PODANIE do OAO

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

Awatar użytkownika
Anitusia
Posty: 824
Rejestracja: 02 paź 2002 00:00

PODANIE do OAO

Post autor: Anitusia »

Od tygodnia zabieramy się z mężem do napisania podania do oao ale jakoś to nam nie wychodzi. Czy możecie nam powiedzieć o czym trzeba napisać?
Poradżcie!!!
mama Mateusza
Awatar użytkownika
ksieciu
Posty: 1897
Rejestracja: 21 sty 2003 01:00

Post autor: ksieciu »

Trzeba pisać prosto z serca, nie ma przepisu na dobre podanie. Każde podanie musi być osobiste, to nie jest jakaś formułka tylko tak jakby list-prośba. Trzeba siąść i tak naprawdę zastanowić się dlaczego chcecie adoptować? Co was skłoniło do takiej decyzji i wszystko to opisać w podaniu. Wtedy będzie to prawdziwe, Wasze a nie napisane przez kogoś obcego.
Pozdrawiam i mam nadzieję że uporacie się z tym zadaniem :lol:
Awatar użytkownika
Haidi
Posty: 9
Rejestracja: 15 kwie 2003 00:00

Post autor: Haidi »

Cześć !!! Mam na imię Ewa. Też mam problem z napisaniem podania o adopcję. Pomóżcie!!!
Awatar użytkownika
marwitek
Posty: 100
Rejestracja: 20 maja 2002 00:00

Post autor: marwitek »

A nie dostaliscie zadnych wytycznych odnosnie jego tresci? Zazwyczaj osrodki cos podpowiadaja.
Od nas na przyklad nie wymagano podania, a zyciorysu - w jak to okreslil osrodek "ocieplonej formie", tzn. mielismy w nim napisac poza informacjami na temat naszego zycia, cos na temat naszych rodzin, rodzicow, tego w jakiej atmosferze i warunkach wychowywalismy sie, jak wygladaly nasze starania o dziecko...

Rzeczywiscie moze na poczatku zadanie wydaje sie to nie najprostsze ale najlepiej zrobic tak jak radzi Ksieciu, zaparzyc sobie herbatke, usiasc, zastanowic sie spokojnie i tyle...chodzi glownie o to zeby podanie/zyciorys bylo prawdziwe i informacje w nim zawarte plynely prosto z serca.

Pozdrawiam i zycze powodzenia,
Edyta
Awatar użytkownika
andyk
Posty: 246
Rejestracja: 24 lut 2003 01:00

podanie

Post autor: andyk »

Anitusiu jeżeli nic wam nie powiedzieli w ośrodku to piszcie podanie prosto z serca, mówiąc krótko (co chcecie : adoptować, jeżeli macie oczekiwania co do płci wieku dziecka - to możecie też napisać, i krótko dlaczego chcecie adoptować). Podanie to na razie chyba tylko formalność, a i tak w ośrodku dopytają was o wszystko co chcą wiedzieć. U nas proszono o życiorys, taki bardziej rozbudowany, z zainteresowaniami, kiedy się poznaliśmy itp., a nie suche cv. Jednak co ośrodek to obyczaj. Zawsze możecie złapać za telefon i dopytać się o warunki formalne podania i życiorysu w waszym ośrodku. Poza tym to nie klasówka czy podanie o pracę - na jego podstawie nie odrzucają. Powodzenia
Awatar użytkownika
Anitusia
Posty: 824
Rejestracja: 02 paź 2002 00:00

Post autor: Anitusia »

Dzięki za rady jakoś sobie poradziliśmy i wiecie co wcale nie było to takie trudne. Ale tak swoją drogą to poraz kolejny mam przykład że na bocianowiczów można liczyć.Jesteście debeściaki. Pozdrawiam :D
mama Mateusza
Awatar użytkownika
Elle
Posty: 91
Rejestracja: 30 lis 2002 01:00

pomocy!!!!jak napisac podanie?????

Post autor: Elle »

Witam :P
Bylismy dzisiaj w osrodku TPD. Napisałam już rozbudowany życiorys, mój Kochany właśnie siedzi nad swoim.
Mam tylko problem z podaniem - nie mam pojęcia jak zacząc... Siedzę nad pustą kartką od 15 minut i nic.
Gdzie powinny byc nasze oświadczenia o niekaralności? A info o posiadanych dobrach???

Pomocy!
Elle
Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Post autor: Madźka »

:evil: Nie podoba mi się taka forma, w końcu dziecko to nie towar, pożyczka czy mieszkanie. Może jeszcze znaczek skarbowy, a na końcu faktura?

A musicie napisać to podanie?
W naszym Osrodku nie ma podania. Prosimy , aby w poszerzonym życiorysie (ale to widze już prawie za Wami) napisać dlaczego chce się przyjąc dziecko. i już.

:idea: Gdzies juz tu na forum był temat podania, ale nie pamietam gdzie.
Pozdrawiam i miłego pisania...

Zwracam się z uprzejmą prośbą o przydzielenie nam dziecka w wieku niemowlęcym, płci męskiej. Prośbę motywujemy brakiem potomstwa biologicznego. BRRRRRR...
Awatar użytkownika
Ania71
Posty: 1194
Rejestracja: 02 lip 2002 00:00

Post autor: Ania71 »

U nas było podanie. Też mi sie to nie podobało ale jak mus to mus.
Najgorszy jest początek.
My napisaliśmy : ,,Zwracamy się z prośbą o pomoc w adopcji dziecka..." Potem króciutko: jakie dziecko i motywacje.

Oswiadczenie o niekaralności na osobnych kartkach. O posiadane dobra wypytali podczas wizyty domowej.

Powodzenia Elle :D
Pozdrawiam serdecznie
Ania
Awatar użytkownika
Anitusia
Posty: 824
Rejestracja: 02 paź 2002 00:00

Post autor: Anitusia »

Madżka chyba miała na myśli mój post bo też miałam problem z podaniem.My napisaliśmy że prosimy o pomoc w adopcji dziecka. Napisaliśmy ile lat sie znamy i jak długo jesteśmy małżeństwem, z jakich rodzin pochodzimy, gdzie pracujemy( tzn chodziło nam żeby pokazać że dzięki stałej pracy mamy warunki materialne żeby utrzymać dziecko).
Napisaliśmy jakie wartości wynieśliśmy z naszych domów rodzinnych i że chcemy je wykorzystać w wychowaniu naszego dziecka. Wspomnieliśmy o naszych warunkach mieszkaniowych. Krótko naprawdę w 2-3 zdaniach napisaliśmy dlaczego nie możemy mieć biologicznych dzieci no i na końcu napisaliśmy jakie dziecko chcielibyśmy przyjąć do rodziny (głupio to brzmi ale chodziło nam o określenie płci i wieku dziecka). My nie musieliśmy pisać życiorysów i dlatego w naszym podaniu znalazło się tyle inf. o nas. Chyba o coś takiego chodziło bo przyjęto w ośrodku nasze podanie. Elle zobczysz najtrudniej jest zacząć a potem to pisanie pójdzie Wam gładko. To musi być tak jak napisała mi Licia w odp. na mój post że musicie pisać to co czujecie. Życzę powodzienia, pozdrawiam
mama Mateusza
Awatar użytkownika
Elle
Posty: 91
Rejestracja: 30 lis 2002 01:00

Post autor: Elle »

Dziękuje Wam :P
Rzeczywiście, najgorsze są pierwsze dwa zdania...Reszta sama 'wylewa' się na papier, dobrnęłam więc dość szybko do końca.
Jeszcze jutro idziemy po orzeczenie od lekarza i w środę składamy komplet dokumentów.
Kurczę, tak się cieszę jakbym jutro miała zostać mamą, cała jestem w skowronkach - do tego stopnia, że moja p.dyr. spytała mnie czy jestem w ciąży...
Pozdrawiam :D
Elle
Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Post autor: Madźka »

Elle, a co odpowiedziałaś Pani dyr.?

Powodzenia w środę!
Awatar użytkownika
Elle
Posty: 91
Rejestracja: 30 lis 2002 01:00

Post autor: Elle »

Zawsze mówię tylko prawdę!!! Poza tym tak się cieszę, że chyba za dużo o tym mówię i myślę :oops:
Zaczęłam nawet czytać książkę , poleconą przez panią z TPD - " Jak wychować wspaniałe dziecko". Jest rewelacyjna.
Papa :D
Elle
Awatar użytkownika
andyk
Posty: 246
Rejestracja: 24 lut 2003 01:00

Post autor: andyk »

Elle ciesz się i ekscytuj. Pozytywne uczucia udzielą się w OAO i pomogą wam przebrnąć przez procedury.
Powodzenia
Andyk
(i trzymam kciuki za twojego męża, aby wytrzymał jako obiekt ćwiczeń)
Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Post autor: Madźka »

Lena29 - 22.08.2003 pisze:Wydawało mi sięże to będzie łatwe , przelać myśli i pragnienia na papier .
Ale siedzimy już godzinę i napisaliśmy tylko nasz adres i datę :oops: . Czy Wam też było tak trudno zacząć :?: :?: :?:
Madźka pisze:Lena,
u nas nie ma podań! Ale zajrzyj na ten wątek
Miłego pisania, a jak już napiszesz to opublikuj na forum i ocenimy :wink:
Madźka pisze:Lena,
jak tam postępy w pisaniu? Minęła kolejna godzina.

Tak sobie myślałam, że ja bym chciala przecztać w takim podaniu:
1. jaka była Wasza droga do posiadania dziecka (trochę o leczeniu i dlaczego adopcja)
2. skąd decyzja o adopcji (kto, kiedy, czy znacie jakieś dzieci adoptowane)
3. Czy macie jakieś oczekiwania, marzenia i obawy związane z dzieckiem
4. jakimi będziecie rodzicami w Waszej ocenie

Pozdrawiam serdecznie.
Lena29 pisze:Już napisaliśmy . Twój plan nam siębardzo podoba .
Jutro przerobimy ten temat raz jeszcze :D
* powyższe posty skopiowałam, aby połączyć wątki.


Wyciągam dla Kasialu. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”