CENTRUM MEDYCZNE MACIERZYŃSTWO W KRAKOWIE

Tu wymieniamy informacje i opinie o klinikach i lekarzach specjalizujących się w leczeniu niepłodności, a także cenach badań, zabiegów.

Moderator: Moderatorzy gdzie się leczyć

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
greenwitch
Posty: 348
Rejestracja: 19 maja 2003 00:00

Post autor: greenwitch »

Tofficzku masz 100 %-ową rację :!: :!: :D :D
Ochłąnęłam już po porannym badaniu i zgadzam się z Tobą. Zresztą nasz doktorek kochany powiedział to samo - lepiej mieć kilka a wartościowych niż kilkanaści słabych, małych lub pustych... :D
Twoje :judge: :judge: w takich momentach jak najbardziej mi się przydają. Dzięki za to :cmok: :cmok: :cmok:

W poniedziałek zamelduję dalej co i jak. Buziaki dla all :lol: :cmok:
Awatar użytkownika
niunia-kp
Posty: 3885
Rejestracja: 23 lis 2004 01:00

Post autor: niunia-kp »

Cześć Dziewczynki

Tofficzku cieszę sie bardzo, że sie dobrze czujesz po zabiegu i jak zwykle masz dobry humor, co i mnie podnosi na duchu :D zwłaszcza, że przed tymi świętami mam lekkiego doła, bo to już nie pierwsze święta w które mieliśmy być we trójkę :?

Greenwitch mam nadzieję, że Cie sie uda czego życzę z całego serca :bigok:

Tula bynajmniej nie mam zamiaru Cie odwodzić od decyzji leczenia sie w Macierzyństwie, ale mnie też kilka razy zdażyło sie czekać dość długo na naszego doktora. Było to może ze trzy razy, ale raz czekałam dwie godziny i pamiętam, że byłam już mocno zdenerwowana, tak samo jak cała reszta kobitek ( nie było już wolnego miejsca do siedzenia) :roll:
Natomiast jeśli chodzi o dr Janeczko to nie mogę nic złego powiedzieć. To on zabrał sie za moje leczenie poważnie, bo wcześniejsza lekarka dawała leki hormonalne nie robiąc żadnych badań, a tymczasem ja miałam oba jajowody niedrożne. :(

Pozdrawiam i całuję :cmok:
Awatar użytkownika
Tofficzek
Posty: 3964
Rejestracja: 08 kwie 2004 00:00

Post autor: Tofficzek »

greenwitch Nie wiem jak ja sobie jutro poradzę w pracy, z powodu zaciśniętych na maxa piąstek za Ciebie :bigok: :bigok: :bigok: :bigok: :lol: Powodzenia na jutrzejszej punkcji, a jak już dojdziesz do siebie i dasz radę to zdaj relację proszę zestresowanej koleżance jak było :) :bigok:
niuniakrak Piszesz o dole przedświatecznym :( , ja powiem Ci cichutko, że najbardziej bym chciała, żeby już było po Świętach i to z wielu względów. U mnie nie dość, że świeta w niepowiększonym gronie, to niestety następne z kolejnym pustym miejscem przy wigilijnym stole......., eh to życie :cry: Ale głowa do góry, trzeba żyć dalej i walczyć!
A na pocieszenie Ci powiem, że jak znowu niedługo umówisz się na wizyte do naszego doktora, to mile się zaskoczysz, bo takie czekanie, to teraz już nie do pomyslenia, naprawdę :D
Pozdrawiam serdecznie :)
6IUI,1ivf -Macierzyństwo-nieudane
2,3,4 ICSI-Centrum In Vitro -2 ciąże-3 Aniołki(10 tc,2005 i 11 tc,2006), 1 ciąża biochemiczna(2006)
5 ICSI, Centrum In Vitro (PARENS) w Krakowie-Oliwier :-)
6 ICSI ciąża biochemiczna
Awatar użytkownika
Tula
Posty: 497
Rejestracja: 28 cze 2004 00:00

Post autor: Tula »

Tofficzku dziękuję za odpowiedź. Dobrze że już jesteś po histero i znalazłaś "to coś" co mogło być przyczyną nieudanych iui i ivf. Przynajmniej jest nadzieja, że jak wyleczysz stan zapalny to kolejne ivf się uda. Jeśli możesz to napisz gdzie robiłaś histeroskopię diagnostyczną, w jakim znieczuleniu (zewnątrzoponowym?), jak szybko wraca się do "normalności" i jaki to jest koszt? Sorki, że tylko zadaję pytania ale od pytań się zaczyna. Pozdrawiam - Tula
Awatar użytkownika
niunia-kp
Posty: 3885
Rejestracja: 23 lis 2004 01:00

Post autor: niunia-kp »

Witajcie

Tofficzku, niestety tak jak Ty chciałabym, żeby było już po świętach, żebym już nie musiała sie stresować na samą myśl o tych życzeniach, których nie mam już siły słuchać. :(
A z tym czekaniem u doktora, to faktycznie jest taka zmiana??
Byłoby bardzo miło, bo mnie razem z dojazdami zajmowało to około 4 godzin (jak są korki to w jedną stronę jadę godzinę prawie)
A Ty dziś idziesz chyba do doktora, to może napiszesz potem co wymyślił?

greenwitch, trzymam mocno :bigok: :bigok: :bigok: , żeby Ci się udało.



Pozdrawiam i całuję Was :cmok:
Awatar użytkownika
Pawlak
Posty: 460
Rejestracja: 27 lut 2003 01:00

Post autor: Pawlak »

Co powiecie na to: pewien dr z Macierzyństwa zrobił inseminację po stymulacji u dziewczyny bez wczesniejszego sprawdzenia drożnosci jajowodów...
Awatar użytkownika
buba2
Posty: 425
Rejestracja: 02 paź 2003 00:00

Post autor: buba2 »

Pewien lekarz, pewnej dziewczynie...., moze niech sie dziewczyna sama odezwie i poda szczegoly.
Awatar użytkownika
malinna
Posty: 40
Rejestracja: 14 gru 2004 01:00

Post autor: malinna »

Witajcie bocianowiczki,
trochę wcinam się w wątek ale jestem zupełnie nowa na bocianie, również z mężem leczymy się u dr Janeczki, ale w naszym przypadku to azoospermia, pod koniec grudnia robimy badania mężowi i z początkiem stycznia wybieramy się na wizytę, ale z tego co czytałam na forum to mamy marne szanse więć rozpatrujemy inne możliwości między innymi insem nasieniem dawcy, jeśli któraś z Was jest po takim zabiegu w Macierzyństwie, albo się do niego przygotowuje, korzystał z banku nasienia - to proszę odezwijcie się, niestety odnoście AID nie widziałam na www Macierzyństwo żadnych statystyk a cierpię na głód informacji.
Pozdrawiam wszystkich i trzymam za Was kciuki :) :)
Awatar użytkownika
greenwitch
Posty: 348
Rejestracja: 19 maja 2003 00:00

Post autor: greenwitch »

niuniakrak, malinna witam na wątku.... :lol:

Dziewczynki zmykam jutro na tranfer więc nie pozaglądam tu przez kilka dni... trzymajcie za mnie mocno, jak na razie Wasze kciuki się przydały :lol: :lol:

Pawlak a ja slyszalam o jednej dziewczynie, ktorej pewien doktor z Novum powiedział, że nie podają trzech zarodków bez zgody pacjenta (a ona zgody nie wyrazila) a teraz jest w trojaczej ciąży. I wierz mi, że to nie są jednojajowe bliźniaki...

Buziaki dla wszystkich, zwłaszcza dla Tofficzka, buby2, niunikrak i evki :cmok: :cmok:
Awatar użytkownika
Isiak
Posty: 86
Rejestracja: 09 kwie 2003 00:00

Post autor: Isiak »

Pawlak a ja słyszałam o takich przypadkach w novum...(mam na myśli wykonanie inseminacji bez sprawdzania drożności jajowodów)

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Tofficzek
Posty: 3964
Rejestracja: 08 kwie 2004 00:00

Post autor: Tofficzek »

Pawlak a ja wyczytałam o takich przypadkach na Forum Jak się leczyć, wątki nt. IUI gdzie lekkarze prowadzący dopiero po 3 nieudanych IUI proponowali dziewczynom HSG i to lekarze z różnych klinik (również i z Novum).

Poza tym w swoich staraniach aby za wszelką cenę obrzydzić wszystkim Macierzyństwo robisz się już śmieszny, a forma "pewien lekarz pewnej dziewczynie" przypomina mi zabawę w głuchy telefon z dziecięcych czasów :lol:
Ostatnio zmieniony 18 gru 2004 22:25 przez Tofficzek, łącznie zmieniany 1 raz.
6IUI,1ivf -Macierzyństwo-nieudane
2,3,4 ICSI-Centrum In Vitro -2 ciąże-3 Aniołki(10 tc,2005 i 11 tc,2006), 1 ciąża biochemiczna(2006)
5 ICSI, Centrum In Vitro (PARENS) w Krakowie-Oliwier :-)
6 ICSI ciąża biochemiczna
Awatar użytkownika
Tofficzek
Posty: 3964
Rejestracja: 08 kwie 2004 00:00

Post autor: Tofficzek »

Tulahisteroskopia diagnostyczna kosztuje ok. 600 zł. Ja nie płaciłam, ponieważ mam ten konfort, że firma w której pracuję wykupiła pracownikom dodatkowe świadczenia w prywatnym centrum medycznym. Badanie miałam wykonane w Spesie przy Królowej Jadwigi. Badanie jest wykonywane w dożylnym znieczuleniu ogólnym, ot taka 30-minutowa drzemka :) , a do siebie doszłam już po 1,5 godzince leżakowania.
niuniakrak z czekaniem faktycznie zmiana, nie pamietam już kiedy ostatni raz musiałabym czekać dłużej niż 10-15 minut :) A po wizycie : doktor J teraz polecił mi ponowne wykonanie badania na obecność Chlamydii +Myco i Ureaplasmy i dodatkowo będę miała wykonany posiew z szyjki macicy, bo lekarz wykonujący mi histeroskopię nie pobrał przy badaniu żadnej "próbki materiału" czy wymazu, a trudno na ślepo leczyć stan zapalny, jak nie wiadomo, co go powoduje.
malinna Witaj i wcinaj się do nas częściej :) , w końcu to wątek dla chcących się leczyć i leczączych w Macierzyństwie. Co do statystyk zabiegów wykonanych nasieniem dawcy to nie znajdziesz ich ani na stronie Macierzyństwa, ani na stronach innych klinik. Napiszę do Ciebie na priva, tylko mąż walczy z wirusem w naszym kompie a ja teraz piszę szybciutko "na gościnnych występach " u koleżanki :)
greenwitch z całych sił zaciskam za Twoje przepiękne zarodeczki :bigok: :bigok: :bigok: :bigok: , oby zostały już z Tobą na całe 9 miesięcy :cmok:
buba2, evka, Dorocia, akak Isiak oraz cały wąteczek :kiss: :kiss: :kiss:
6IUI,1ivf -Macierzyństwo-nieudane
2,3,4 ICSI-Centrum In Vitro -2 ciąże-3 Aniołki(10 tc,2005 i 11 tc,2006), 1 ciąża biochemiczna(2006)
5 ICSI, Centrum In Vitro (PARENS) w Krakowie-Oliwier :-)
6 ICSI ciąża biochemiczna
Awatar użytkownika
Pawlak
Posty: 460
Rejestracja: 27 lut 2003 01:00

Post autor: Pawlak »

Tofficzek pisze:Pawlak a ja wyczytałam o takich przypadkach na Forum Jak się leczyć, wątki nt. IUI gdzie lekkarze prowadzący dopiero po 3 nieudanych IUI proponowali dziewczynom HSG i to lekarze z różnych klinik (również i z Novum).

Poza tym w swoich staraniach aby za wszelką cenę obrzydzić wszystkim Macierzyństwo robisz się już śmieszny, a forma "pewien lekarz pewnej dziewczynie" przypomina mi zabawę w głuchy telefon z dziecięcych czasów :lol:
I każdy taki przypadek trzeba opisywać ku przestrodze, gdziekolwiek się wydarzy, w naszym interesie jest wywierać presję mająca na celu poprawę usług nam świadczonych. I to opisywac głośno, bo to jest jedyny (poza sądowym) sposób naszego wpływu...Swojego czasu dokładnie opisałem zwyczaje panujące w Krio, gdybym miał jakies niekorzystne historie z Novum - tez by ujrzały swiatło dzienne...!

Obrzydzić? Za wszelką cenę? Wszystkim? Jednym z celów tego forum jest wymiana informacji, a to jest bezcenne, bo zawsze lepiej jest wiedzieć jakie są plusy i minusy danego lekarza czy ośrodka. Skoro ktoś to odbiera jako śmieszność to wolę być śmieszny, niż miałbym hołdować jakimś pseudo świętościom, waląc z buta jakiekolwiek niekorzystne informacje na temat tejże świętości. Słowo "obrzydzić" ma się tu nijak do kontekstu, sforkułowanie "za wszelką cenę" jest dla mnie niezrozumiałe, jest informacja, to moim zdaniem powinna ujrzeć światło dzienne! Również słowo "wszystkim" jest na wyrost, bo pisze na konkretnym wątku, a nie na całym forum, lub w "Rzeczpospolitej". POwiadasz "głuchy telefon"?. Zastukaj do mnie na priva to powiem o którego lekarza chodzi. Nie wymieniam nazwiska publicznie, z oczywistych względów - pacjentka nie jest aktywna internetowo, nie wystąpi publicznie lub sądownie, ot co.

Ech, jak zwykle reakcja nieadekwatna do mojej informacji, ale tak to jest jak ktos śmie dotknąć pseudoświętości.

Pozdrawiam świątecznie

Pawlak
Awatar użytkownika
greenwitch
Posty: 348
Rejestracja: 19 maja 2003 00:00

Post autor: greenwitch »

Do Dziewczynek leczących się w Macierzyństwie:

Słuchajcie, czy posty Pawlaka lub kolegów z jego kliki robią jeszcze na Was wrażenie? Ja zauważyłam, że spływają po mnie jak po kaczce.... Mówię Wam, nie dajcie się prowokować i wciągać w jakieś bezszensowne dyskusje jak powyżej. Bo przecież o to im chodzi. Ja to nawet nie czytam w całości jego postów. Już pierwsze zdanie wywołuje we mnie śmiech po pachy, a że od 3 dni "jestem w ciąży" nie mogę narażać moich maleństw na bezsensowne skurcze brzucha :wink: :wink: :wink: :lol: Dajcie sobie spokój z czytaniem opinii osoby, która ma jak najwięcej do powiedzenia o dr Janeczko i jego klinice, a samej nigdy nie zamieniwszy w rzeczywistości słowa z doktorem. Gość nawet nie był na wizycie w klinice, tylko robił tam raz badanie nasienia a jest najmądrzejszy. Ludzie! NIe dajcie się ogłupić i wciągać w jakieś durne pogadanki. Olejcie! Same wiecie, jak jest w klinice. Same wiecie jaki jest doktor (a uwielbiam go i będę o tym pisać, mam prawo, a modlę się do Boga nie do lekarza), same wiecie, jakie kochane są panie położne i jakie jest podejście do pacjenta... Więc powtarzam - szkoda nerwów, kiedy stały bywalec wątku pogaduszek krakowskich wtrynia się ni w pięć ni w dziewięć tutaj i stara się wywołać kolejną burzę. Zauważyłyście, że wymieniane są przez nich błędy klinik takich jak Krio, AM Białystok itp. Ale nigdy nie poruszany jest temat błędów Novum. I co tu jest dla kogo świętością. Ja przyznaję, że w Macierzyństwie raz na wizytę czekałam prawie półtorej godziny. Ale nerwy przeszły mi w momencie jak sama zajęłam doktorowi kolejną godzinę, bo miałam 1000 pytań. I pierwszy raz odczułam, że lekarz nie jest zniecierpliwiony i że chętnie mnie wysłuchuje, a jak ze mną rozmawia to nie bazgrze w pośpiechu recept albo nie odbiera telefonów tylko patrzy NA MNIE! A skoro ktos odbiera powyższe słowa za modlitwę - proszę bardzo. Acha, i nie jestem położną z Macierzyństwa, któej płacą za pisanie takich opinii :lol: :lol: . Może raczej to Pawlakowi płaci dr L., ażeby reklamować Novum, gdzie się łamie prawo (mówię o "przypadkowej" ciąży trojaczej) a co trzecia kobita ląduje w szpitalu po hiperstumulacji...? I bardzo dziwne, że Pawlak w odpowiedzi nie czepił się mojego postu? Co, zabrakło wymówki? Albo czasu? Bo pewnie czatuje kolega pod Macierzyństwem, oczekując kolejnej sensacji. Ale przecież tam pracują same roboty i nie ma miejsca na potknięcia...

Esh...
Szkoda zdrowia na dyskusje z tym Panem, czego więcej już nie uczynię... I Wam też odradzam. Nie ma co powtarzać poraz setny, że jest nam dobrze w Macierzyństwie, choć inni chcą by tak nie było. Ktoś nowy, kto przeczyta ten wątek od początku sam wyciągnie odpowiednie wnioski...

Buziaki

P.S. W sobotę podano mi 3 śliczne ośmiokomórkowce. Test na Nowy Rok :lol: :!: Trzymajcie :bigok: :bigok: :!:
Ostatnio zmieniony 20 gru 2004 13:40 przez greenwitch, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pawlak
Posty: 460
Rejestracja: 27 lut 2003 01:00

Post autor: Pawlak »

Złote słowa, z jednym wyjątkiem, śmiech w pierwszych dniach jak i podczas całej ciąży jest bardzo zdrowy, przez pozostałe okresy życia zresztą też.

Zapewniam, że jak bedę miał niekorzystne informacje o którymkolwiek z ośrodku, to podziele się nimi, na stosowanym wątku, przeczyta ten kto zechce, a co z tym zrobi, to już nie moja sprawa. Olać też może, tym bardziej, że obfita diureza oczyszcza organizm!

Życze jak najwiecej okazji do uśmiechu i śmiechu :)

Pawlak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdzie się leczyć?”