wywiad z miejsca zamieszkania

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
haniaaa
Posty: 859
Rejestracja: 02 cze 2003 00:00

Post autor: haniaaa »

Zuzolko, wiem, że trzeba mieć do mnie święte nerwy. :oops: Chodziło mi bardziej o to, że w takich nieużywanych pokojach zawsze jest więcej kurzu... Eeee, chyba rzeczywiście lepiej, jak nie mam na nic czasu, przynajmniej nie wymyślam niestworzonych problemów. :) Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź. :)
zuzola
Posty: 3235
Rejestracja: 06 gru 2003 01:00

Post autor: zuzola »

:cmok: Haniu, pamiętam, że ja też miałam różniste lęki... To niestety chyba normalne :D A jeśli chodzi o pokoje, to wydaje mi się, że dom powinien być bezpieczny. Jeśli pokoje są w stanie, który mógłby dziecku zagrażać, to zagrożenie trzeba usunąć, np. ograniczyć dostęp do tej części domu. Tak na własną logikę uważam... Trzymam kciuki, zaplanowałaś ciasto na wizytę domową? :wink: 8) :lol:

Mama Zuzi (IX. 2002) i Filipka (IX. 2008)


Awatar użytkownika
haniaaa
Posty: 859
Rejestracja: 02 cze 2003 00:00

Post autor: haniaaa »

Kasiu, na szczęście mamy drzwi. :piwo: :) Co do ciasta, to kiepsko u mnie z pieczeniem, ale może się nauczę do tego czasu... :roll: Jak widzisz, kiepska ze mnie kandydatka na gospodynię domową...
zuzola
Posty: 3235
Rejestracja: 06 gru 2003 01:00

Post autor: zuzola »

haniaaa pisze:Jak widzisz, kiepska ze mnie kandydatka na gospodynię domową...
Ufff...no to całe szczęście, że jesteś badana jako kandydatka na rodzica, a nie na gospodynię... :wink: :lol:

Mama Zuzi (IX. 2002) i Filipka (IX. 2008)


natabocian
Posty: 10956
Rejestracja: 08 gru 2002 01:00

Post autor: natabocian »

No cóż... ie wszystko jest takie proste. Są Ośrodki, które uważają, że dziecko=pokój :!: Czyli jeśli chcesz adoptować dwójke musisz mieć 3 pokoje, jeśli trójkę 4 (bo jeden dla rodziców :wink: ) itd. Nie jestem pewna, ale chyba tak jest w Sosnowcu :roll: Są Ośrodki i Osrodki :!:
Karolka, Monika i Krzyś - trójka rozbójników :) :) :)
Awatar użytkownika
haniaaa
Posty: 859
Rejestracja: 02 cze 2003 00:00

Post autor: haniaaa »

Nata, czyli 2 pokoje dla jednego dziecka wystarczą? Jeśli nie stanę na głowie i zrobię coś z trzecim... Pozdrawiam! :) Zuzolko, a czy to częściowio się nie pokrywa, skoro taki nacisk kładzie się na ciasto i tym podobne bzdety? ;)
zuzola
Posty: 3235
Rejestracja: 06 gru 2003 01:00

Post autor: zuzola »

Eee, z tym ciastem to taki miły zwyczj tylko... Bo wypada coś do kawy postawić, ja kupiłam morele suszone, "cośtamjeszcze", już nie pamiętam, i chyba ciasto, bo z jakichś powodów :wink: nie piekłam... I udało się, hahahhaha!!!

Mama Zuzi (IX. 2002) i Filipka (IX. 2008)


natabocian
Posty: 10956
Rejestracja: 08 gru 2002 01:00

Post autor: natabocian »

Haniu naprawdę się nie stresuj tylko porozmawiaj z panami jak to jest z mijescem dla dziecka i jak to widzi miejscowy sąd. Bo jeszcze i tak kurator do Was zajrzy przed powierzeniem dziecka (prawdopodobnie) więc na razie nic nie musi być - chyba. Najwyżej przygotujecie jeszcze jeden pokoik i zaprosicie panie po raz kolejny. Na mój gust 2 pokoje wystarczą :wink:
Karolka, Monika i Krzyś - trójka rozbójników :) :) :)
Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Post autor: Madźka »

Nata, a Ty masz po dwa pokoje dla każdego dziecka? No chociaż po 1,5? :wink:
natabocian
Posty: 10956
Rejestracja: 08 gru 2002 01:00

Post autor: natabocian »

Hej, ja nie napisałam, że dwa pokoje dla jednego - dla każdego po jednym. Na razie średnia jest ok :wink: A poza tym w naszym Ośrodku powiedziane jest "miejsce dla dziecka" a nie pokój dla dziecka i tego się trzymają :D Na ostatnim USG nikt nie zgłaszał roszczeń co do aszego mieszkania więc... mam nadzieję, że będzie dobrze :wink:
Ale znajomi z osrodka sosnowieckiego mówili, że tam są inne wymagania. Nawet trzeba mieć akt własności mieszkania- domu, nie ma mowy o wynajmowaniu na przykład.
Karolka, Monika i Krzyś - trójka rozbójników :) :) :)
zuzola
Posty: 3235
Rejestracja: 06 gru 2003 01:00

Post autor: zuzola »

natabocian pisze: Ale znajomi z osrodka sosnowieckiego mówili, że tam są inne wymagania. Nawet trzeba mieć akt własności mieszkania- domu, nie ma mowy o wynajmowaniu na przykład.
I znowu się cieszę, że jestem z łódzkiego AOAO... Trochę te sosnowieckie wymagania niedzisiejsze... :?

Mama Zuzi (IX. 2002) i Filipka (IX. 2008)


Awatar użytkownika
haniaaa
Posty: 859
Rejestracja: 02 cze 2003 00:00

Post autor: haniaaa »

No, ładnie mnie tu Panie straszą. 8O Aż się boję, co ten mój ośrodek wymyśli... Skoro jest taki "niedzisiejszy"... Do tej pory było ok., no ale ten dom...?
Awatar użytkownika
haniaaa
Posty: 859
Rejestracja: 02 cze 2003 00:00

Post autor: haniaaa »

Natko, dasz namiary na tych znajomych?
natabocian
Posty: 10956
Rejestracja: 08 gru 2002 01:00

Post autor: natabocian »

:hihi: :hihi: :hihi:
Moja kochana, jak chcesz być mamą to musisz sie psychicznie zaprawiać :wink:
Karolka, Monika i Krzyś - trójka rozbójników :) :) :)
natabocian
Posty: 10956
Rejestracja: 08 gru 2002 01:00

Post autor: natabocian »

Haniu są na Bocianie - to Strzelec. Napisz do niej na priva.
Karolka, Monika i Krzyś - trójka rozbójników :) :) :)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”