Zarobki kandydatów na rodziców

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
Sunna
Posty: 12
Rejestracja: 02 gru 2004 01:00

Zarobki kandydatów na rodziców

Post autor: Sunna »

Jak wygląda sprawa z zarobkami kandydatów na rodziców adopcyjnych??? Czy jest jakieś kryterium???? Może nie pytam na właściwym podforum, ale i tak liczę na pomoc... Chodzi o to, że mój mąż mało zarabia a ja na razie nie pracuję. Nie wiem czy mamy szansę na adopcję... A, jeszcze coś - czy te kryteria dla rodzin zastępczych są takie same???

Pozdrawiam (zwłaszcza tych, którzy mnie znają i kiedyś zapraszali na to forum...)

Sunna, mama Gunielki i Matysia
Kasia, mama Julii (7), Mateusza (6), Tobiasza (2) i Faustyny (1) :)
Awatar użytkownika
haniaaa
Posty: 859
Rejestracja: 02 cze 2003 00:00

Post autor: haniaaa »

U nas jest kryterium 600 zł na osobę.
Awatar użytkownika
Licia
Posty: 1094
Rejestracja: 17 wrz 2002 00:00

Post autor: Licia »

Myślę, że te "limity" wyznacza rozsądek - nie ma prawa, które przewiduje, ze rodzice muszą tyle a tyle zarabiać - ale z drugiej strony muszą mieć stabilną sytuację finansową, żeby zapewnić dziecku byt.

Równie dobrze mogą przecież mieć duże oszczędności, z których chcą się utrzymywać.

Myślę, że jeśli uważacie, że samodzielnie poradzicie sobie z utrzymaniem dziecka - i w okresie pieluchowym, szkolnym i studiow - to osrodek i sad z pewnoscia uzna Was za wystarczajaco zarabiajacych.
Lidka, mama Stasia i Basi
Awatar użytkownika
haniaaa
Posty: 859
Rejestracja: 02 cze 2003 00:00

Post autor: haniaaa »

Licia, to chyba jednak nie tak, że sąd ci powierzy dziecko, choć będziesz zarabiała jakieś marne grosze... U mnie w ośrodku nawet mieszkanie musi być własne, co dopiero mówić o zarobkach!
zuzola
Posty: 3235
Rejestracja: 06 gru 2003 01:00

Post autor: zuzola »

A u nas nie musi być własne :D . Nie trzeba mieć 1 pokoju na każdo dziecko :roll: . Nie trzeba być bogatym. Wystarczy pokazać, że ma się środki i miejsce dla dziecka. :D

Mama Zuzi (IX. 2002) i Filipka (IX. 2008)


Awatar użytkownika
Licia
Posty: 1094
Rejestracja: 17 wrz 2002 00:00

Post autor: Licia »

Haniu, jesli bedziesz zarabiała grosze, a na koncie miala milion złotych to sąd z pewnością przyzna ci dziecko (oczywiscie tylko o kwestiach finansowych tu mowie) - to mialam na mysli...


Haniu, zaden sad nie ma kryteriow sztywnych - bo nie ma ich w ustawach. Wiec to wszystko jest interpretacja konkretnego składu sędziowskiego - wiedomo, jak zwyczajowo zasadzaja sedzia, dlatego podaje sie takie "kryteria" - ale z pewnoscia nie mozna ich traktowac sztywno (tak jak 5 lat małżeńskiego stażu).

Mogą być kryteria ośrodkow - w ten sposob "eliminuja" one te pary, ktore ich zdaniem gorzej rokuja - ale to od osrodka do osrodka wyglada zupelnie inaczej.
Lidka, mama Stasia i Basi
Awatar użytkownika
kaasia
Posty: 87
Rejestracja: 09 lis 2002 01:00

Post autor: kaasia »

Witaj Sunna! Cieszę sie, że się tu spotykamy!

Jesli chodzi o finanse - sa OAO, gdzie musi być 1000 zł na osobę. Ale są i takie, które nie przywiązuja do tego żadnej wagi, dopiero przy sprawie sądowej wychodzita kwestia. Nie piszesz jak niskie sa te dochody, trudno więc cos konkretnego powiedzieć...
Mam koleżanke, która jest nauczycielka - wiadomo, zarobek marny... mąż nie ma stałej pracy. I maja 2 dzieci adoptowanych - i żadnych trudności z finansowego opowodu nie mieli. Różnie to bywa.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
kaasia - mama Ani (1999), Magdy (2003) i Zosi (2005)
Awatar użytkownika
Sunna
Posty: 12
Rejestracja: 02 gru 2004 01:00

Post autor: Sunna »

Dzięki za wszystkie odpowiedzi... :) Kaasia, Tobie szczególne dzięki... :) Myślę o tym...
Kasia, mama Julii (7), Mateusza (6), Tobiasza (2) i Faustyny (1) :)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”