Do Michała

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
kasialu
Posty: 1394
Rejestracja: 13 mar 2004 01:00

Do Michała

Post autor: kasialu »

Michał całkiem przypadkowo przeczytałam, że Twója adoptusia :D jest egzotycznej urody. Przepraszam, ze pytam, ale czy to oznacz, że jest kolorowa? Ja myślę o adoptowaniu dziecka z innym kolorem skóry i zastanawiam się jak to zglosić w OAO - czy wypełnia się jakąś ankietę? Startuję z kursem od września i chciałabym się zorientować :D
Dwie drogi, dwa szczęścia...
Awatar użytkownika
ksieciu
Posty: 1897
Rejestracja: 21 sty 2003 01:00

Post autor: ksieciu »

Kasialu poczytaj sobie te watki:

1) /phpbbforum/viewtopic.php?t=2668&
2) /phpbbforum/viewtopic.php?t=16370&

Milej lektury :lol:
Adas - 29.04.2003r.

Patrysia - 26.01.2006r.
Awatar użytkownika
kasialu
Posty: 1394
Rejestracja: 13 mar 2004 01:00

Post autor: kasialu »

bardzo dziękuuuję :lol:
Dwie drogi, dwa szczęścia...
Michal
Członek Stowarzyszenia Zarząd Stowarzyszenia Administrator
Posty: 1565
Rejestracja: 13 maja 2002 00:00

Post autor: Michal »

Kasiul, raczej odradzał bym tego typu deklaracje, jeśli już to pokazanie otwartości również na dzieci innych ras. Dzieci mieszanych czy też całkowicie innej rasy jest naprawdę bardzo mało. To że mamy taką dwójkę to trochę przypadku i dużo szczęścia. Czekając na Karolinę (wtedy nie wiedzieliśmy że na nią ;-) ) byliśmy otwarci na to co przyniesie los, nie mieliśmy <b>żadnych</b> preferencji. Trochę egzotyczna Karolinka nas zaskoczyła, ale szybko pozbyliśmy się wątpliwości. Czekając na Filipa deklarowaliśmy chęć przysposobienia dziecka "kolorowego" lub półkrwi, chcieliśmy by dzieci miały maksymalnie równy status i mogły się ewentualnie wspierać. Poza tym nie mieliśmy już żadnych lęków i oporów takich jakie towarzyszyły nam kiedyś.
Pamiętaj że deklarując jakiekolwiek preferencje zostaniesz zapytana o motywy, a AOA patrzy na nasze (rodziców adopcyjnych) motywy zawsze prze pryzmat dobra dziecka.
W ośrodku z którego korzystałem nie wypełnia się tego typu ankiet, natomiast nasz opiekun z ośrodka po każdym spotkaniu sporządzał notatkę i dołączał do akt.

-- Pozdrawiam Michał



Awatar użytkownika
kasialu
Posty: 1394
Rejestracja: 13 mar 2004 01:00

Post autor: kasialu »

Michał bardzo Ci dziękuję!~!! Trzeba mi było rady bo sama nie wiem jeszcze jak postępować. Wiem, ze czekają nas testy psychologiczne i nie chciałabym wzbudzać wątpliwości.
Jeszcze w sierpniu pojedziemy na pierwsze sptkanie :D
Dwie drogi, dwa szczęścia...
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”