test pozytywny a mimo tego miesiączka?

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
Awatar użytkownika
kret
Posty: 319
Rejestracja: 19 cze 2004 00:00

test pozytywny a mimo tego miesiączka?

Post autor: kret »

Szanowny Panie,
w pierwszą ciążę zaszłam bez problemów (wyraźny wynik pozytywny testu był już w dniu oczekiwanej miesiączki, która się nie pojawiła). Obecnie staram się o drugą ciążę, miesiączkuję regularnie co do godziny. Ponieważ rano nie dostałam okresu (temp. 37,2) zrobiłam test ciążowy, na którym pojawiła się bardzo delikatna różowa kreska (oprócz kontrolnej), parę godzin później jednak dostałam okres. Zdarza mi się to po raz drugi (kilka miesięcy wcześniej też była blada kreska, ale test był robiony na trzy dni przed miesiączką, która w końcu pojawiła się w terminie). Czy oznacza to, że byłam w ciąży, ale jajo np. nie zagnieździło się, czy też możliwe jest, że mimo okresu jestem w ciąży (takie przypadki ponoć zdarzają się). Co robić? Z góry dziękuję.
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: test pozytywny a mimo tego miesiączka?

Post autor: Jan Domitrz »

kret pisze:Szanowny Panie,
w pierwszą ciążę zaszłam bez problemów (wyraźny wynik pozytywny testu był już w dniu oczekiwanej miesiączki, która się nie pojawiła). Obecnie staram się o drugą ciążę, miesiączkuję regularnie co do godziny. Ponieważ rano nie dostałam okresu (temp. 37,2) zrobiłam test ciążowy, na którym pojawiła się bardzo delikatna różowa kreska (oprócz kontrolnej), parę godzin później jednak dostałam okres. Zdarza mi się to po raz drugi (kilka miesięcy wcześniej też była blada kreska, ale test był robiony na trzy dni przed miesiączką, która w końcu pojawiła się w terminie). Czy oznacza to, że byłam w ciąży, ale jajo np. nie zagnieździło się, czy też możliwe jest, że mimo okresu jestem w ciąży (takie przypadki ponoć zdarzają się). Co robić? Z góry dziękuję.
Może to być tzw wczesne poronienie czesto ma maijesce taka syatucja w ktorej kobieta nawet nie przypuszcza ze byla w ciązy jelzi okres starn o dziecko nie przekracza 12 miesiecy to nie ma specjalnych powodów do niepokoju Z poważaniem JD
Awatar użytkownika
kret
Posty: 319
Rejestracja: 19 cze 2004 00:00

test pozytywny, a mimo tego miesiączka?

Post autor: kret »

Szanowny Panie doktorze,
czy na tzw. wczesne poronienie, o którym Pan pisze może mieć wpływ uprawianie sportu (chętnie grywam w tenisa) i jazda motocyklem? Czy starajac się o dziecko powinnam zrezygnować z tego typu aktywności w drugiej połowie cyklu?
Pozdrawiam i dziękuję.
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: test pozytywny, a mimo tego miesiączka?

Post autor: Jan Domitrz »

kret pisze:Szanowny Panie doktorze,
czy na tzw. wczesne poronienie, o którym Pan pisze może mieć wpływ uprawianie sportu (chętnie grywam w tenisa) i jazda motocyklem? Czy starajac się o dziecko powinnam zrezygnować z tego typu aktywności w drugiej połowie cyklu?
Pozdrawiam i dziękuję.
Nie jest to raczej zjawisko ktore mozan pwoiedziec wystepuje prawie fizjologicznie w ten sposob natura eliminuje nieprawidłowe zardoki Z powazaniem JD
Awatar użytkownika
kret
Posty: 319
Rejestracja: 19 cze 2004 00:00

test pozytywny, a mimo tego miesiączka?

Post autor: kret »

Szanowny Panie, rozumiem, że natura w ten sposób eliminuje nieprawidłowe zarodki, ale czy w drugiej połowie cyklu, gdy wiadomo, że zapłodnione jajo zagnieżdża sie w błonie śluzowej macicy należy zaprzestać "aktywnego" trybu życia w tym rozumieniu, o którym pisałam wyżej(a więc gra w tenisa, jazda motocyklem, aerobik), tak aby zapewnić zarodkowi jak najwięcej szansy na prawidłowe zagnieżdżenie się?
Pozdrawiam i dziękuję.
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: test pozytywny, a mimo tego miesiączka?

Post autor: Jan Domitrz »

kret pisze:Szanowny Panie, rozumiem, że natura w ten sposób eliminuje nieprawidłowe zarodki, ale czy w drugiej połowie cyklu, gdy wiadomo, że zapłodnione jajo zagnieżdża sie w błonie śluzowej macicy należy zaprzestać "aktywnego" trybu życia w tym rozumieniu, o którym pisałam wyżej(a więc gra w tenisa, jazda motocyklem, aerobik), tak aby zapewnić zarodkowi jak najwięcej szansy na prawidłowe zagnieżdżenie się?
Pozdrawiam i dziękuję.
Ma to chyba niewielki wpływ na szanse implantacji zarodków tutaj większosc zalezy od potencjału biologicznego zarodka Z powazaniem JD
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”