Zaświadczenie od lekarza

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
haniaaa
Posty: 859
Rejestracja: 02 cze 2003 00:00

Zaświadczenie od lekarza

Post autor: haniaaa »

Wybieram się do lekarza ogólnego po zaświadczenie do OAO. Czy ktoś mógłby mnie "oświecić" jak ono wygląda? Czy lekarze wysyłają na dodatkowe badania?
foczka
Posty: 3728
Rejestracja: 29 sty 2003 01:00

Post autor: foczka »

Nasza lekarka nie zglądając w kartę wypisała na miejscu takie zaświadczenia. Dla naszego OAO było istotne by znajdowała się tam informacja, ze jesteśmy zdolni do wychowywania dziecka.
Awatar użytkownika
haniaaa
Posty: 859
Rejestracja: 02 cze 2003 00:00

Post autor: haniaaa »

Foczko, dziękuję, uspokoiłaś mnie :)
Awatar użytkownika
Masi
Posty: 468
Rejestracja: 21 lut 2002 01:00

Post autor: Masi »

moja lekarka tez "od ręki" dała i tez istotną była informacja o braku przeciwskazaniam do opieki nad dzieckiem.
Pozdrawiam.
[b]Masi[/b][color=grey]ak[/color] mama [url=http://www.snugglepie.com/ezb/123951.png][color=indigo][b]Zuziaczka Kwiatuszka ukochanego[/color] [/b][/url]
Awatar użytkownika
haniaaa
Posty: 859
Rejestracja: 02 cze 2003 00:00

Post autor: haniaaa »

No to już się niczego nie boję, bo troszkę mnie to stresowało. A tak - jeden stres mniej. :)
natabocian
Posty: 10956
Rejestracja: 08 gru 2002 01:00

Post autor: natabocian »

Nam też bez problemu wypisała - stan ogólny dobry, nie ma przeciwskazań do opieki nad dziećmi - tyle wystarczyło :D :D
Karolka, Monika i Krzyś - trójka rozbójników :) :) :)
zuzola
Posty: 3235
Rejestracja: 06 gru 2003 01:00

Post autor: zuzola »

Ja miałam podobnie brzmiące zaświadczenie :D wystawione bez najmniejszych problemów, z życzeniami krótkiego czekania na Dziecko.

Mama Zuzi (IX. 2002) i Filipka (IX. 2008)


natabocian
Posty: 10956
Rejestracja: 08 gru 2002 01:00

Post autor: natabocian »

zuzola pisze:Ja miałam podobnie brzmiące zaświadczenie :D wystawione bez najmniejszych problemów, z życzeniami krótkiego czekania na Dziecko.
To ostatnie to chyba po znajomości :hihi: :hihi: :hihi: :hihi:
Karolka, Monika i Krzyś - trójka rozbójników :) :) :)
zuzola
Posty: 3235
Rejestracja: 06 gru 2003 01:00

Post autor: zuzola »

natabocian pisze:
zuzola pisze:Ja miałam podobnie brzmiące zaświadczenie :D wystawione bez najmniejszych problemów, z życzeniami krótkiego czekania na Dziecko.
To ostatnie to chyba po znajomości :hihi: :hihi: :hihi: :hihi:
hahhaha, jak zwykle źle się wysłowiłam, nie wpisano mi na zaświadczeniu "cito", ale pogratulowano decyzji i życzono wszystkiego naj! :D

Mama Zuzi (IX. 2002) i Filipka (IX. 2008)


Awatar użytkownika
haniaaa
Posty: 859
Rejestracja: 02 cze 2003 00:00

Post autor: haniaaa »

Dzięki, Dziewczynki, za pomoc. Pod koniec tygodnia ruszam po zaświadczenie. :) Mam jeszcze jeden dylemat, ale to już w innym wątku, o ile taki znajdę.
Awatar użytkownika
sarima
Posty: 1390
Rejestracja: 22 sty 2003 01:00

Post autor: sarima »

A ja dostałam kartkę A-4, dwustronnie wypełnioną.
Były tam pytania i wykropkowane miejsca pod nimi.
W sumie tak ok. 10 pytań.
Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Post autor: Madźka »

sarima pisze:A ja dostałam kartkę A-4, dwustronnie wypełnioną.
Były tam pytania i wykropkowane miejsca pod nimi.
W sumie tak ok. 10 pytań.
Z ośrodka dostałaś taką kartkę? A czego dotyczyły te pytania?
Awatar użytkownika
Jo
Posty: 494
Rejestracja: 08 wrz 2002 00:00

Post autor: Jo »

A ja mam pytanie - czy to może być jakiś zwykły internista - ja nie chodzę do lekarza rodzinnego - rzadko choruję - a jeśli mi coś dolega w rodzinie mam lekarzy ( teść jest dermatologiem)..
Odnaleźliśmy nasze skarby: Natalkę i Adusia
Ula-la
Posty: 2557
Rejestracja: 13 sie 2002 00:00

Post autor: Ula-la »

Na pewno może :) Zresztą nie zamartwiaj się na zapas - daj szansę Paniom w OAO się wykazać :hihi: ! Dokładnie ci powiedzą jakie dokumenty macie zebrać.
Ja miałam zaświadczenie od internisty po przedstawieniu wyników RTG płuc i WR. Ale są tez tacy co wypisują "na piękne oczy" - Sławkowi się tak udało ;)

Powodzenia !
Ula Doświadczona :lol:

Mamusia Bartusia (kwiecień 2005) i Kasieńki (październik 2006) --> Bartek Pogromca i Kasia Zaskakiwanka


Awatar użytkownika
sarima
Posty: 1390
Rejestracja: 22 sty 2003 01:00

Post autor: sarima »

Madzka - tę kartkę (ankietę) dostałam z OAO.

Pytania do lekarza to np.
1. Czy jest lekarzem prowadzacym/koordynujacym leczenie osoby ubiegajacej się o adopcję dziecka i czy dysponuje dokumentacją medyczną.
2. Na jakie przewlekłe schorzenia leczona jest osoba ubiegająca się o adopcję dziecka.
3. Czy w przebiegu w/w schorzen występowały nawracajace okresy zaostzreń znacznie oganiczające zdolność do codziennego funkcjonowania osoby ubiegającej się o adopcję dziecka ( tu następuje lista objawów jak np. bóle, duszności, utraty przytomności, ograniczenie percepcji uwagi itd.)
4. Czy z powodu w/w schorzeń osoba była hospitalizowana ?
5. Czy schorzenia te czynią osobę częsciowo niezdolną do pracy zgodnie z kwalifikacjami.
6. Czy schorzenie podstawowe spowodowało/ może spowodować u w/w osoby - powikłania narzadowe skutkujace:
- ograniczeniem ogolnej sprawności
- rokujace pogorszeniem stanu zdrowia w ciagu najbliższych 5, 10, 15 lat.
7. Sprawy związane z ZUS-em ( czy lekarz wypełniał wnioski z tyt. uznania w/w osoby niezdolnej bądź częsciowo niezdolnej do pracy lub niezdolnej do samodzielnej egzystencji).
8. Czy wg. opinii lekarza aktualny i przewidywany w ciągu najbliższych 5-15 lat stanzdrowia w/w osoby pozwala na sprawowanie opieki nad dzieckiem.

Uff...troche tego wyszło :wink:
Trochę streściłam i połączyłam pytania.
Moja lekarka nieżle się nabiedziła, pewnie pierwszy raz miała z tym do czynienia :roll:
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”