niewyleczona chlamydia a starania o dziecko

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

ODPOWIEDZ
Sassy

niewyleczona chlamydia a starania o dziecko

Post autor: Sassy »

Panie Doktorze,

2 tyg temu zakonczylismy z mezem 6-dniowa kuracje antybiotykowa (Sumamed + Metronidazol), poniewaz u mnie wykryto ostra postac chlamydii (miano 1:64). Dzis dostalismy wynik badania kontrolnego z surowicy - u meza jest miano 1:16, a wiec najnizsze, a u mnie wynik sie nie zmienil. Mam w zwiazku z tym pytania:

1. czemu poziom zakazenia nawet nie drgnal i jestem na tym samym etapie co przed kuracja?
2. jak ma sie do tego sprawa staran o ciaze? Jestem w 10dc, mam 4 pecherzyki wiodace, niebawem bede miala podawany Pregnyl. Nie chcialabym stracic tego cyklu, bo przez ostatnie 1,5 roku moje cykle byly bezowulacyjne, ale boje sie, ze ponowna kuracja antybiotykami, ktora mnie czeka moze byc przeszkoda w staraniach.
3. jakie skutki moze miec chlamydia dla ewentualnej ciazy?

aha, jeszcze jedna wazna rzecz. W 13dc przed podaniem Pregnylu czeka mnie PCTest, co oznacza, ze tak czy inaczej musze odbyc stosunek bez zabezpieczenia, a wiec jakas tam szansa na ciaze istnieje. Czy chlamydia nie ma wplywu na jego wynik? Co sie stanie jesli zajde w ciaze?!
- klinika - Novum
- IV. 2005 - udane ICSI, udana ciaza, udane dziecko ;-)
- XII.2007 - nieudany criotransfer
- III.2008 - nieudany criotransfer
inne: wskazana histeroskopia

Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Re: niewyleczona chlamydia a starania o dziecko

Post autor: Jan Domitrz »

Sassy pisze:Panie Doktorze,

2 tyg temu zakonczylismy z mezem 6-dniowa kuracje antybiotykowa (Sumamed + Metronidazol), poniewaz u mnie wykryto ostra postac chlamydii (miano 1:64). Dzis dostalismy wynik badania kontrolnego z surowicy - u meza jest miano 1:16, a wiec najnizsze, a u mnie wynik sie nie zmienil. Mam w zwiazku z tym pytania:

1. czemu poziom zakazenia nawet nie drgnal i jestem na tym samym etapie co przed kuracja?
2. jak ma sie do tego sprawa staran o ciaze? Jestem w 10dc, mam 4 pecherzyki wiodace, niebawem bede miala podawany Pregnyl. Nie chcialabym stracic tego cyklu, bo przez ostatnie 1,5 roku moje cykle byly bezowulacyjne, ale boje sie, ze ponowna kuracja antybiotykami, ktora mnie czeka moze byc przeszkoda w staraniach.
3. jakie skutki moze miec chlamydia dla ewentualnej ciazy?

aha, jeszcze jedna wazna rzecz. W 13dc przed podaniem Pregnylu czeka mnie PCTest, co oznacza, ze tak czy inaczej musze odbyc stosunek bez zabezpieczenia, a wiec jakas tam szansa na ciaze istnieje. Czy chlamydia nie ma wplywu na jego wynik? Co sie stanie jesli zajde w ciaze?!
Czy chalmydia wpływa na ciąże..?? głownie wpływa na stan narzadu rodnego mzoe teoretycznie byc przyczyna poronienia a co do startegii postępowania to decyzja zalezy od Pani lekarza Z powazaniem JD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”