KARIOTYP-BADANIA CYTOGENETYCZNE NA NFZ-GDZIE?

Tu wymieniamy informacje i opinie o klinikach i lekarzach specjalizujących się w leczeniu niepłodności, a także cenach badań, zabiegów.

Moderator: Moderatorzy gdzie się leczyć

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jo
Posty: 494
Rejestracja: 08 wrz 2002 00:00

KARIOTYP-BADANIA CYTOGENETYCZNE NA NFZ-GDZIE?

Post autor: Jo »

Witam serdecznie!

W piątek dr. W. (nOvum) zalecił nam badania cytogenetyczne. Niestety nie będziemy mogli ich zrobić na miejscu w Warszawie (nie tylko ze względów finansowych), ale może uda nam się zrobić je w Krakowie - tylko gdzie?
Czy jest jakieś laboratorium w Krakowie, które te badania wykonuje "od ręki" - bez umawiania się specjalnego tydzień wcześniej?
Jeśli coś wiecie, napiszcie proszę :)

Pozdrawiam

KaHa Przemyślanka z komputerka Jo

Tytuł wątku zmieniony przez moderatora (22.09.04) - w związku z dostępnością tego badania w Łodzi - może ktoś jeszcze skorzysta.
Awatar użytkownika
gandulek
Posty: 187
Rejestracja: 06 maja 2003 00:00

Post autor: gandulek »

Cześć,robiliśmy to badanie w tamtym roku (w lipcu)w Krakowie w szpitalu w Prokocimiu,ale na pewno trzeba było się wcześniej umówić
tel.0-12 658-20-11,cena 200zł za osobę
ul.Wielicka 265
Zadzwoń sobie i dokładnie się wszystkiego dowiesz
pozdrawiam
Awatar użytkownika
grey_mouse
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lip 2003 00:00

Post autor: grey_mouse »

Telefon do cytogenetyki w Prokocimiu (12) 658 20 11 wew. 13 98. Przyjęcia pon., wt., pt. 8.00 - 12.00 i pt. 15.00.-18.00. Trzeba się wcześniej umówić telefonicznie. Przychodzi się na umówioną godzinę i dzwoni tel. wew., który wisi przy automatach tepsy w holu głównym. Spod telefonu odbierają panie z cytogenetyki i prowadzą labiryntem korytarzy do siebie.
Awatar użytkownika
grey_mouse
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lip 2003 00:00

Post autor: grey_mouse »

Mam jeszcze coś takiego: Pracownia Medyczno-Diagnostyczna "Diagnoza", ul. Kurczaba 3, tel. 657-16-89, ale nie sprawdzałam osobiście.
Awatar użytkownika
Niebieska
Posty: 1496
Rejestracja: 05 maja 2004 00:00

Post autor: Niebieska »

Witaj Jo!!!
Ja również wczoraj krążyłam przy badaniach genetycznych.
Jesli chodzi o Kraków podaję Ci namiary:
Ul. Kopernika 17, IIIpiętro,
Klinika hematologii, tel. 424 76 29
Nie mają podpisanej umowy z NFZ. Koszt badania- 250 zł/osoba
Gdybyś była zainteresowana Katowicami czy Łodzią daj znać. Dodam jeszcze, iż w Łodzi wszystkie badania można zrobić na NFZ.
Pozdrowienia
Awatar użytkownika
Marzanka
Posty: 13
Rejestracja: 27 lip 2004 00:00

Post autor: Marzanka »

A czy ktoś zna to laboratorium " Diagnoza' jeśli chodzi o badanie kariotypu? Gdzie oni wysyłają materiał do badania? kto się pod tym wynikiem podpisuje?
Jestem z Wrocławia i koszt zrobienia tych badań u nas to 1400 zł za parę ( na badanie czeka się kilka miesięcy) więc wolę pojechać do Krakowa i zrobić za 500 zł. ( praktycznie od ręki)
Mam tylko wątpliwości czy wynikowi tych badań mogę zaufać. Bo skąd takie różnice w cenach?
Jeżeli macie jakieś sprawdzone zakłady genetyki np w Katowicach, Rudzie Śląskiej, Krakowie, Poznaniu, to proszę o informacje.
Interesuje mnie cena, wiarygodność i czas oczekiwania
Z góry dziękuję
Awatar użytkownika
Niebieska
Posty: 1496
Rejestracja: 05 maja 2004 00:00

Post autor: Niebieska »

Polecam w Łodzi za darmo :) Jedyny koszt to dojazd- czyli z cała pewnoscia sie oplaca!!! Na wizyte czeka sie okolo tygodzien, a wyniki znacznie szybciej niz w innych osrodkach!!!

Pozdrowienia
Niebieska i 8 letnia trójka
Awatar użytkownika
Wafel
Posty: 7455
Rejestracja: 06 lis 2003 01:00

Post autor: Wafel »

Jak to za darmo Niebieska????? Gdzie i na czym to polega???
Oluś 2006 Alicja 2008 i 3 Aniołki
Awatar użytkownika
Niebieska
Posty: 1496
Rejestracja: 05 maja 2004 00:00

Post autor: Niebieska »

Wafelku za darmoche :D Polega to na tym, ze bierzesz skierowanie na porade genetyczna (bez wypisywania dokladnych badan itd), umawiasz sie na wizyte do przemilej Pani dr ( my czekalismy tydzien), pobiera krew a pozniej juz tylko przesyla wyniki do domku!!!
My robilismy tam kariotyp i mukowiscydoze....calkowity koszt to gaz i obiadek w Łodzi :D

Podaje kontakt: 042 6116311 ( tam dostanicie kontakt do przychodni, gdzie trzeba sie umowic na wizyte)

Pozdrowienia
Niebieska i 8 letnia trójka
Awatar użytkownika
loende
Posty: 274
Rejestracja: 27 mar 2004 01:00

Post autor: loende »

Marzanka: w Poznaniu w szpitalu na Polnej: pracownia cytogenetyczna. Niestety nie pamietam numeru. Ale jak zadzwonisz do szpitala na centralkę, to pewnie połączą. Trzeba się umówić. Krew pobierają tylko w poniedziałki i w piątki rano.
cena: 260/os. Czeka się ok. 3 tygodni.
Awatar użytkownika
Marzanka
Posty: 13
Rejestracja: 27 lip 2004 00:00

Post autor: Marzanka »

Dziękuje Niebieska :D
Dziękuje Loende :)
Na razie jestem na etepie załatwiania skierowania i raczej wybiorę się do Łodzi.
Muszę tylko lekarza rodzinnego znaleźć, który by mi wypisał to skierowanie. Nie byłam u lekarza 'państwo" od 12 lat :) i nie mam pojecia o co chodzi z tymi kasami chorych, których już nie ma, a zawsze mnie pytają jaka kasa chorych jestem. Teraz jestem zameldowana w woj lubelskim chociaż mieszkam we Wrocławiu i mam nadzieję że uda się to załatwić u jakiegoś wrocławskiego lekarza.
Jeszcze raz dzięki za informacje; fajnie tak zobaczyć, że ktoś bezinteresownie odpowiada na pytanka
P. S. Niebieska masz może jakiś sprawdzony lokal z dobrym obiadkiem w Łodzi ?:)
Awatar użytkownika
Doris_
Posty: 2209
Rejestracja: 16 sty 2004 01:00

Post autor: Doris_ »

Niebieska też jestem zaineresowana zrobieniem badań cytogenetycznych w Łodzi bo z pewnością takie dostanę do zrobienia po pierwszej wizycie w Novum przed przystąpieniem do ICSI !!
Powiedz jeszcze jeśli możesz, czy to skierowanie musi być od lekarza rodzinnego czy może być od ginekologa miejscowego i co na tym skierowaniu powinno pisać jeśli chodzi o PODEJRZENIE - bo chyba coś tam musi być napisane :az: w jakim celu to skierowanie się wypisuje :roll:
Dzięki z góry :kiss:
czy zobaczę kiedyś drugie serduszko [img]http://www.mysmilie.de/smilies/lieb/2/31.gif[/img] w sobie...
Awatar użytkownika
Niebieska
Posty: 1496
Rejestracja: 05 maja 2004 00:00

Post autor: Niebieska »

Doris29 To laboratorium w Łodzi ma podpisana umowę z funduszem, stad respektuje skierowania i wówczas badania są na koszt funduszu. Skierowanie musi byc od Twojego lekarza ogolnego (nie od ginekologa). Osobne skierowanie dla Ciebie, osobne dla meza! Nie kazano nam pisac na skierowaniu jakie chcemy zrobic sobie badania ( np. kariotyp i mukowiscydoze). Skierowanie powinno zawierac formułke: Prosze o porade i diagnoestyke genetyczna. Nic wiecej!!!!
Z tym skierowaniem oraz z wynikami badań jakie do tej pory robiliście (np posiwey, hormony itd) przyjezdzacie na umowiona wizyte do Pani urolog, ona spisuje wszelkie info o Was, pobiera Wam krew i to byloby na tyle!!!! Jesli masz jakies pytania sluze pomoca!!!
Marzanka ja uwielbiam jadac w Sphinx`ie :D Wychodzac z przychodni skreccie w prawo, a pozniej od lewej dotra do Was cudowne zapachy :D

Pozdrowienia
Niebieska i 8 letnia trójka
Awatar użytkownika
Doris_
Posty: 2209
Rejestracja: 16 sty 2004 01:00

Post autor: Doris_ »

Niebieska jesteś nie oceniona :cmok:
czy zobaczę kiedyś drugie serduszko [img]http://www.mysmilie.de/smilies/lieb/2/31.gif[/img] w sobie...
Awatar użytkownika
Marzanka
Posty: 13
Rejestracja: 27 lip 2004 00:00

badania cytogenetyczne ( kariotyp) w Krakowie i nie tylko

Post autor: Marzanka »

Niebieska: a to się moja mężczyzna ucieszy z tego Sfinx'a....
popieram powyższą wypowiedz Doris29 w sprawie nieocenienia :)
Pozdrawiam was wszystkie - odezwę się jak coś załatwię żeby wam podpowiedzieć co i gdzie piszczy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdzie się leczyć?”