adopcja zagraniczna-jestem tu nowa/y

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
ewanna
Posty: 104
Rejestracja: 19 gru 2004 01:00

adopcja zagraniczna-jestem tu nowa/y

Post autor: ewanna »

czesc wam wszystkim jestem tu nowa na bocianie chcialabym sie dowiedziec czy jest ktos z holandi,ja z mezem mieszkam na stale w holandi ,niestety nie mozemy miec dzieci (tzn ja nie moge)a tak bardzo pragnelismy wiec postanowilismy adopcje jestesmy na koncowym etapie mamy juz zezwolenie z sadu holenderskiego o adopcje wiec czekamy na formulasz z posrednictwa adopcyjnego w holandi (kind en toekomst) i wowczas mozemy sie do nich zglosic ,nasz czas oczekiwania do tej pory na adopcje wynosi 2lata i 3 miesiace ,dosc dlugo a jeszcze ile musimy czekac na 1 telefon nie wiem :( chcialabym sie dowiedziec jak wyglada spotkanie 1 z dzieckiem w polsce ,po jakim czasie dostaliscie 1telefon z biura adopcyjnego ,wiem ze inaczej jest i czekanie na telefon w adopcji polskiej niz zagranicznej ,dziekuje z gory za informacje i pozdrawiam wszystkich bociankow EWA
Awatar użytkownika
rozyczko
Posty: 216
Rejestracja: 22 paź 2004 00:00

Post autor: rozyczko »

Czesc moja imienniczko :)
My tez zaczelismy nasza droge do adoptusia z zagranicy. Co prawda to nie Holandia, lecz Anglia. Serdecznie witam Cie na "Bocianie" :D
Ewa
Awatar użytkownika
hanula
Posty: 3037
Rejestracja: 14 lip 2004 00:00

Post autor: hanula »

Czesc!!! :D

ja tez cie witam serdecznie :D

Tez jestem polonijna choc nie holenderska i nie angielska tylko szwajcarska... 8)

Nasza adopcyjna procedure zaczelismy juz dawno temu. Teraz czekamy na :telefon:

Zawsze to razniej czekac kiedy nie czeka sie samemu :wink:

A swoja droga minely juz 2 lata i trzy miesiace a wasze dokumenty nie sa jeszcze w Polsce :?: Baaardzoooo dlugo :!: 8O

Zycze wiec WYTRWALOCI I CIERPLIWOSCI :!:
Zapraszam rowniez na inne watki :wink:

Moze warto odswiazyc watek "adopcja zagraniczna" 8) :wink:

Co ty na to Ewuniu z UK :wink:
Awatar użytkownika
rozyczko
Posty: 216
Rejestracja: 22 paź 2004 00:00

Post autor: rozyczko »

Bardzo dobry pomysl Hanula :D
A swoja droga, to rzeczywiscie dlugo. I tak macie szczescie, ze mozecie adoptowac w Holandii! Nam powiedziano, ze owszem mozemy adoptowac lokalnie, ale dziecko pochodzenia ....POLSKIEGO 8O . Ciekawe ile takich dziewczynek jest w Anglii :? :?:
Ewa
Awatar użytkownika
hanula
Posty: 3037
Rejestracja: 14 lip 2004 00:00

Post autor: hanula »

mozemy sie umowic na plotki tutaj:

/phpbbforum/viewtopic.php?p=462503#462503

albo tutaj:

/phpbbforum/viewtopic.php?p=462517#462517

pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
ewanna
Posty: 104
Rejestracja: 19 gru 2004 01:00

adopcja zagranicna-procedura

Post autor: ewanna »

zle zrozumialas mnie rozyczko w holandi ciezko jest o adopcje poprostu nie ma dzieci do adopcji i wszystcy adoptuja z innych krajow np.chiny,colmubia,indie,slowacja,rosja,polska,itp,my z mezem adoptujemy z polski 2 dzieci (brat i siostra lub 2 siostry)wieku od 1roku do 5lat,akurat wczoraj juz przyszedl do nas formularz z posrednictwa musimy go wypelnic i przeslac noi zadzwonic na wstepna rozmowe i dopiero po rozmowie bedziemy czekac na pierwszy telefon ale jak dlugo nie wiem :( rzeczywiscie cala procedura tutaj w holandi dlugo trwa 1.5roku oczekiwania na liscie ,potem kurs do adopcji ktory trwa 3 miesiace (6 spotkan 2 godzinne co 2 tygodnie ),potem pare miesiecy po kursie oczekiwanie na kontrole i 4 rozmowy z opieki spolecznej to naprawdze byla depresja noi pare tygodni na oczekiwanie raportu z opiki spolecznej my dostalismy pozytywny na odopcje 2 dzieci z polski ,ale zdazaja sie tez raporty negatywne i wowczas ludzie musze czekac na nastepna kontrol,noi koncowka to zezwolenie z sadu na adopcje co wyniosto nas 5 tygodni,i teraz rozmowa w posrednictwem ktory prowadzi adopcje z polski wiec spotkanie mamy nastepnym tygodniu i wowczas papiery posla do polski i czekanie na 1 telefon tak tu jest w holandi pozdrowienia ewa
Awatar użytkownika
rozyczko
Posty: 216
Rejestracja: 22 paź 2004 00:00

Post autor: rozyczko »

Wy dziewczyny przynajmniej cos robicie. Nam dzisiaj powiedziano, ze musimy poczekac do konca maja, aby uplynal pelny rok od kiedy przylecielismy do Anglii :( Dopiero wtedy moglibysmy zaczac caly proces! Jestem zalamana :( Przed podjeceim decyzji mielismy duzo dylematow i teraz one wracaja. Jesli juz teraz sa takie problemy, czy damy rade potem, kiedy beda zalatwione papierki i pozostanie czekac na telefon ? Czy jestesmy gotowi podjac taki wysilek psychiczny i nie oszukujmy sie finansowy. Sama juz nie wiem. NIE WIEM i chce mi sie plakac z tej bezsilnosci. Wydawalo mi sie, ze jestem gotowa i zdecydoana, a tu ....
Czyzby byl to jakis znak? .... Ale jaki ? 8O
Ewa
Awatar użytkownika
ewanna
Posty: 104
Rejestracja: 19 gru 2004 01:00

Post autor: ewanna »

widzisz sama rozyczko co kraj to obyczaj trzeba sie dostosowac do ich procedur (jak cos naprawde chcesz)my w holandi czekalismy 1.5roku jak zaczelismy kurs-przeszkolenie potem nastepne czekanie na kontrole z opiki spolecznej i raport i tak to jest z adopcja cos zaczynasz i przystanek !!!i znow zaczynasz i przystanek i tak w kolko to naprawdze jest meczce psychicznie ,ale jezeli jestes silna a napewno to dasz rade :) najgorsze dla mnie to byla ta kontrol musialas uwazac co mowisz zadawali podchwytliwe i psychologiczne pytania ,wyciagali i pytali o ex-zwiazku ,o wychowaniu ,rodzicach kontakt z nimu jacy sa o rodzenstwie ,noi najwazniejsze to bylo czy znasz j.holenderski bo dziecku bedzie mieszkalo w holandi i chodzilo do szkoly holenderskiej itp poprostu tortura ale przeszlismy pozytywnie a najwazniejsze co bylo to od nich zalezalo czy mozemy adoptowac bo oni pisza raport do sadu o zezwolenie sama wydzisz nie jest latwo ale trzeba byc dzielnym i wytrzymalym wiec mam nadzieje ze sobie z tym poradzisz :) :D powodzenia zycze :) tak masz racje niestety za adopcje sie placi i cena jest uzalezniona z jakiego kraju chcesz dziecko i ile dzieci chcesz adoptowac wiec u nas tak jest ze jezeli chcesz adoptowac 1 dziecko z polski placisz 8tys euro a jak 2 dzieci to wowczas masz ''OBNIZKE''(to naprawde jest smieszne )i placisz 12tys euro tak to jest cos chcesz to plac nic nie ma za GRATIS trzymam za ciebie ciuki napewno dacie rade papap :D :)
Awatar użytkownika
Irlandia
Posty: 13
Rejestracja: 11 lut 2005 01:00

Post autor: Irlandia »

Witam Was bardzo cieplutko!

Ja jestem tez polonijna ale z Francji i tez jestesmy z mezem w momencie rozwazania adopcji! Jesli podejmieny taka decyzje to z cala pewnoscia chcielibysmy adoptowac polskie dzieciatko! Powiedzcie mi od czego mamy zaczac i gdzie mamy sie zglosic???

Wielkie dzieki i pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
rozyczko
Posty: 216
Rejestracja: 22 paź 2004 00:00

Post autor: rozyczko »

Witaj na Bocku Irlandia :D
My jestesmy rzut "beretem za kanal " - w UK. 8) Niestety poniewaz przybylismy tu dopiero w maju, musimy poczekac rok. Dopiero wtedy mozemy rozpoczac starania :(
Powinniscie najpierw poszukac organizacji (nie chce nazywac ich posrednikiem), ktora bedzie prowadzic Wasza sprawe na terenie Francji. Oni beda odpowiedzialni za kwalifikacje, szkolenie , etc. Musza zajmowac sie ADOPCJA ZAGRANICZNA i beda (chyba) organizacja panstwowa lub spoleczna .
Potem zadzwoncie do W-wy . W Polsce do prowadzenia adopcji zagranicznych upowaznione sa 3 osrodki :
1)Publiczny Ośrodek Adopcyjno Opiekuńczy w Warszawie
Ośrodek publiczny
Ośrodek prowadzi Wojewódzki Bank Danych

Adres: ul. Nowogrodzka 75
02-018 Warszawa
Telefon: (22) 622 03 70, 622 03 71

2)Krajowy Ośrodek Adopcyjno Opiekuńczy TPD w Warszawie
Ośrodek niepubliczny

Adres: ul. Krakowskie Przedmieście 6
00-325 Warszawa
Telefon: (22) 435 46 77, 435 46 88


3)Katolicki Ośrodek Adopcyjno Opiekuńczy w Warszawie
Ośrodek katolicki

Adres: ul. Grochowska 194/196
04-357 Warszawa
Telefon: (22) 818-53-37
Fax: (22) 618-92-45
Kierownik: Zofia Dłutek
E-mail: [email protected]
Strona WWW: http://www.adopcja.org
Inne informacje: Ośrodek obejmuje swym zasięgiem obszar diecezji Warszawsko-Praskiej.
Dyżury: wtorek 10:00 - 12:00, czwartek, piątek 16:00 - 18:00

Ośrodek prowadzi adopcje zagraniczne, zajmuje się nimi pani Małgorzata Mendez tel. (22) 818-54-30


Jesli masz jakies pytania , postaramy sie na nie odpowiedziec wspolnie :)
Najwiecej wiedomosci na ten temat ma chyba Hanula, ale ona pojechala na narty i bedzie na Bosku dopiero w marcu

Pozdrawiam cieplutko z pochmurnej Anglii

p.s.
zwykle gadamy tu /phpbbforum/viewtopic.php?p=462503#462503
albo tutaj
/phpbbforum/viewtopic.php?p=462517#462517
Ewa
Awatar użytkownika
Irlandia
Posty: 13
Rejestracja: 11 lut 2005 01:00

Post autor: Irlandia »

Rozyczko

Wielkie dzieki za te wszystkie informacje, troszke mi sie rozjasnilo i zabierzemy sie za to po powrocie z nart! Za tydzien bede juz szalec na sniegu!
Jesli dobrze zrozumialam to ogranizacja, ktora musze znalesc powinna byc tutaj we Francji??? I ona bedzie sie kontaktowac z Polska? Tak to powinnam rozumiec! Oj musze sie za to zabrac bo strasznie mnie denerwuje brak wiedzy ale zycie jest tak zagonione, ze nie mamy czasu na przyjemnosci a co dopiero na urzedy!

Jeszcze raz wielkie dzieki i przesylam pozdrowienia!
Awatar użytkownika
hanula
Posty: 3037
Rejestracja: 14 lip 2004 00:00

Post autor: hanula »

Irlandia witaj!!!

Ja tez tak troche po sasiedzku bo ze Szwajcarii.
Tez staramy sie o adopcje polskiego dziecka choc pewnie juz nie dlugo... 8O :?
Moze w naszej rodzinie kazdy musi urodzic sie w innym kraju... :roll:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kaczorek2000
Posty: 20
Rejestracja: 14 sty 2005 01:00

Post autor: kaczorek2000 »

Dzien dobry,
Mam kilka pytan dotyczacych adopcji zagranicznych i mam nadzieje, ze bedzieci mi w stanie troszke rozjasnic w glowie. Oboje z mezem mieszkamy w USA. Maz jest obywatelem, ja zostane obywatelka amerykanska w przyszlym roku, ale zatrzymam rowniez obywatelstwo polskie. Mysle o zaadoptowaniu dziecka z Polski. Czy orientujecie sie jakie sa szanse na zaadoptowanie niemowlaka, do 6 miesiaca zycia? Jak wyglada proces i jakie sa jego koszty?

Z gory bardzie dziekuje za odpowiedz.
Awatar użytkownika
hanula
Posty: 3037
Rejestracja: 14 lip 2004 00:00

Post autor: hanula »

Witaj Kaczorku!!!

Wiem, ze sa na bocku rodziny z USA ktore adoptowaly dzieci :D nie wiem tylko czy w Polsce :?
Mozesz tez zajrzec na watek Adopcja zagraniczna gdzie mysle dosc duzo jest na temat samej procedury w Polsce.
Troche plotkowalysmy tez z dziewczynami na ten temat TUTAJ
Zycze milej lektury.

Z tego co wiem w Polsce adopcja jest bezplatna (prawie, zalezy od osrodka :roll: ) zas koszty w USA sama musisz ustalic! Co kraj to obyczaj... :? 8O

Irlandia :cmok:
Awatar użytkownika
rozyczko
Posty: 216
Rejestracja: 22 paź 2004 00:00

Post autor: rozyczko »

Czesc Kaczorku :D
9 miesiecy temu przenieslismy sie z mezem z USA do Anglii. Teraz czekamy az uplynie pelny rok i startujemy z procedura adopcyjna. Chcemy zaadoptowac dziewczynke z Polski.
Nosilismy sie z tym jeszcze w Stanach, ale niestety na zielonej karcie nie mozna adoptowac dziecka z innego kraju :( Najlepiej zadzwon do prawnika zajmujacego sie adopcjami lub do agencji . Mozesz poszukac tez na stronie INS-u . U Was sytuacja jest o tyle inna, ze Twoj maz jest juz obywatelem

O ile dobrze pamietam, chodzilo o to, ze po adopcji musialabys opuscic USA na 2 lata , aby nawiazac "wiez rodzinna" z nowym dzieckiem.(pamietaj, ze ono nie mogloby przekroczyc granicy na stale). Jesli zas zrobilabys to, to tracisz zielona karte, bo aby ja utrzymac musisz przebywac na terenie USA . Jednym slowem - "Paragraf 22" :mur: :evil:

Mam nadzieje, ze nie namieszalam za bardzo :oops:
Zadzwon do prawnika - on bedzie wiedzial najlepiej.

Pozdrawiam
Ewa
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”