Przeziębienie a wczesna ciąża

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
Awatar użytkownika
Iffka
Posty: 141
Rejestracja: 12 maja 2004 00:00

Przeziębienie a wczesna ciąża

Post autor: Iffka »

Jakie mogę stosować leki na przeziębienie we wczesnej ciąży? Nie mam co prawda potwierdzenia, że takowa jest (jest zbyt wcześnie), ale nie chciałabym zaszkodzić. Mam bóle zatok - czy leki typu APAP lub IBUPROM mogę stosować? Czy mogę stosować inhalacje? To chyba bezpieczne? A co z witaminami? Bardzo proszę o odpowiedź.
Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17324
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Post autor: Jacek Szamatowicz »

Szanowna Pani
Inhalacje i witaminy tak z innych leków paracetamol
Jacek Szamatowicz
Awatar użytkownika
Iffka
Posty: 141
Rejestracja: 12 maja 2004 00:00

Post autor: Iffka »

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Iwcia25
Posty: 1
Rejestracja: 28 gru 2006 01:00

Post autor: Iwcia25 »

Witam Doktorze
mam pytanie: poroniłam w 8 tygodniu ciąży- stwierdzono u mnie ciążę obumarłą, brak bicia serduszka i skierowano mnie na zabieg. Mam pytanie czy to, że w pierwszym miesiacu ciąży przechodziłam ostrą grypę - chodziłam do pracy z wysoką temperaturą, lecząc się Gripexami, Ibupromami, itp.Po dobrym tygodniu grypa minęła, ale ponownie w krótkim czasie na nią zachorowałam - lekarze stwierdzili, iż przeziębiłam grypę.Przy okazji dowiedziałam się też , że jestem w ciąży.Czy wysoka temperatura mogła spowodować moje pózniejsze poronienie? Dodam, że byłam pod stałą opieką lekarza ginekologa i przy odnowieniu się grypy nie brałam już żadnych leków.
Proszę powiedzieć mi, ile musze teraz odczekać, aby znów starać się o dziecko? Nie ukrywam, w pierwszą ciążę zaszłam po roku czasu prób.
Dziękuję za odpowiedź.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”