RUCHLIWOŚĆ plemników

Tutaj można "plotkować" o męskich sprawach

Moderator: Moderatorzy o plemnikach

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gosiek76
Posty: 1111
Rejestracja: 25 lip 2008 00:00

Post autor: gosiek76 »

ja polecam ziółka, one są super na polepszenie parametrów nasienia, potwierdzone. Możesz też kupić emkowi l-karnitynę , ona też jest na ruchliwość, macę, salfazin lub androvit

Dodane po: 32 sekundach:

zapomniałam dodać ziółka nr 3 Ojca Sroki
starania od 2008r.
podejrzenie pco
hormony ok
sama już nie wiem czy z wiosną przyjdą nowe nadzieje....
Awatar użytkownika
jku24
Posty: 43
Rejestracja: 09 lut 2010 01:00

Post autor: jku24 »

I to pomoże..a te ziółka gdzie kupić?
Awatar użytkownika
gosiek76
Posty: 1111
Rejestracja: 25 lip 2008 00:00

Post autor: gosiek76 »

poczytaj tutaj, jestest sporo informacji o cudownym działaniu ziółek. Są to zioła na owulację, ale u mężczyzn też działają na poprawę nasienia. Poczytaj ile dziewczyn pije razem ze swoimi mężami. Jak poczytasz poprzednie wątki to napewno dowiesz się, że wszystko potwierdzone było badaniami nasienia przed piciem ziółek i po kuracji, powodzenia
link
/phpbbforum/viewtopic.php?t=70333

Dodane po: 1 minucie:

ziółka można kupić w zielarni. Na pierwszej stronie wątku podany jest skład do mieszanki nr 3. Zakup ziółka, zmieszaja i pijcie razem, nie masz nic do stracenia. A u ciebie wszystko ok, robiłaś jakieś badania?
starania od 2008r.
podejrzenie pco
hormony ok
sama już nie wiem czy z wiosną przyjdą nowe nadzieje....
Awatar użytkownika
jku24
Posty: 43
Rejestracja: 09 lut 2010 01:00

Post autor: jku24 »

jestem w trakcie badań hormonalnych
Awatar użytkownika
anusia_poz
Posty: 2
Rejestracja: 24 lut 2010 01:00

Post autor: anusia_poz »

Witam Was serdecznie. Podobnie jak niektore z Was ja rowniez mam podobny problem. Staramy sie o dziecko juz od 1,5 roku ja robilam sobie badania hormonalne i wszystko jest oki, ale gorzej z mezem... po przeprowadzonym badaniu liczba plemnikow wyniosla zaledwie 5 mln (gdzie norm powyzej 20 mln), ale znacznie gorzej jest z ruchliwoscia: typ A pojedyncze typ B tylko 10% (gdzie A+B powinno byc powyzej 50%)... ogolnie jestesmy zalamani, lekarz zalecil nam salfazin, selen +E, maca i wit. B12 i kazal powtorzyc badania, gdyz to bylo dopiero jego pierwsze. Jesli wyniki sie nie poprawia nasza jedyna nadzieja bedzie tylko in vitro. Czy wiecie cos na temat tych witamin?, czy moga zeczywiscie pomoc ? Prosze poradzcie co mozemy jeszcze zrobic zeby poprawic nasienie meza :cry:
Awatar użytkownika
gosiek76
Posty: 1111
Rejestracja: 25 lip 2008 00:00

Post autor: gosiek76 »

anusia_pozwitaminki nigdy nie zaszkodzą a mogą pomóc. Jednym pomagają innym niestety nie. Warto próbować, po skończeniu salfazinu kup mężowi androwit. Troszkę różni się składem, ale lekarze też go zalecają. Ma mniej cynku, ale więcej witamin. Poczytaj dwa posty przed tobą podałam link do wątku ziółkowego. Tam dziewczyny tez piszą, że zółka działają na ilość, jak i na ruch plemników (potwierdzone badaniami nasienia). Nie masz nic do stracenia, powodzenia
starania od 2008r.
podejrzenie pco
hormony ok
sama już nie wiem czy z wiosną przyjdą nowe nadzieje....
Awatar użytkownika
anusia_poz
Posty: 2
Rejestracja: 24 lut 2010 01:00

Post autor: anusia_poz »

gosiek76 bardzo dziekuje za mile slowa zaraz poczytam o ziolkach... pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
kropka2990
Posty: 2
Rejestracja: 03 lut 2010 01:00

Post autor: kropka2990 »

Witam Was serdecznie.Od razu uprzedzam jestem nowa.Zdaje sobie sprawe,ze jest moze niezbyt grzeczne przechodzic od razu do konkretow,ale co mi tam wiec mam problem lub mamy tak jak chyba wiekszosc z Was tu.Wiec maz ma slabych zawodnikow w dodatku bardzo leniwych,nieruchliwych.Jestem po trzech inf/icsi .Bylam badana od gory do dolu i jest ze mna 100% ok .Jednak jak widac nie moze sie zaden zarodeczek zagniezdzic,lekarze twierdza,ze to przez nasienie :( .Faszeruje meza wszelkimi tabletkami witaminami i cholera wie jeszcze czym i nic nadal ten sam negatywny wynik :321: .Przeczytalam tu Wasze wypowiedzi i mam wzwiazku z tym pytanie,czy komus po "terapi" tabletkowej udalo sie poprawic jakosc plemnikow i oczywiscie co sie z tym moze rownac -zajsc w ciaze?Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
jku24
Posty: 43
Rejestracja: 09 lut 2010 01:00

Post autor: jku24 »

ja na razie czekam:) mąż robi usg jąderek i tarczycy oraz 10 hormonów. Skierowanie od dr wolskiego
Awatar użytkownika
Madziarraaa
Posty: 109
Rejestracja: 16 gru 2009 01:00

Post autor: Madziarraaa »

anusia_poz pisze:po przeprowadzonym badaniu liczba plemnikow wyniosla zaledwie 5 mln (gdzie norm powyzej 20 mln), ale znacznie gorzej jest z ruchliwoscia: typ A pojedyncze typ B tylko 10% (gdzie A+B powinno byc powyzej 50%).
Mój mąż po pierwszym badaniu miał bardzo podobne wyniki, a teraz po miesiącu bardzo mocno się poprawiły:
Liczba plemników wzrosła do 42mln, na początku stycznia było tylko 6 mln
Ruch A nadal brak
Ruch B teraz 45% - wcześniej tylko 10%
Ruch C teraz 20%- wcześniej 35%
Ruch D 35%- poprzednio aż 55%
Morfologia również wzrosła z 10% na 20%
Mąż brał kwas foliowy, mace, l-karnityne, salfazin, selen A+C+E i witamine C 1000mg.
Tak więc niech mąż bierze witaminy, może wam też sie polepszą wyniki.
01.2010 Badanie nasienia oligoasthenoteratozoospermia III
02.2010 Drugie badanie nasienia- jest lepiej :)
03.2010 HSG - ok
29 dzień cyklu beta 212, 36-1977, 44-8313
Awatar użytkownika
bjjesion
Posty: 2545
Rejestracja: 25 mar 2010 01:00

Post autor: bjjesion »

Witam wczoraj odebraliśmy wyniki męza
i pozostawiaja trochę do życzenia z ilośćia i prawidłowa budową nie jest żle natomiast niedobrze jest z ruchliwośćią ruch a 1 % ruch B 5 % .
Chciałabym zapytaC czy Któraś z Was miała podobny wynik i czy udało sie podnieść ruchliwość plemników do właściwego poziomu.Jesli tak to o ile??
Stasznie martwie sie i widze ze mój mąż również z góry dziekuje za odpowiedzi
Awatar użytkownika
Gosiek29
Posty: 233
Rejestracja: 10 mar 2008 01:00

Post autor: Gosiek29 »

hej, ja też mam ogromny problem z ruchliwością :-(

Przed preparatyka do iui było 15mln/ml, i A-0%, B-10%, C-20% i D-70%. Morfologia na poziomie 5%.

Mąż zaczął miesiąc temu brać rożne podane tutaj na forum suplementy. Gdyż jak nie to tylko in vitro :-((
Staranka od 10.2006.
I IUI 09.2009 :-(
II IUI 12.2009 :-(
III IUI 02.2010 :-(
4 IUI kwiecień 2010 :-(
01.09.2010 II kreseczki :-)
Awatar użytkownika
Madziarraaa
Posty: 109
Rejestracja: 16 gru 2009 01:00

Post autor: Madziarraaa »

Gosiek29 pisze:Przed preparatyka do iui było 15mln/ml, i A-0%, B-10%, C-20% i D-70%.
My mieliśmy podobne wyniki ruchliwości po pierwszym badaniu A-0%, B-10%, C-35% i D-55%, po 1,5 miesiąca ruch sie poprawił ale nadal nie mamy ruchu A, B-45%, C-20% i D-35% mam nadzieje że i wkońcu ruch A się pojawi.
01.2010 Badanie nasienia oligoasthenoteratozoospermia III
02.2010 Drugie badanie nasienia- jest lepiej :)
03.2010 HSG - ok
29 dzień cyklu beta 212, 36-1977, 44-8313
Awatar użytkownika
clima82
Posty: 853
Rejestracja: 11 mar 2010 01:00

Post autor: clima82 »

Cześć Dziewczyny, czy M którejś z Was miał robione badanie AZF? Bo mój dzis odebrał wyniki i są prawidłowe, ale nie wiem jaki to ma związek z jego armią ( 4 mln/ml, ruch A i B w sumie 25%, do tego zdiagnozowano żylaki...) Będę wdzięczna za info!!!
Awatar użytkownika
ania0021
Posty: 64
Rejestracja: 08 kwie 2010 00:00

Re: Ruchliwość plemników

Post autor: ania0021 »

To badanie zleca się jeśli jest mała liczba plemników oraz podwyższony poziom FSH. Pozwala na ustalenie czy niepłodność ma podłoże genetyczne (ubytki materiału genetycznego w chromosomach Y). Skoro u was jest ok tzn., że ten czynnik można wykluczyć.

U nas też zdiagnozowano żylaki. Pierwszy wynik po seminogramie 6mln/1ml, ruch A+B około 39%. Po kilku miesiącach zmiany trybu życia 18,9mln/1ml, ruch A+B 26%. Tak więc jedne parametry w dół, inne w górę. Dodatkowo dopiero co się dopatrzyłam na wynikach problemów z upłynnieniem i to mi teraz spędza sen z powiek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O plemnikach”