Biopsja jader

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ERKON
Posty: 356
Rejestracja: 26 wrz 2003 00:00

Biopsja jader

Post autor: ERKON »

Jaki jest sens poddawania sie biopsji, jeżeli paramaetry nasienia mieszcza sie w normie (dolna granica), jest dużo form patologicznych, jestem po trzech nieudanych IUI. Co taka biopsja moze ustalić , czy moze miec wpływ na dalsze diagnozowanie(nie podjeliśmy jeszcze decyzji o ivf).
W jakim celu wykonuje się przeciwciałaprzeciwplemnikowe u mężczyzn?
Z powazaniem KS

Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15803
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: Biopsja jader

Post autor: Jan Domitrz »

ERKON pisze:Jaki jest sens poddawania sie biopsji, jeżeli paramaetry nasienia mieszcza sie w normie (dolna granica), jest dużo form patologicznych, jestem po trzech nieudanych IUI. Co taka biopsja moze ustalić , czy moze miec wpływ na dalsze diagnozowanie(nie podjeliśmy jeszcze decyzji o ivf).
W jakim celu wykonuje się przeciwciałaprzeciwplemnikowe u mężczyzn?
Z powazaniem KS
Nie ma w atkiej syatucji biopsja jadra mom zdaniem .. tuatj warto rozwazac ICSI a p/cial mam wskazywac na istnienie przyczyny immunologicznej niepłodnośc i Z poważaniem JD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”