Prolaktyna z obciążeniem-kiedy?

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
anonymouse027
Posty: 1222
Rejestracja: 28 kwie 2009 00:14

Prolaktyna z obciążeniem-kiedy?

Post autor: anonymouse027 »

Panie doktorze, moja zbadana prolaktyna-ta zwykła, jest ok, inne hormony też ok.Czy powinnam powtórzyć prolaktynę i dodatkowo zrobić badanie prolaktyny z obciążeniem?Jeśli tak to kiedy, w którym dc?Cały czas staramy się o naturalne poczęcie, więc nie wiem, czy po jajeczkowaniu powinnam brać tę ,,obciążającą,,tabletkę.Czy nie zaszkodziłaby ona ewentualnej ciąży? Moje cykle trwają 29-33 dni przeciętnie. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: Prolaktyna z obciążeniem-kiedy?

Post autor: Jan Domitrz »

alilka pisze:Panie doktorze, moja zbadana prolaktyna-ta zwykła, jest ok, inne hormony też ok.Czy powinnam powtórzyć prolaktynę i dodatkowo zrobić badanie prolaktyny z obciążeniem?Jeśli tak to kiedy, w którym dc?Cały czas staramy się o naturalne poczęcie, więc nie wiem, czy po jajeczkowaniu powinnam brać tę ,,obciążającą,,tabletkę.Czy nie zaszkodziłaby ona ewentualnej ciąży? Moje cykle trwają 29-33 dni przeciętnie. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Moim zdaniem jest to test który nie wpływa na zmianę postępowania więc jego zasadnośc jest wątpliwa Z powazaniem JD
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”