi :D

"Cieszmy się z małych rzeczy, bo wzór na szczęście w nich zapisany jest..." S.Grzeszczak
danonek5
Posty: 8335
Rejestracja: 28 paź 2006 00:00

Re: OSTRZEŻENIE -LEKARZE--PARTACZE

Post autor: danonek5 »

gosiek1979 pisze:Ja przez ponad rok nie miałam ani jednego USG!!!!
I te teksty, szczególnie jak się jest samej, bez męża na wizycie
:firing: dokladnie , ja nikomu go nie polece, wręcz uważam, ze powinna sie wziaść za niego jakas izba lekarska czy jakas podobna instytucja bo to zbok molestujący pacjentki :mur: mnie przez rok podawał relanium i co on myslał, ze ja od niego w ciąże zajdę? :mur: całe szczęscie poszłam po rozum do gołwy i zmieniłam klinikę, trafiłam do gamety do prof Radwana, pozniej do syna Michała i dzięki nim mam prawie 2 letniego synka :mrgreen:
PCO, lewy jajowód niedrożny

06.2007 1-IUI udana 10.2007 Aniołek

20.05.08 :2 IUI i 09.02.2009 witamy Oskarka na świecie:)

Oskarek

24.07.2012 Patryczek

Awatar użytkownika
gosiek1979
Posty: 1051
Rejestracja: 09 gru 2010 23:30

Re: OSTRZEŻENIE -LEKARZE--PARTACZE

Post autor: gosiek1979 »

danonek5 pisze::firing: dokladnie , ja nikomu go nie polece, wręcz uważam, ze powinna sie wziaść za niego jakas izba lekarska czy jakas podobna instytucja bo to zbok molestujący pacjentki :mur: mnie przez rok podawał relanium i co on myslał, ze ja od niego w ciąże zajdę? :mur: całe szczęscie poszłam po rozum do gołwy i zmieniłam klinikę, trafiłam do gamety do prof Radwana, pozniej do syna Michała i dzięki nim mam prawie 2 letniego synka :mrgreen:
KURCZE!! Widze, że nasze drogi potoczyły sie podobnie...mam nadzieję, ze ja za 2lata tez powiem, ze dzięki dr Radwanowi mam dzieciaczka ;)
2008-laparo, 2x HSG, obustronna niedrożność jajowodów; endometrioza III/IV
03.2011r. IVF-ICSI :(
2012r. Visanne
Honorowy Dawca Krwi :D

"Cieszmy się z małych rzeczy, bo wzór na szczęście w nich zapisany jest..." S.Grzeszczak
danonek5
Posty: 8335
Rejestracja: 28 paź 2006 00:00

Re: OSTRZEŻENIE -LEKARZE--PARTACZE

Post autor: danonek5 »

gosiek1979 pisze:...mam nadzieję, ze ja za 2lata tez powiem, ze dzięki dr Radwanowi mam dzieciaczka
życze Ci tego z całego serca :bigok:
PCO, lewy jajowód niedrożny

06.2007 1-IUI udana 10.2007 Aniołek

20.05.08 :2 IUI i 09.02.2009 witamy Oskarka na świecie:)

Oskarek

24.07.2012 Patryczek

Awatar użytkownika
myszka333
Posty: 2120
Rejestracja: 05 kwie 2006 00:00

Re: OSTRZEŻENIE -LEKARZE--PARTACZE

Post autor: myszka333 »

Powinnyście zgłosić gdzieś zachowanie tego lekarza, to karygodne co on wyprawia.
MojBlog
21.05.15r.-zadzwonił TEN telefon :)
01.06.15r.-poznaliśmy Synka
22.07.15r.-Synek zamieszkał z nami
15.06.16r.-niespodzianka-zadzwonił drugi TEL
20.06.16r.-poznaliśmy Synka nr2
02.08.16r.-zamieszkał z nami Synek
Awatar użytkownika
gosiek1979
Posty: 1051
Rejestracja: 09 gru 2010 23:30

Re: OSTRZEŻENIE -LEKARZE--PARTACZE

Post autor: gosiek1979 »

myszka333 pisze:Powinnyście zgłosić gdzieś zachowanie tego lekarza, to karygodne co on wyprawia.
Jedyne co mogę zrobić w tej spawie, to uprzedzać na takich jak to forum, czy "Znany lekarz" przyszłe potencjalne pacjentki.....nie mam sił na to, by go skarżyć... :mur:
2008-laparo, 2x HSG, obustronna niedrożność jajowodów; endometrioza III/IV
03.2011r. IVF-ICSI :(
2012r. Visanne
Honorowy Dawca Krwi :D

"Cieszmy się z małych rzeczy, bo wzór na szczęście w nich zapisany jest..." S.Grzeszczak
emea
Posty: 3
Rejestracja: 26 sty 2011 23:01

Re: co sądzicie na ten temat?

Post autor: emea »

Przepraszam wkleiłam niechcący to zapytanie jako nowy temat, jestem nowa i nie poruszam sie jeszcze za dobrze tutaj:-)
Szukam opinii na temat dr jarosława Janeczki z Krakowa (Parens), bo znalazlam w necie co poniżej, a na portalu znanylekarz opinie też są rózne:- Moze ktos sie wypowie?
"Z kraju; 2006-09-27 [PAP]

Lekarze z prywatnego centrum skazani za doprowadzenie do śmierci pacjentki

Za nieumyślne spowodowanie śmierci pacjentki podczas zabiegu pobierania komórek do zapłodnienia in vitro skazał we wtorek krakowski sąd trójkę lekarzy. Zdaniem sądu, lekarze nie dopełnili swoich obowiązków i nieumyślnie doprowadzili do śmierci 29-letniej pacjentki.

Do tragedii doszło w kwietniu 2003 roku w prywatnej placówce zajmującej się leczeniem niepłodności. Jak ustaliła prokuratura, lekarka anestezjolog po podaniu pacjentce pierwszej dawki leku znieczulającego podała jej kolejną dawkę, nie czekając na skutki pierwszej, a następnie zbyt późno zareagowała na niewydolność oddechową pacjentki, zbyt późno podała leki i zbyt późno zadecydowała o przewiezieniu jej na oddział intensywnej terapii. Tym samym - zdaniem prokuratury - nieumyślnie doprowadziła do śmierci pacjentki.

O nieumyślne narażenie pacjentki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia oskarżeni zostali także dwaj lekarze uczestniczący w zabiegu: lekarz ginekolog Jarosław J. i ordynator Leszek J., ponieważ nie podjęli w porę decyzji o przewiezieniu pacjentki na oddział intensywnej terapii do szpitala.

Lekarze przed sądem nie przyznali się do winy i skorzystali z prawa do odmowy wyjaśnień. Na korytarzu sądowym zapewniali, "że nikt tego nie chciał" i śmierci pacjentki nie można było przewidzieć.

Sąd jednak uznał ich winę. Anestezjolog Anna M. skazana została na karę 2 lat więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Sąd ukarał ją także grzywną w wysokości 30 tys. zł i zakazał wykonywania zawodu lekarze na 2 lata. Ginekolog Jarosław J. skazany został na karę 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, 20 tys. zł grzywny i pozbawiony na rok prawa do wykonywania zawodu. Zakaz zajmowania stanowisk kierowniczych w służbie zdrowia na 2 lata i wysoką grzywnę otrzymał także ordynator Leszek J.

Jak podkreślił w uzasadnieniu wyroku sędzia Wojciech Domański z Sądu Rejonowego dla Krakowa Nowej Huty, orzeczone kary powinny uświadomić oskarżonym konieczność otaczania powierzonych ich opiece pacjentów większą uwagą.

Obecna na ogłoszeniu wyroku lekarka Anna M. płakała, gdy sąd obarczał ją nieumyślną winą za śmierć pacjentki. Pozostali oskarżeni lekarze nie stawili się w sądzie na ogłoszenie wyroku, który jest nieprawomocny. (PAP)"

Zamieszczone na portalu medycznym ESCULAP
zaczynamy starania, leczenie?
Awatar użytkownika
kozula
Posty: 183
Rejestracja: 04 kwie 2010 00:00

Re: OSTRZEŻENIE -LEKARZE--PARTACZE

Post autor: kozula »

nie złe, słyszałam o tym.
michel
Posty: 42
Rejestracja: 19 kwie 2004 00:00

Re: OSTRZEŻENIE -LEKARZE--PARTACZE

Post autor: michel »

Niestety. Już dawno o tym wiem . Kiedyś o tym pisałam , ale usunięto wiadomość. Jestem apsolutnie przekonana o tym że Kraków nie jest dobrym pomysłem ,ani na leczenie,ani ivf. Uciekajmy ile sił w nogach do Warszawy. Po 10 latach walki szczęśliwa mama 2 letniej córeczki. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Awatar użytkownika
paula1122
Posty: 2740
Rejestracja: 04 sty 2010 01:00

Re: OSTRZEŻENIE -LEKARZE--PARTACZE

Post autor: paula1122 »

ja zdecydowanie odradzam dr Zasępę z Łodzi, przyjmuje w przychodni rejonowej na ul.Syrenki, na NFZ. Poza tym prowadzi prywatny gabinet.

Leczyłam się u niego parę lat temu. Dwa razy usuwał mi nadżerkę (oczywiście zabieg wykonany u niego prywatnie za kasę), jak trzeci raz chciał mi usuwać nadżerkę poszłam do innego lekarza, tamten żadnej nadżerki nie zauważył...
Prawdopodobnie tych pierwszych dwóch też nie było, a pan dr taki sobie znalazł sposób na dorobienie.
danonek5
Posty: 8335
Rejestracja: 28 paź 2006 00:00

Re: OSTRZEŻENIE -LEKARZE--PARTACZE

Post autor: danonek5 »

paula1122 chodziłam do Zasępy lata temu i historia ta sama, najpierw w przychodni niby znalazł nadżerkę, prywatnie ją usunął , dość szybko stwierdził ze mam ją znowu, olałam sprawę i przestałam do niego chodzić, u następnego gina okazało sie ze nadzerki nie mam i juz nigdy pozniej przez lata jej nie miałam wiec watpie czy w ogole kiedykolwiek ją miałam wcześniej :roll:
PCO, lewy jajowód niedrożny

06.2007 1-IUI udana 10.2007 Aniołek

20.05.08 :2 IUI i 09.02.2009 witamy Oskarka na świecie:)

Oskarek

24.07.2012 Patryczek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdzie się leczyć?”