Ból gardła w ciąży - DUOMOX czy ktoś brał?

Archiwum forum "Jestem w ciąży"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
Timka
Posty: 126
Rejestracja: 31 maja 2003 00:00

Ból gardła w ciąży - DUOMOX czy ktoś brał?

Post autor: Timka »

Pomóżcie mi. Bronię się przed antybiotykiem, ale nie mogę sobie dac rady z gardłem.
Znacie jakieś dobre sprawdzone sposoby no i bezpieczne w ciąży. Ile takie leczenie gardła trwało w waszym przypadku?
Bardzo proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2004 14:31 przez Timka, łącznie zmieniany 2 razy.
www.stepinska.republika.pl
Awatar użytkownika
haniaaa
Posty: 859
Rejestracja: 02 cze 2003 00:00

Post autor: haniaaa »

Timka, a może tak gorące mleczko i czosnek?
Awatar użytkownika
marrtta
Posty: 232
Rejestracja: 26 kwie 2004 00:00

Post autor: marrtta »

Timka jesli nie mozesz dac sobie rady z gardlem to niestety do lekarza i moze jednak trzeba zaczac brac cos mocniejszego- antybiotyk. Ja tez w 7 tyg mialam taki klopot poszlam do laryngologa i dala mi Bioparox moj gin zezwolil bo to jest miejscowe dzialanie tego antybiotyku niestety moze nasilac mdlosci bo jest dosyc niesmaczny ale mi pomogl. Czasami lepiej od razu leczyc niz ma sie cos z tego gorszego zrobic albo masz sie zamartwiac powodzenia :D
Marta i Izunia
Awatar użytkownika
Timka
Posty: 126
Rejestracja: 31 maja 2003 00:00

Post autor: Timka »

Byłam u lekarza i juz mam recepte na antybiotyk, jednak wolalabym tego uniknąć. Jeszcze mam nadzieję, że się uda, jeśli nie to dziś wieczorm - jutro rano biuore antybiotyk :(
www.stepinska.republika.pl
Awatar użytkownika
folka
Posty: 184
Rejestracja: 03 lut 2004 01:00

Post autor: folka »

Czesc Timka, jak mnie bolało gardło i ogólnie dość kiepsko sie czulam, ale gardło było najgorsze to jadłam czosnek(naturalna penicylina)-w ciązy wolno 2 ząbki dziennie, do tego lek homeopatyczny Homeogene 9(do ssania na gardło) oraz Bioparox. Wydaje mi się jednak,ze najskuteczniejszy okazał się Bioparox, ponieważ nie tylko działa na gardło, ale na górne drogi oddechowe i zapobiega powikłaniom.Pozdrawiam i zycze powrotu do zdrowia.
Awatar użytkownika
Nula
Posty: 1605
Rejestracja: 19 mar 2004 01:00

Post autor: Nula »

Moja przyjaciólka w ciąży, kiedy miała bardzo silny ból gardła, też brała Bioparox i szybko jej pomógł.
Awatar użytkownika
Timka
Posty: 126
Rejestracja: 31 maja 2003 00:00

Post autor: Timka »

Ja dostałam antybiotyk Duomox. Czy któraś z Was go brała?
www.stepinska.republika.pl
Awatar użytkownika
ipe
Posty: 300
Rejestracja: 18 mar 2004 01:00

Post autor: ipe »

ja brałam przez 10 dni w 5, 6 tyg. ciąży-też się martwiłam, ale i laryngolog i mój prow gin. jednogłośnie stwierdzili, że jest bezpieczny i bardziej szkodliwa dla dziecka jest niewyleczona infekcja i zmagania organizmu z chorobą niż antybiotyk- szczególnie ten. Także nie martw się -bierz go skoro ktoś uznał,że to najlepsze wyjście. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ropuszki
Posty: 154
Rejestracja: 24 wrz 2003 00:00

Post autor: Ropuszki »

Cze Timka.
Ja bylam już 2 razy mocno chora w ciąży ( obecnie 27 tydzień ) i za każdym razem bronilam się przed antybiotykiem ale cóż dostalam DUOMOX 1000, bo domowe sposoby nie skutkowaly. A po antybiotyku juz po 3 dniach bylo lepiej. I wierz mi lepiej dla Ciebie i maluszka bedzie jesli weźmiesz ten Domox niz będziesz tak zwlekać i doprowadzisz do innej infekcji. Bo to może byc dopiero niebezpieczne, znam dziewczyne która zbagatelizowala przeziębienie w pierwszych tygodniach ciąży i prawdopodobnie przeszło na nerki zapalnie i poronila. A DUOMOX jest bezpiecznym antybiotykiem w ciązy i nie martw sie tylko ufaj lekarzowi. Powodzenia.
Awatar użytkownika
marchewka22
Posty: 566
Rejestracja: 07 maja 2003 00:00

Post autor: marchewka22 »

tez bralam duomox jak mialam zapalenie oskrzeli w 4-ym miesiacu. nie stresuj sie, tylko lecz chorobsko, mi tez powiedziano, ze jest bezpieczny. mnie postawil na nogi, Tobie tez na pewno nic nie bedzie.
sciskam
Marchewka
Awatar użytkownika
LaCiguena
Posty: 4
Rejestracja: 01 lis 2009 01:00

Post autor: LaCiguena »

Sorry dziewczyny, że odgrzewam taki stary wątek, ale właśnie do Was mam pytanie. Dostałam receptę na duomox. Jestem w 8mym miesiącu ciązy. Chcialam przez wknd się wyleczyć, ale widzę, ze jednak jest coraz gorzej. Macie jakieś doświdczenie? brać antybiotyk czy jeszcze się wstrzymać?
netka
Posty: 3615
Rejestracja: 26 paź 2003 00:00

Post autor: netka »

Ja brałam duomox w II trymestrze ciąży na ropne zapalenie migdałów...zarówno lekarz internista jak i ginekolog twierdzili,że o wiele większe szkody wywołać może nie branie antybiotyku i rozprzestrzenienie się bakterii po organizmie niż wzięcie antybiotyku. Na większość zakarzeń baketryjnych już rozwiniętych domowe sposoby ani bioparox nie pomogą niestety...
Dwoje Rozrabiaków :-)
Awatar użytkownika
beznick
Posty: 627
Rejestracja: 06 paź 2006 00:00

Post autor: beznick »

LaCiguena ja brałam dwukrotnie duomox. lekarz powiedział, że to penicylina i nie przenika przez łożysko.
tak, że lepiej wziąć, dziecku większej krzywdy nie zrobi, za to powikłania po niedoleczonej chorobie, tak.
I cp +13.X.2006r,II cp + 06.III.2007r
Centrum IVF Kraków- 03.2009 ICSI

IGA ur.20.11.2009 :)

III.2012 CRIO- cb :(
Awatar użytkownika
Kakun
Posty: 66
Rejestracja: 23 cze 2008 00:00

Post autor: Kakun »

LaCiguena witaj,
ja tez bralam duomox jakies trzy tyg. temu (17 tc), potwierdzilam u lekarza prowadzącego - mozna brac bezpiecznie, nalezy do grupy lekow nie majacych negatywnego wplywu na plod, moj gin powiedzial ze jest to najlzejszy z antybiotykow, doczytalam swojego czasu na necie ze nalezy do pierwszej grupy lekow (jest taki podzial lekow branych w ciaży) tzn bezpieczny.
mi pomogl, a tez sie meczylam domowymi sposobami dluzszy czas.
zdrowia zycze! i pozdrawiam ;)
żołnierzyki ok; HSG ok; 3xIUI; kariotypy ok
I ICSI 07.2009, ET (2x4AA)
7dpt beta 187, 10dpt beta 454, 17dpt beta 4622, 25dpt beta 43573 i bije serduszko!!! :D Kochana Kruszynko zostań z nami!
św. Dominiku dziękuję i proszę o daszą opiekę.
Awatar użytkownika
papala
Posty: 54
Rejestracja: 02 paź 2008 00:00

Post autor: papala »

Witajcie dziewczyny :D

Ja jestem w 7 t.c i zaczyna mnie łapac jakieś przeziębienie.
To co mnie niepokoi to fakt,że jest mi ciągle zimno-wiem może to pytanie się wyda Wam głupie i śmieszne,ale czy to jest normalne w ciąży ? Proszę o odpowiedż.
Ubieram się ciepło i dbam o siebie a jakoś niemogę się dogrzac.
Pozdrawiam

Byłam u lekarza diagnoza:ostra infekcja gardła.Dostałam Bioparox,podobno bezpieczny bo miejscowo działa.Co do ciągłego uczucia chłodu to dlatego,że mam niskie ciśnienie krwi.
Pozdrawiam
kochane maleństwo czekamy na Ciebie :)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jestem w ciąży”