RUCHLIWOŚĆ plemników

Tutaj można "plotkować" o męskich sprawach

Moderator: Moderatorzy o plemnikach

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
monia_d
Posty: 362
Rejestracja: 24 lip 2004 00:00

RUCHLIWOŚĆ plemników

Post autor: monia_d »

Witam Was serdecznie. Jestem nowa na forum. Do tej pory tylko obserwowałam wasze sytuacje, ale teraz postanowiłam dołączyć.
My z mężem staramy się o dziecko od ponad dwóch lat. Dopiero w czerwcu postanowiliśmy odwiedzić lekarzy poza naszym miastem . Padło na Warszawę. Z jednej kliniki wyszliśmy po pierwszej wizyciebardzo niezadowoleni. Miałam łzy w oczach. Postanowiliśmy zmienić. Ja miałam już swoje wyniki różnych badań a mąż tylko jedne, wyniki nasienia. Były straszne. Mała ilość plemników i nie ruchliwe. Po miesiącu zrobiliśmy kolejne, okazało się, że objętość, ilość zwiększyły się a ruchliwość nie. Ogólny % ruchliwych 10, ruchliwość postępowa 0%, żywotność 18%, brak ruchu w ogóle 90%, a liczba plemników/ml - 4,5/ml, ogólna liczba 20.250.000. Jakby jeszcze mało to ogólny odsetek prawidłowych plemników 14%. Lekarz zapisał nas już na 3 sierpnia na pierwszą wizytę przygotowywania do in vitro. Napiszcie czy jest coś na zwiększenie ruchliwości "chłopaczków", bo martwi nas kwota tego zabiegu, a jak się nie uda :help: Co robić?
Awatar użytkownika
melli
Posty: 674
Rejestracja: 13 maja 2004 00:00

Post autor: melli »

monia_dnie martw sie ,walczcie dzielnie ,a TUTAJ
znajdziesz cos dla Was
Pozdrowienia i :bigok:
Awatar użytkownika
monia_d
Posty: 362
Rejestracja: 24 lip 2004 00:00

Post autor: monia_d »

melli, dziękuję ci bardzo, że chociaż ty się odezwałaś. Czytałam te wszystkie informacje, ale nie możemy się z mężem zdecydować co robić. Na razie poczekamy miesiąc i zrobimy kolene badanko, jeżeli tu nie będzie poprawy to chyba się zdecydujemy na in vitro. Na razie faszeruję mężulka Androvitem i folikiem , a od wczoraj zmieniliśmy Andro. Na Salfazin "(podobno jest na ruchliwość chłopaczków). :cry:
Awatar użytkownika
Aguska28
Posty: 32
Rejestracja: 26 lip 2004 00:00

Post autor: Aguska28 »

cześćjesteśmy z mężempo jego badaniach i m.in wyszło że ok 20%plemników jest mało ruchliwych i nieruchliwych.czy te leki o których piszecie są dostępne bez recepty? i czy słyszał ktoś o takim clostilbegyt?też podobno na ruchliwość.
Awatar użytkownika
xaraa
Posty: 85
Rejestracja: 26 cze 2004 00:00

Post autor: xaraa »

clostilbegyt inaczej CLO to tabletki wywołujące jajeczkowanie u kobiet, które mają cykle bezowulacyjne. Więc wydaje mi się że dla panów się nie nadają.
Awatar użytkownika
monia_d
Posty: 362
Rejestracja: 24 lip 2004 00:00

Post autor: monia_d »

Aguska, Anndrovit i Salfazin są w aptece dostępne bez recepty, folik też. Różnią się jedynie ceną. Salfazin, ok. 100 tabletek, które starczą ci na ok. 3 m-ce kosztuje ok. 26 zł, a Androvit, który starcza na 2-3 tyg. kosztuje ponad 30 zł. Salfazin jęst głównie ustawiony na płodność kobiet i mężczyzn oraz ruchliwość plemników.
Pozdrawiam serdecznie i trzymam :bigok: za leczenie, no i oczywiście za upragnionego "Bombelka". :wink:
Awatar użytkownika
Aguska28
Posty: 32
Rejestracja: 26 lip 2004 00:00

Post autor: Aguska28 »

dzięki bardzo za odpowiedz napewno zajrzę dzisiaj do apteki.
Xaraa pytałam sie o ten CLO poniewaz przeczytałam tak na innym forum i chciałam sie dowiedziec czy to prawda.dzięki
Awatar użytkownika
xaraa
Posty: 85
Rejestracja: 26 cze 2004 00:00

Post autor: xaraa »

Agusko jestem w temacie bo akurat biorę CLO, po przeczytaniu twojego postu wzięłam ulotkę z tych leków i poczytałam. i o zastosowaniu dla panów nic tam nie pisało. Jeżeli będziesz przystępowała do IVI to napewno będziesz miała przyjemność je wypróbować. powodzenia w staraniach o dzidziusia.
Awatar użytkownika
Jagus
Posty: 4470
Rejestracja: 07 kwie 2004 00:00

Post autor: Jagus »

Dziewczyny myślę, że naprawdę warto przeglądnąć to co Agata30 umieściła na samej górze działu "O plemnikach". To jest na prawdę kopalnia wiedzy. Tam też jest link do dyskusji o zastosowania CLO u mężczyzn (jak się okazuje jest to lek nie tylko dla kobiet). Pozwolę sobie ten link tutaj wkleić: /phpbbforum/viewtopic.php?t=798
Powodzenia
Nasza [url=http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatabu20060106_-8_Ninusia++is.png]Nineczka[/url]
Nasza [url=http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunard20080811_-8_Igunia+is.png]Igunia[/url]
Aniołek Kubuś [*]
25.01 CRIO - 18.02 widziałam serduszko...
Awatar użytkownika
xaraa
Posty: 85
Rejestracja: 26 cze 2004 00:00

Post autor: xaraa »

to ja się poddaję. ale dlaczego w ulotce nawet słówkiem nie wspomniano o facetach? widocznie jeszcze za mało przeszłam i za mało widziałam.
Awatar użytkownika
Aguska28
Posty: 32
Rejestracja: 26 lip 2004 00:00

Post autor: Aguska28 »

Xaraa bo oni nigdy nie pisza w tych ulotkach dokładnie. Dobrze ze jest taka strona jak bocian bo dużo więcej wiem.Nie zdawałam sobie sprawy że tyle osób ma ten sam problem i teraz chociaż wiem gdzie szukać pomocy.dzięki.pozdrawiam wszyskich
Naria
Posty: 3144
Rejestracja: 06 lut 2004 01:00

Post autor: Naria »

cześć monia_d! Przede wszystkim głowa do góry, mój mężuś ma podobny problem, z tym, że jeszcze nie ma aż TYLU :-) plemników co Twój. Jak na razie rekord to 18 000 000. Na razie skubańce się prawie w ogóle nie ruszają, ale my ich ostro szprycujemy różnymi lekami (Androvit, i inne których nazw nie pamiętam). Ponieważ od roku ilość systematycznie wzrasta a ruchliwość nie, androlog z Novum powiedział, że trzeba zrobić poziom hormonów i w razie czego dać im "kopa" z hormonów. W środę właśnie mój ukochany idzie oddać trochę swojej cennej krwi do tego badania. Wyniki będziemy mieli za tydzień. My jednocześnie chodzimy do dwóch lekarzy (na Starynkiewicza bo za darmo) i do Novum. W czwartek akurat wypada wizyta u pierwszego a w następny czwrtek u drugiego. Zobaczymy co wymyślą tym razem. Na razie leczą go od roku i póki co mu się nie pogarsza, ale upragnionego rezultatu też nie ma... :-( Jak byś chciała jakieś konkretne informacje to daj znać.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
lavita
Posty: 1239
Rejestracja: 27 cze 2003 00:00

Post autor: lavita »

Monia_d
jestem na forum od ponad roku, właśnie z takiego powodu jak i Twój. Po roku starań wybraliśmy się do Kriobanku gdzie lekarz stwierdził że z takimi wynikami na ciąże naturalną nie ma co liczyć. A właświwie, że jej prawdopodobieństwo jest bardzo mało, nawet nie ma sensu robić inseminacji. Byliśmy bardzo wstrząśnięci, wiadomo, jak człowiek się takiej rzeczy dowiaduje.
Ponieważ mieliśmy ponad 30 lat od razu zdecydowaliśmy się na in vitro. Pierwsze się nie udało, ale drugie w Gdańsku tak :D .
Z tego co wiem, słyszałam od lekarzy, poprawić parametry nasienia jest bardzo trudno i jest to nieskuteczne.

A czytałaś o programie bez ryzyka w gdańskiej inviccie? to też jest wyjście
Pozdrawiam
Lavita z Izunią ur. 29.09.2004 (ICSI Invicta)
i Justynką ur. 27.07.2006 r.
Awatar użytkownika
gosek
Posty: 51
Rejestracja: 14 mar 2003 01:00

Post autor: gosek »

mój małżonek brał CLO przez trzy miesiace. poprawiła sie zarówno ilość jak i ruchliwość, ale niestety po zaprzestaniu brania ich ilość spadla z powrotem do poprzedniego stanu.
Awatar użytkownika
Kama30
Posty: 953
Rejestracja: 05 lip 2004 00:00

Post autor: Kama30 »

Gosek, a mogłabyś podać jakie mniej więcej miał parametry przed kuracją CLO i po niej (chodzi mi głównie o ilość w ml , % żywych i ruchliwych?
Pozdrawiam (z takim samym problem) Kama30.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O plemnikach”