Tomografia głowy?

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
Awatar użytkownika
doka
Posty: 213
Rejestracja: 20 maja 2002 00:00

Tomografia głowy?

Post autor: doka »

Jaki wpływ na ciąże ma tomografia głowy z podaniem kontrastu. Wczoraj mialam takie badanie a był to mój 29 d.c. W 28 d.c. cyklu robiłam test ciążowy i wyszedł negatywnie ale dziś mam 30 d.c. cyklu i miesiączki nadal nie mam trochę sie niepokoję.
Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17324
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Post autor: Jacek Szamatowicz »

Szanowna Pani
nie powinno się wykonywać tego badania w tak późnym dniu cyklu jeżeli nie ma nagłych wskazań. Ale stało się i myślę że niec złego z tego nie wyniknie - dawka promieniowania jest mała ale normalnie chucha się na zimne
Jacek Szamatowicz
Awatar użytkownika
mysia_m
Posty: 119
Rejestracja: 11 mar 2010 01:00

Re: Tomografia głowy?

Post autor: mysia_m »

Szanowny Panie Doktorze
dzisiaj miałam tomografię miednicy mniejszej, jest to mój 10 d.c. Czy mogę się starać o ciążę naturalnie w tym cyklu (cykle mam 32-36 dniowe), czy ze względu na dawkę promieniowania odpuścić sobie ten miesiąc?
Mam 35 lat, tylko 1 drożny jajowód a ubiegłym miesiącu miałam laparoskopię podczas której usunięto zrosty.
pozdrawiam serdecznie
Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17324
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Re: Tomografia głowy?

Post autor: Jacek Szamatowicz »

Szanowna Pani
Ten cykl trzeba sobie odpuścić
Jacek Szamatowicz
Awatar użytkownika
mysia_m
Posty: 119
Rejestracja: 11 mar 2010 01:00

Re: Tomografia głowy?

Post autor: mysia_m »

bardzo dziękuję za odpowiedź
mam jeszcze jedno pytanie- czy w takim razie mogę podejść w tym cyklu do kriotransferu?
pozdrawiam
Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17324
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Re: Tomografia głowy?

Post autor: Jacek Szamatowicz »

Szanowna Pani
Teoretycznie tak praktycznie może lepiej jednak odpuscić I to nie zw e wzgledu na ryzyko wad płodu ale nie wiadomo czy i w jakim stopniu zmienił sie metabolizm taknek po naświetleniu
Jacek Szamatowicz
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”