hiperstymulacja

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
Awatar użytkownika
Malesia
Posty: 146
Rejestracja: 27 cze 2003 00:00

hiperstymulacja

Post autor: Malesia »

Sz.P. Doktorze,
Wczoraj (8 dpt) lekarz stwierdził u mnie lekkie przestymulowanie (zgłosiłam się z powiekszonym i bolącym brzuchem) i dostałam białko i jeszcze jakieś inne płyny.
Po jakim czasie od podania tych płynów mogę spodziewać sie jakiś efektów? Pytam gdyż jak na razie chyba nic się nie zmieniło ani na korzyść ani na niekorzyść (doszła tylko lekka biegunka). Dodam iz nie mam problemów z oddawaniem moczu ani innych dodatkowych objawów.
Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17324
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Post autor: Jacek Szamatowicz »

Szanowna Pani
To trudne pytanie bo hyperstymulacja różnie może przebiegać My ją leczymy szpitalnie i leczenie trwa od tyg do trzech
Jacek Szamatowicz
Sanara
Posty: 13
Rejestracja: 07 sty 2015 15:41

Re: hiperstymulacja

Post autor: Sanara »

]Dzień dobry ! 2 dni temu został u mnie wykonany transfer 1
zarodka ( to mój pierwszy ). Jestem w 5 dobie po punkcji jajników. Miałam
23 kom jajowe i wywołało to u mnie OHSS ( średniociezki jak mówi lekarz.
Nieduże ilości płynu w jamie brzusznej , ale jajniki 7x9 cm i 8x9 cm. Bóle
i nudności jeszcze się utrzymują. ). Zdecydował się mimo wszystko
zaryzykować i podać mi zarodek. Czy jeśli wystąpi ciąża, to na 100 proc. te
objawy wrócą? Czy da się wystąpieniu tych objawów jakoś zapobiec?
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”