KRAKÓW-IMMUNOLOGIA

Tu wymieniamy informacje i opinie o klinikach i lekarzach specjalizujących się w leczeniu niepłodności, a także cenach badań, zabiegów.

Moderator: Moderatorzy gdzie się leczyć

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Perelka
Posty: 280
Rejestracja: 12 lis 2002 01:00

Post autor: Perelka »

Witam po chwilowej przerwie :D
Piszę właściwie żeby sie pochwalić, że odebrałam już wszystkie wyniki badań, które miałam zalecone do zrobienia przed szczepieniami i wszystkie są w porządku. No i najważniejsza wiadomość - w poniedziałek będę miała pierwsze szczepienie!! Troszkę się boję, a z drugiej strony nie moge sie doczekać:) Po tak długim czasie oczekiwania na różne wyniki w końcu coś sie dzieje i mam nadzieję, że przede mną już prosta droga do upragnionego celu:)
Oczywiście nie obyło się bez małych komplikacji, bo niestety tak to już w życiu bywa, i aktualnie leczę sie z jakiegoś zapalenia. W ostatnim cyklu nie było owulacji i w tym też nie mam na co liczyć. Mam jednak nadzieję, że zdąże sie wyleczyć w ciągu najbliższych miesięcy i będę już zdrowiuteńka w momencie kiedy można będzie zacząć starania.
Nie wiem czy dobrze robię chwalac się kolejnymi osiągnięciami, ale wiem że ja chętnie czytam o tym jak Wy przechodzicie kolejne etapy i jakie badania macie już za sobą a co jeszcze przed Wami.
Zachęcam do pisania o sobie, każde doświadczenie jest ważne i moze być wskazówką dla innych....
pozdrawiam Was wszystkie starające się i życzę powodzenia w walce o nasz wspólny, upragniony cel :D
Perełka
Awatar użytkownika
Łezka
Posty: 277
Rejestracja: 07 lut 2002 01:00

Post autor: Łezka »

Zachęcona przez Perełkę informuję,że jestem następną kandydatką do szczepienia.Mam wyniki z Prokocimia.: -15,6 % hamowanie, brak przeciciał blokujących.Czekam na resztę wyników i 31 marca robię szturm na dr Sachę. Wstąpiły we mnie nowe nadzieje.Jestem za to bardzo wdzięczna wszystkim autorkom tego wątku, bo dzięki nim zdecydowałam sie jeszcze zrobić to, a nuż się uda......
Awatar użytkownika
aleksandra3
Posty: 284
Rejestracja: 07 sty 2003 01:00

Post autor: aleksandra3 »

Drogie Panie i Drodzy Panowie (jeżeli nas czytacie)!

Gdyby nie wymiana informacji - wielu z nas stałoby w miejscu!
Jak Perełko możesz mówić że nas nie interesuje Twoj przebieg leczenia?
Nawet nie wiecie, jak bardzo chce wiedziec o wynikach terapii i jak bardzo trzymam za Was kciuki!

Aleksandra
PS. Łezko czy my sie nie znamy?
Awatar użytkownika
Aniaa
Posty: 204
Rejestracja: 23 kwie 2002 00:00

Post autor: Aniaa »

Witajcie dziewczyny, Skoro zachecacie to tez napisze co u mnie:)
W koncu rozpoczelam ten watek i czytam go. Niestety u mnie nie jest tak dobrze od momentu skierowania mnie na badania a bylo to dwa miesiace temu nie moge tam dotrzec. Najpierw chorowalam na grype pozniej na nerki i teraz znowu grypa :( Trace juz nadzieje ze kiedys wyzdrowieje na tyle zebym mogla zrobic te badania. Ale pociesza mnie mysl ze u Was cos sie dzieje i to mnie mobilizuje, ze ja moze tez w koncu tam musze dotrzec :) Pozdrawiam Was serdecznie i ciesze sie bardzo, ze jestescie, piszecie i dzielimy sie doswiadczeniami.
Awatar użytkownika
Ines
Posty: 145
Rejestracja: 21 lut 2003 01:00

Post autor: Ines »

Cześć Wszystkim !

Chciałabym również zakomunikować, że mam już wyniki badań zlecone przez dr.Sachę i także się do niego wybieram. Jeśli okaże się, że są dobre będę chciała jak najszybciej przystąpić do szczepień. Mój MLR wynosi 41,6%. Też się cieszę, że coś w końcu się dzieje... po długiej zimie.

Aniaa- dużo zdrowia i cierpliwości, będzie dobrze !

PS.
Czy któraś z Was robiła antukoagulant tocznia? Jaki skrót ma to badanie? Czy to jest to samo, co : Jo-1 ? W moim laboratorium tak go określono, a Kraków chyba LAC.
Ines
Awatar użytkownika
Hexe
Posty: 265
Rejestracja: 09 cze 2002 00:00

Post autor: Hexe »

Ines,
akurat czekam na wynik antykoagulantu t., skrót LAC. Krew do badania oddawałam w "Diagnostyce" na ul.Sławkowskiej w Krakowie.
Nazwy Jo-1 nie znam.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Łezka
Posty: 277
Rejestracja: 07 lut 2002 01:00

Post autor: Łezka »

Mam pytanie za 100 punktow czy ktoraś z szanownych koleżanek zamierza być u dr Sachy na wizycie 31 marca, bo ja właśnie wtedy tam zamierzam być.
Awatar użytkownika
Perelka
Posty: 280
Rejestracja: 12 lis 2002 01:00

Post autor: Perelka »

Witam,
Właśnie wczoraj byłam na wizycie u dr Sachy i mam już za sobą pierwsze szczepienie:). Troszke się bałam ale właściwie nie było czego.
Wszystko zaczęło się wczoraj rano kiedy mężuś musiał oddać 220ml krwi (czyli 22 probówki). Poszło bardzo dobrze, mężuś nawet nie zemdlał, chociaż podobno to się zdarza. Pani była miła no i po oddaniu krwi dostał kroplóweczkę z glukozą.
Po południu przyszliśmy na wizytę i dr Sacha osobiście robił szczepnienia.
Czyłam tylko małe ukłucia jakkby od komara, a poza tym nic nie bolało.
Zapytałam tylko dlaczego jest taka różnica w ilości pobieranej krwi między Łodzią a Krakowem (w Łodzi pobierają tylko 100ml krwi). No i dowiedziałam się, że pan doktor też początkowo tyle pobierał , ale okazało się że u większości osób z tej ilości krwi nie można było uzyskać 100ml limfocytów a taka jest konieczna dawka.
Teraz czekam kolejny miesiąc na następne szczepienie, as potem 2 tygodnie i kolejne badania an Prokocimiu. Wtedy będę prosila o trzymanie kciuków, żeby juz to hamowanie wyszło dobre.
Na razie pozdrawiam Was wszystkich
Łezko, mnmie już nie będzie u dr Sachy 31.03
Perełka
Awatar użytkownika
Ines
Posty: 145
Rejestracja: 21 lut 2003 01:00

Post autor: Ines »

Cześć!

Już wiem wszystko: Jo-1 to antykoagulant tocznia. uuff.. ulżyło mi, bo myślałam, że moje laboratorium zrobiło inne badanie( bo panie trochę się nad tym zastanawiały).

Pytałam doktora, czy przed podaniem szczepionki zleca badania dla partnera , bo wiem ,że robi to Łódź, ale powiedział, że nie jest to konieczne. Jednak na ostatniej wizycie mąż już dostał skierowanie na HIV, VDRL, HBs, anty HCV i w ten oto sposób Kraków się doskonali ! I bardzo dobrze !!!
Perełko ! Wszystko wskazuje na to, że się mijałyśmy u dr. S. w poniedziałek !
Ines
Awatar użytkownika
Perelka
Posty: 280
Rejestracja: 12 lis 2002 01:00

Post autor: Perelka »

Ines, super że pomyślnie rozwiązał się ten problem z oznaczeniem tego badania. Z tego co pisałaś jesteś już na prostej drodze do szczepień i pewnie czekasz już teraz tylko na wyniki ostatnich badań:)
Z pewnościa spotkałyśmy się w poniedziałek:)Ja byłam z mężem na 17.30, a Ty byłaś wcześniej??
Szybciutko załatwiaj te różne badania to może razem zaczniemy starania i może prprawimy i tak niezłe już wyniki dr S:)
pozdrawiam
perełka
Awatar użytkownika
Ines
Posty: 145
Rejestracja: 21 lut 2003 01:00

Post autor: Ines »

Perełko ja byłam na 17.

Właśnie wczoraj mąż odebrał swoje wyniki i w błyskawicznym tempie mam szczepienia w poniedziałek .Tak więc prawdopodobnie spotkam się z Łezką . Tym razem ja mam wizytę na 17.30
Cieszę się ,że poszło szybko z badaniami. Żałuję, że nie zaczełam w lutym z tym wszystkim.
Tym oto sposobem mamy tydzień różnicy między sobą Perełko ! Ile Cię to kosztowało w całości, tzn mam na myśli dzień szczepienia (rano-mąż, i potem: czy wizyta jest w cenie szczepień?), bo zapomniałam zapytać.

pozdrawiam
Ines
Awatar użytkownika
Perelka
Posty: 280
Rejestracja: 12 lis 2002 01:00

Post autor: Perelka »

Witam
Ines, no to chyba Cię pamiętam, minęliśmy się :).
Co do ceny to zapłaciłam tylko za szczepienia 300zł i jeszcze za dodatkowe badania mojego męża czyli Bbs, HIV i coś tam jeszcze chyba 85zł. Za wizytę dodatkowo już nie płaciłam.
Aha, Ines za 4 tygodnie od mojego pierwszego szczepienia wypadają święta więc druga seria będzie za 5 tygodni:). No i chyba się wtedy spotkamy czyli 28kwietnia. Trzymam kciuki za Twoje pierwsze szczepieniam, powodzenia:)
Perełka
Awatar użytkownika
Matylda
Posty: 29
Rejestracja: 14 mar 2002 01:00

Post autor: Matylda »

Hej!
Dziewczyny trzymamy za was kciuki bardzo, bardzo mocno!!! ja, mój mąż i nasze 17 tygodniowe maleństwo. Piszczie o waszych postępach w leczeniu cały czas śledzę ten wątek. Pozdrawiam.
Matylda
Awatar użytkownika
Perelka
Posty: 280
Rejestracja: 12 lis 2002 01:00

Post autor: Perelka »

Cześć
Mam pytanie do Matyldy i innych dziewczyn , które mają już za sobą szcepienia. Otóż jestem tydzień po pierwszym szczepienieu i w miejscach gdzie wstzyknięto mi limfocyty zrobiły mi sie teraz takie spore guzki. Już bardzo nie swędzą tak jak na początku. Czy u Was tez tak było????
czekam na odpowiedź bo trochę mni emartia te spore guzki, lekarz mówił , że możliwe sa jakieś zmiany skórne tylko....
pozdrawiam
Perełka
Awatar użytkownika
majka3
Posty: 345
Rejestracja: 19 sty 2002 01:00

Post autor: majka3 »

Zgrubienia i guzki są całkowicie normalnym objawem. Mogą się utrzymywać dosyć długo, i faktycznie potem nie powinny juz swędzieć ale pod skórą czuje się zgrubienia. Pocieszające jest to że każde nastepne szczepienie przechodzi się łagodniej i nie ma już takich skutków.
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdzie się leczyć?”