Estrofem po punkcji/przed transferem

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
Awatar użytkownika
aqua818
Posty: 227
Rejestracja: 02 paź 2010 20:55

Estrofem po punkcji/przed transferem

Post autor: aqua818 »

Witam! Chciałabym się zapytać od czego zależy,że w niektórych klinikach po punkcji właczany jest estrofem lub progynowa a w niektóych nie? czy to prawda, ze lepiej przyjmować estrofem, bo nie ma szoku po tym jak komórki jajowe zostaną wyjęte i estradiol może gwałtownie spaść. Jestem po punkcji i nie mam przepisanego estrofemu i sie martwię, czy wszystko będzie dobrze. W trakcie stymulacji miałam ładne endometrium ok. 10mm
starania od IX 2008
3 IUI :-(
Urodziłam córeczkę :-)
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: Estrofem po punkcji/przed transferem

Post autor: Jan Domitrz »

Od przywyczajen i pzryjetego schematu postępowania Brak jest dowodów że stosowanie tego typu terapii u wszytkich pacjentek zwiększa szansę na ciążę Z poważaniem JD
pobrano
Posty: 125
Rejestracja: 03 lip 2013 19:30

Re: Estrofem po punkcji/przed transferem

Post autor: pobrano »

Witam,

a czy przyjmowanie dziennie 2 tabletek estrofemu (plus duże dawki progesteronu Lutinus 2 x 100 g i 2 luteiny podjęzykowe) może zaszkodzić endometrium i tym samym implantacji ? Tj., że urośnie jakieś nienaturalnie duże ? Jestem po 3 tabletkach estrofemu 2 doba po punkcji i mam chyba dzięki temu śluz płodny. Naturalnie, w warunkach fizjologicznych po owulacji, nie ma przecież śluzu płodnego... W dniu punkcji miałam wysoki estradiol prawie 4000.

Pytanie zatem, czy estrofem przyjmowany po punkcji nie zaszkodzi strukurze endometrium
rocznik 73 :/
FSH od 4 do 12,79. AFC od 4 do 10.
AMH z czerwca 2013- 0,43
listopad 2013 Ivf na cyklu naturalnym - brak zapłodnienia (Medart)
styczeń 2014 - naturalna ciąża biochemiczna
maj 2014 IVF ze stymulacją - jedna dojrzała komórka zatrzymana w 3 dobie na 7ab.
AMH październik 2014 0,53
KD 4aa nieudane
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: Estrofem po punkcji/przed transferem

Post autor: Jan Domitrz »

Negatywnego wpływu nie powinno to mieć Z poważaniem JD
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”