czy mamy szansę

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
Mat
Administrator
Administrator
Posty: 3723
Rejestracja: 01 sie 2002 00:00

Post autor: Mat »

Doris, GRATULUJĘ decyzji :flowers: i MOCNO trzymam kciuki, żeby Wam sprawnie poszło i zbieranie dokumentów, i potem cała procedura! :bigok:

Super, że dzielisz się wszystkimi informacjami, na pewno się komuś przydadzą nie tylko Wam. POWODZENIA!!!
Żaba
Posty: 2484
Rejestracja: 20 kwie 2002 00:00

Post autor: Żaba »

Doris trzymam mocno kciuki za jak najszybsze zebranie dokumentów :D
Awatar użytkownika
hanula
Posty: 3037
Rejestracja: 14 lip 2004 00:00

Post autor: hanula »

Doris, trzymam za was kciuki.

Troche mnie jednak zdziwilo to:
"Na Nowogrodzkiej dowiedzieliśmy się, że potrzeba szereg dokumentów z Norwegii np. zewzwolenie na adopcję i wszystkie inne np. zaświadczenie o niekaralności, z poradni AA itd. Potem wszystko musi być przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego. "

Ja jako Polka mieszkajaca na stale w Szwajcarii wszystkie te dokumenty musialam zalatwiac tutaj!!! Nie dostarczylam ani jednego "polskiego papierka"!
Wydaje mi sie tez to logiczne bo dostajac zgode na pobyt staly bylam przeciez sprawdzona czy nie mam jakiejs kryminalnej przeszlosci! A ze nie mialam :D zostala wiec do sprawdzenia tylko moja szwajcarska przeszlosc kryminalna :hihi:
Poza tym moj maz jest Niemcem i on tez nie dolaczal zadnego niemieckiego dokumentu do naszej teczki 8O, zadnego zaswiadczenia z niemieckiej poradni AA a przypomne, ze tez staramy sie o dziecko w OA na Nowogrodzkiej 8O

Nie wiem jak dlugo twoj maz mieszka w Polsce rok, dwa, dziesiec???
Jak np. poradnia AA w Norwegii moze stwierdzic ze nie leczy sie w Polsce 8O ( nie chce tutaj powiedziec, ze sie leczy! to tylko przyklad!!!)

Tak wlasciwie to tylko moje rozwazania :roll: moze znajdzie sie jednak ktos kto zna sie na tym lepiej :roll:

mam nadzieje, ze nie narobilam zbyt wiele zametu... :oops: 8O

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jo
Posty: 494
Rejestracja: 08 wrz 2002 00:00

Post autor: Jo »

Doris - bardzo mocno trzymam za Was kciuki :D - odzywaj się i nie poddawaj - na pewno wszystko uda się załatwić jeśli tylko wytrawcie - więc życzę Wam obiojgu dużo siły i żeby na waszej drodze zjawiali się rzeczliwi ludzie - powodzenia i bardzo serdeczne pozdrowienia
Odnaleźliśmy nasze skarby: Natalkę i Adusia
Awatar użytkownika
Louise
Posty: 1321
Rejestracja: 27 lis 2002 01:00

Post autor: Louise »

Doris, gratuluje Ci serdecznie decyzji! I jednoczesnie zazdroszcze, bo moja sytuacja chyba jest nawet gorsza od Twojej chociaz moj maz jest Polakiem. Nie moge nawet glosno marzyc o adopcji, bo po pierwsze maz wciaz wierzy jak maz Maliny, ze jeszcze urodze dziecko i slowa adopcja po prostu sie boi, a po drugie oboje na stale i to dosc dlugo mieszkamy w Stanach.
Hanula, jak Wy rozwiazaliscie ten problem, mieszkcie na stale w Szwajcarii czy wiec nie jest to adopcja zagraniczna i co za tym idzie nie ma sie szans na malutkie zdrowe dziecko? Jak dlugo juz staracie sie w tym osrodku?
Louise
3 icsi, 6 transferow (wszystkie w PL), poronienie po icsi XII 2003
i jest! - Najukochansza Rybeczka - Veronica Lily 3.I.2006 plus Olivia Adriana 5.II.2007- Naturalny Cudzik!
Awatar użytkownika
Tygrys
Posty: 5091
Rejestracja: 29 maja 2003 00:00

Post autor: Tygrys »

Doris, gratuluję decyzji i trzymam kciuki :bigok:
Aniołki 10.10.2006, 11.2008,12.2010
06.2010. cb
Novumowy Maciuś ur. 17.06.2009r. i Kacperek ur. 01.08.2011r. oraz
naturalny cudzik Szymon ur. 01.10.2012r.
Awatar użytkownika
Mycha
Posty: 785
Rejestracja: 28 sty 2003 01:00

Post autor: Mycha »

Dorisku - gratuluję serdecznie ! No to rozpoczynamy razem tą nową drogę !
Awatar użytkownika
Doris
Posty: 1478
Rejestracja: 17 cze 2002 00:00

Post autor: Doris »

Jo, Louise, Tygrysku, Mycha, Hanula, Żaba, Mat, Lemonka, Bodi, Natabocian, Zosia, Kubusie, Agne - :cmok: :love:

Hanula - te informacje o dokumentach z Norwegii to już 2-gi raz słyszę (tzn. że są konieczne). I-szy raz to na spotkaniu z Nasz-Bocian w maju tego roku - rozmawiałam wówczas osobiście z dyrektorką z Nowogrodzkiej i mówiła, że będą konieczne 8O . Na wszelki wypadek wolę załatwić - mam nadzieję, że trudno nie będzie, a i tak mamy jechać do Norwegii 18/12 - mam tylko nadzieję, ze uda się je załatwić w tydzień 8) .

A dokumenty z Polski dot. mojego męża też będę załatwiać - tak za jednym zamachem :oops: ... tak na wszelki wypadek. Ja tak przeraźliwie boję się tej sprawy w sądzie ... Pani z Częstochowy powiedziała mi, że wszystko w rękach 1 Sędziego :roll: , że on sam wydaje decyzję .... Niech zatem wszystko będzie na piątkę (teraz już chyba "6") z plusem :hihi: Mam tylko nadzieję, że się uda ....

A mąż jest w Polsce od 1999 roku, a kartę stałęgo pobytu ma od 2000 (tzn. miał już kilka ... bo cały czas przedłużają, kolejna bedzie bezterminowa :D ).

Całuski dla Wszystkich czytających ten wątek :cmok:
Awatar użytkownika
thibarine
Posty: 1639
Rejestracja: 31 sty 2004 01:00

Post autor: thibarine »

Dorisku bardzo się cieszę z podjętej przez Was decyzji. Powodzenia :bigok: Niech wszystko będzie na 6 z plusem i trwa jak najkrócej!!!!!
Thibarine
Awatar użytkownika
hanula
Posty: 3037
Rejestracja: 14 lip 2004 00:00

Post autor: hanula »

Louise pisze:... oboje na stale i to dosc dlugo mieszkamy w Stanach.
Hanula, jak Wy rozwiazaliscie ten problem, mieszkcie na stale w Szwajcarii czy wiec nie jest to adopcja zagraniczna i co za tym idzie nie ma sie szans na malutkie zdrowe dziecko? Jak dlugo juz staracie sie w tym osrodku?
Mysle, ze nie ma znaczenia jak dlugo mieszkacie za granica. Przez osrodek bedziecie traktowani jako zagraniczni tak jak my.
Co do szans na male zdrowe dziecko to musze powiedziec, ze sama powoli glupieje 8O :? My staramy sie o dziecko troche starsze (4-6 latka) i to wlasnie takich ponoc nie ma. Obecnie jestem na etapie zmiany w naszych szwajcarskich zezwoleniach :roll: wiec moze zgodza sie na to bysmy obnizyli wiek naszego adoptusia :roll:
Moim zdaniem szansa na zdrowe dziecko jest! :D Musicie jednak wowczas powaznie pomyslec o rodzenstwie :D

A tak poza tym zapraszam na ploteczki na watku "adopcja zagraniczna" 8) :wink:
Awatar użytkownika
Louise
Posty: 1321
Rejestracja: 27 lis 2002 01:00

Post autor: Louise »

Dzieki, Hanula, zajrze napewno :D
Louise
3 icsi, 6 transferow (wszystkie w PL), poronienie po icsi XII 2003
i jest! - Najukochansza Rybeczka - Veronica Lily 3.I.2006 plus Olivia Adriana 5.II.2007- Naturalny Cudzik!
Awatar użytkownika
agata30
Posty: 2537
Rejestracja: 20 lut 2002 01:00

Post autor: agata30 »

Doris :bigok: :bigok: , znajac twoj upor i zaparcie z jakim dazysz do celu MAMA bedziesz nia zanim sie obejrzysz :) :cmok:
Ewka
Członek Stowarzyszenia
Posty: 11649
Rejestracja: 22 cze 2002 00:00

Post autor: Ewka »

Doris, podczytuję Twoje poczynania z wielkim zainteresowaniem, bo kto wie, czy nie pójdę w Twoje ślady :roll:. Od jakiegoś czasu żyję z taką myślą i czuję się przez to spokojniejsza przed moim kolejnym podejściem do ICSI.
Trzymam kciuki za załatwianie papierków w Polsce a w Norwegii: Lykke til :!: :D
Pozdrówcie mój ulubiony kraj Wikingów :wink: i pięknych fiordów :!: :D
Ewka
kubusie
Posty: 121
Rejestracja: 18 cze 2004 00:00

Post autor: kubusie »

Doris trzymam kciuki za Twoją "zbiórkę" dokumentów i za decyzję sędziego. Nie martw się, Sędzia też człowiek, na pewno będzie po Waszej stronie. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
schnuki
Posty: 135
Rejestracja: 20 kwie 2003 00:00

wielkie podziękowanie

Post autor: schnuki »

nie wiem kto mnie tu przeniósł ale dobrze to zrobił :lol:
wieem dużo i mogę rozpocząć następną bataalie
doris trzymam kciuki
a tak przy okazji dla tych wszyskich ośrodków to małżeństwa mieszane to egzotyka ,,dziw bierze że nie emigrowałyśmy,,
:wink:
pozdrawiam
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”