Czy adopcja jest modna?

Archiwum forum "Adopcyjne dylematy"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
Licia
Posty: 1094
Rejestracja: 17 wrz 2002 00:00

Czy adopcja jest modna?

Post autor: Licia »

No właśnie jak w temacie. Nie ukrywamy z moim mężem faktu adopcji, a nie afiszowaliśmy się szczególnie z faktem leczenia - więc możemy wysłuchać wielu ciekawych komentarzy.

No i jeden z nich - zresztą wypowiedziany przez kolegę - psychologa - brzmiał: "No tak, adopcja jest teraz modna, coraz więcej ludzi ma w "modny sposób" dzieci. W końcu telenowele dokumentalne robią swoje."

Przyznam, trochę mnie to uderzyło. Nie wzięłam tego do siebie jakoś szczególnie, ale nie chciałabym, żeby tak postrzegano moją decyzję.

I co Wy na to? Czy adopcja jest w Polsce modna? Bo w Hollywood i Nowym Jorku z pewnością. A u nas??? Czy gwiazdy będą adoptować dla dobrego "image"?
Lidka, mama Stasia i Basi
Awatar użytkownika
kasiavirag
Posty: 4121
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Post autor: kasiavirag »

Licia,
chyba troche pogięło tego twojego kolegę. W nosie mam taką modę. A może nie przyszło mu do głowy, że coraz więcej ludzi ma kłopoty z płodnością???
Jak ma wątpliwości to niech poczyta sobie bociana! Ignorant jakiś! :firing:
Kasia, mama (z)mieszana, ale się porobiło...
Awatar użytkownika
Licia
Posty: 1094
Rejestracja: 17 wrz 2002 00:00

Post autor: Licia »

Kasia,

ja wcale nie jestem jakoś szczególnie oburzona jego wypowiedzią, ona mnie właściwie zaciekawiła - byc może on "z boku" obserwuje jakieś trendy? Początki tych trendów? Nawet jeśli dotyczy to tylko wyjątków wśród starających się o adopcję.

W końcu jak by nie patrzył, na świecie takie trendy są i nie ma co tego ukrywać - gwiazdy adoptują dzieci i się tym chwalą. Tak samo jak w ostatnich kilku latach była w świecie (również polskiego) show-biznesu "moda" na ciąże, prawda?

Tylko pytanie, czy to moda, czy po prostu coraz więcej ludzi, którzy pragną mieć dzieci, ośmiela się pójść do ośrodka, bo "nie taki diabeł straszny, skoro inni się tym chwalą"?
Lidka, mama Stasia i Basi
Awatar użytkownika
kasiavirag
Posty: 4121
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Post autor: kasiavirag »

Kurczę, może i masz rację.
moje oburzenie wynika z faktu, że ktoś coś tak odpowiedzialnego jak rodzicielstwo może potraktować przedmiotowo (vide: mody z Zachodu).
Wymądrzam się trochę, ale mam synka biologicznego i chociaż wiele zawodowo mi się udało, to ośmielam się twierdzić, iż wychowanie młodego człowieka to najbardziej odpowiedzialna "robota" w życiu.
Z drugiej strony to chyba dobrze, że sprawa adopcji nie jest już "upiorem" społecznym, nieprawdaż?
Pozdr. cieplutko.
Kasia, mama (z)mieszana, ale się porobiło...
Awatar użytkownika
malgosik
Posty: 5259
Rejestracja: 13 sty 2002 01:00

Post autor: malgosik »

jezeli uznac z mode, ze ludziea s coraz mniej zacofani i coraz wiecej sie mowi o adopcji, to tak, JEST TO MODA.
tak samo moda bylo mowienie o raku piersi, wizytach u ginekologa, antykoncepcji i seksie przedmalzenskim. ja bym poprosila kolege o sprecyzowanie slowa "moda".
malgosik- mama
NIKI ( 11. 2002) i
TUSI (11. 2007)
Ula-la
Posty: 2557
Rejestracja: 13 sie 2002 00:00

Post autor: Ula-la »

Ja myślę, że to nie kwestia nadążania za modą. Po prostu temat adopcji przestaje być tematem tabu. Ludzie mniej się obawiaja reakcji rodziny czy otoczenia. Może i dzięki telenowelom...
Ale przyznam szczerze, że trochę się zdziwiłam że psycholog potrafił tak bez zrozumienia podejść do problemu adopcji. A może rzeczywiście są ludzie, którzy robią to żeby być "na topie"... - na szczęście ja ich nie znam.
Pozdrawiam serdecznie :)
Ula
Awatar użytkownika
siwaczka
Posty: 3267
Rejestracja: 14 lis 2002 01:00

Re: Czy adopcja jest modna?

Post autor: siwaczka »

Licia pisze:(... )adopcja jest teraz modna, coraz więcej ludzi ma w "modny sposób" dzieci. (...)
Podoba mi się :D :!:
Nigdy nie nadążałam za modą, a tu proszę ... jestem na topie. Jeśli w Hollywood i Nowym Yorku panują takie trendy, to dlaczego Łódź, albo Częstochowa mają być gorsze. Jestem ZA :!: Jeśli ma to tylko wszystkich uszczęśliwić ...
Modnie pozdrawiam ... Baaaj.
Awatar użytkownika
masza
Posty: 307
Rejestracja: 23 lut 2003 01:00

Post autor: masza »

:lol: Oj Siwaczka ! Bardzo mi się to podoba !
Awatar użytkownika
sowa
Posty: 3295
Rejestracja: 21 lut 2002 01:00

Post autor: sowa »

Mnie to stwierdzenie rozśmieszyło :hihi: No i cóż wyszło na to, że jestem modna! Ale fajnie! :lol:
natabocian
Posty: 10956
Rejestracja: 08 gru 2002 01:00

Post autor: natabocian »

No to jesteśmy w wielkim świecie :?: :wink:
Ciao :hihi:
Dorunia
Posty: 9255
Rejestracja: 04 kwie 2002 00:00

Post autor: Dorunia »

Ja ostatnio usłyszałam od osoby która "walczy", że adopcja to pójście na łatwiznę 8O, więc czemu nie moda.
Daniel, Adaś i Lena - pełnia szczęścia!
Awatar użytkownika
Klara35
Posty: 621
Rejestracja: 11 lut 2002 01:00

Post autor: Klara35 »

Ja jestem za! Moda, ktora przynosi dziecku i rodzicom radosc i szczescie. Super! :D
(Czy znacie jakies publiczne osoby, ktore adoptowaly ostatnio dziecko? Ja przeczytalam niedawno w jakims pismie, ze Kwaśniewski z Jolką zawsze chcieli adoptowac chlopca. To dlaczego tego nie zrobili, skoro chcieli?! Prezydent jest zdecydowanie niemodny :evil: )
Awatar użytkownika
ksieciu
Posty: 1897
Rejestracja: 21 sty 2003 01:00

Post autor: ksieciu »

MODA??? Chyba nie.
Mnie się wydaje że coraz więcej ludzi korzysta z internetu i będąc na rozdrożu podjęcia decyzji wyszukuje takich tematów jak 'adopcja' i trafia na bociana. Tutaj po przeczytaniu postów szczęśliwych już rodziców i czekających na 'rozwiązanie' przekonuje się że to nie jest wstydliwe i nie ma się czego bać.
Dlatego coraz więcej małżeństw (zarażonych chorobą XXI wieku - niepłodnością) decyduje się na takie właśnie rozwiązanie.
To właśnie dzieki takim stronom jak bocian większość par się 'uświadamia' i podejmuje decyzję. I to właśnie dlatego Panie w OAO mają coraz mnie pracy z badaniem psychiki tych ludzi - bo oni już wiedzą... ale za to coraz więcej czekających na spotkania :lol:

Ale nie mam też nic przeciwko stwierdzeniu że adopcja jest MODNA !!!!! nawet mi się to podoba.
Awatar użytkownika
LALA27
Posty: 1183
Rejestracja: 07 cze 2002 00:00

Post autor: LALA27 »

A ja ostanio mam kryzys bo myśle że nie jestem modna że nie umiem dobrać z gustem ciuchów.Wogóle że nie umiem sie ubrać .Nie wiem skąd mi się to przypałętało.Więc tekst o modności adopcji mi się podoba jest jak miód na moje bez gustu serce. :lol: :lol:
Szczęśliwa mama Zosi i Frania:):)
Awatar użytkownika
kala
Posty: 2262
Rejestracja: 15 kwie 2003 00:00

Post autor: kala »

Ja też usłyszałam, że adopcja jest modna i trochę mnie to wtedy denerwowało bo ja czekałam na moje maleństwo a tu ktoś stwierdza ,, No tak adopcja jest modna". Tak jak nowy fason butów. Chyba nie można powiedzieć, że adopcja jest modna bo chcemy nasze dzieci z potrzeby serca a nie bo sąsiadka, aktorka lub ktośtam adoptował, to ja też. Poprostu adopcja nie jest już tematem wstydliwym, ludzie nie uciekają na drugi koniec Polski żeby ukryć adopcję ( znam taką historię, która i tak wyszła na jaw) i dlatego częściej o niej słyszymy.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Adopcyjne dylematy”