niski progesteron

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
Awatar użytkownika
ciocia
Posty: 827
Rejestracja: 23 sie 2004 00:00

niski progesteron

Post autor: ciocia »

Dzień dobry

Mam wynik z badania w 22 dc - czy te wyniki sa ok?

progesteron 1,24 nmol/l podane normy:
f.folikularna 0,1-1,7 nmol/l
pik owulacyjny 0,8-19,8 nmol/l
faza lutealna 4,8-63,6 nmol/l
menopauza <1,3 nmol/l

oprocz tego mam wynik z TSH 1,08 uIU/ml /0,270-4,20/
PRL 473,1 uIU/ml /72,00-510,0/
Bardzo proszę o odpowiedż i z góry dziękuje
Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17324
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Post autor: Jacek Szamatowicz »

Szanowna Pani
Nie progesteron jest za niski i pewnie nie było owulacji w tym cyklu
Jacek Szamatowicz
Awatar użytkownika
gusiaczek25
Posty: 1
Rejestracja: 11 paź 2006 00:00

Post autor: gusiaczek25 »

Panie Doktorze, mam zbliżony problem, dlatego podepnę się pod ten temat,żeby niepotrzebnie nie zakładać nowego.
Od pół roku staramy się z mężem o dziecko, jak na razie bezskutecznie. Jak dotąd nie robiliśmy żadnych badań. Moje ostatnie dwa cykle były bardzo długie (ponad 50 dni),a miesiączki wywoływane były Luteiną. W tym cyklu postaniwłam mierzyć temperaturę, aby ustalić, czy mam owulację. Wczoraj - 20 dc. temp. podskoczyła mi z 36,10 do 36,6, dodatkowo odczuwałam kłucie po lewej stronie podbrzusza, z czego wywnioskowałam, że mogła to być owulacja. Współżyliśmy z mężem wczoraj po południu, aby "złapać" to jajeczko. Dzisiaj jednak temp. wynosi 36,2. Czy to oznacza niski progesteron, a jeśli tak, to czy w takim przypadku możliwe jest zapłodnienie i zagnieżdżenie zarodka? Co powinnam robić w takiej sytuacji?
Przepraszam, że się tak rozwlekłam, ale chciałam wyczerpująco opisać mój przypadek. Pozdrawiam gorąco.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”