Rejonizacja w ośrodkach adopcyjnych

Na pytania naszych użytkowników odpowiada Pani Dorota Dominik - pedagog. Przez wiele lat Dyrektor Ośrodka Adopcyjno - Opiekuńczego w Rzeszowie (publicznego).
Ośrodek diagnozuje, szkoli i wspiera przyszłych rodziców. Pomaga także kobietom w ciąży.

Moderator: Osoby zatwierdzające - adopcja

Awatar użytkownika
balbinia
Posty: 200
Rejestracja: 17 lip 2007 00:00

Re: Rejonizacja ośrodków adopcyjnych oraz dodatkowe opłaty

Post autor: balbinia »

dziękuję serdecznie :)
zbroimy się w cierpliowść i oczekujemy :*
Rzeczy piękne są trudne
nasza rodzinka już w komplecie :D
Awatar użytkownika
elizajarek
Posty: 26
Rejestracja: 25 wrz 2009 00:00

Re: Rejonizacja w ośrodkach adopcyjnych

Post autor: elizajarek »

Witam serdecznie Panią Ekspert
Mam pytanie wraz z żoną od 2 miesięcy mamy kwalifikację na rodziców adopcyjnych. Czekamy w jednym z ośrodków państwowych mam pytanie czy mogę zgłosić się też do innego tym razem ośrodka katolickiego by również tam czekać za dzidziusiem czy takie postępowanie nie wpłynie negatywnie na naszą sytuację w rodzimym ośrodku.
OAO Rzeszów
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1983
Rejestracja: 14 cze 2002 00:00

Re: Rejonizacja w ośrodkach adopcyjnych

Post autor: OAO Rzeszów »

Szanowna Pani,
to na pewno nie będzie miało wpływu na decyzję Waszego Ośrodka. Z naszego OAO dość często wydajemy zaświadczenia o tym, że rodzina jest po kwalfikacji i szkoleniu i że chce zarekestrować się w innym oao. Warto jednak , bo to dobry obyczaj, jeżeli w nowym oao dostaniecie zgłoszenie dziecka, poinformować "stary" ośrodek. To trochę pomaga rozładować "korki" i unika się np. takiej sytucji, że po adopcji dzwoni ośrodek z propozycja dziecka. I głupio wszystkim. Pozdrawiam, D.Dominik
Awatar użytkownika
Gość

Re: Rejonizacja w ośrodkach adopcyjnych

Post autor: Gość »

Chciałabym zapytać czy jeśli chodzi o adopcję istnieje rejonizacja czy możemy wybrać np.OAO w Rzeszowie? Mamy tam ok 100km. Nie chcemy w najbliższym dla nas, ponieważ na pytania jakie zadałam telefonicznie zostałam zbyta różnymi wymijającymi odpowiedziami ciut zniechęcającymi nas do adopcji.
OAO Rzeszów
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1983
Rejestracja: 14 cze 2002 00:00

Re: Rejonizacja w ośrodkach adopcyjnych

Post autor: OAO Rzeszów »

Szanowna Pani,
nie ma rejonizacji w adopcji, więc może być Rzeszów. A więc badania i szkolenie. Inna sprawa jak obecne władze ośrodka (u nas i w innych też) potraktują sprawę bardzo dalekich wyjazdów służbowych pracowników. Ale to mozna zawsze zlecić ośrodkowi lokalnemu. Pozdrawiam, D.Dominik
Awatar użytkownika
Gość

Re: Rejonizacja w ośrodkach adopcyjnych

Post autor: Gość »

Dziękuje :)
Awatar użytkownika
sieniczek
Posty: 1
Rejestracja: 24 lis 2008 01:00

Re: Rejonizacja w ośrodkach adopcyjnych

Post autor: sieniczek »

Chciałabym zapytać, czy nowa ustawa adopcyjna pozwala na adopcję dziecka z innego ośrodka adopcyjnego niż uzyskało się kwalifikację?
OAO Rzeszów
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1983
Rejestracja: 14 cze 2002 00:00

Re: Rejonizacja w ośrodkach adopcyjnych

Post autor: OAO Rzeszów »

Szanowna Pani,
naturalnie, że tak, ponieważ ta nowa ustawa ma właśnie "zapobiegać" rejonizacji. Pozdrawiam, D.Dominik
Ala K.
Posty: 1
Rejestracja: 22 kwie 2017 00:18

Re: Rejonizacja w ośrodkach adopcyjnych

Post autor: Ala K. »

Dzień dobry. Chciałabym się poradzić. Nie otrzymaliśmy kwalifikacji w ośrodku w naszym mieście. Na początku byłam załamana, ale nie chcę jednak odpuszczać. Nie wdając się w szczegóły... czy jest sens zgłosić się do innego ośrodka? Np. w innym mieście? Interesuje mnie kwestia formalna. Szczególnie, że wyżej jest informacja o tym, że ośrodki się komunikują, aby np. zlecić wizje lokalna. Czy ośrodek w ogóle ma prawo przekazywać jakiekolwiek informacje innemu bez mojej zgody? Proszę o radę. Pozdrawiam.
Joanna i Daniele
Posty: 3
Rejestracja: 28 gru 2017 19:22

Re: Rejonizacja w ośrodkach adopcyjnych

Post autor: Joanna i Daniele »

Witam, jezeli mamy zameldowanie za granica (we Wloszech) lecz mieszkamy i pracujemy w krakowie, moi rodzice mieszkaja w Katowicach...to pierwsze kroki powinnam skierowac do OAO powiatu krakowskiego? czy moge ewentualnie starac sie w miescie Katowice...i czy jest koniecznosc zameldowania (podkresle ze do zatrudnienia nie bylo koniecznosci zameldowania w PL)!?
OAO Rzeszów
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1983
Rejestracja: 14 cze 2002 00:00

Re: Rejonizacja w ośrodkach adopcyjnych

Post autor: OAO Rzeszów »

Szanowna Pani,
teoretycznie Waszym ośrodkiem powinien być Kraków (chodzi o szkolenia, delegacje pracowników etc.). Ale warto sprawdzić jak zawsze, jak ośrodki reagują na kogoś z innego terenu oraz jak macierzysty ośrodek reguje na fakt ubiegania się o adopcję w innym ośrodku. Pozdrawiam serdecznie, D.Dominik
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Adopcja - Pytania do eksperta”