KRAKÓW-IMMUNOLOGIA

Tu wymieniamy informacje i opinie o klinikach i lekarzach specjalizujących się w leczeniu niepłodności, a także cenach badań, zabiegów.

Moderator: Moderatorzy gdzie się leczyć

Awatar użytkownika
Matylda
Posty: 29
Rejestracja: 14 mar 2002 01:00

immunologia w Krakowie

Post autor: Matylda »

Cześć wszystkim,
Trochę sobie odpuściłam w ostatnim czasie i dlatego nie mogłam odpowiedzieć na wasze pytania. Ale po kolei.
Szczerze mówiąc to raczej sama po trzecim poronieniu w marcu ubiegłego roku postanowiłam pogrzebac w immunologii. Wówczas leczyłam się już u trzeciego z kolei lekarza w Krakowie (dr Z. Liber - Klinika w Niepołomicach). Początkowo zaproponował mi Łódź ale po konsultacjach z pacjentkami, które były wczaśniej w Łodzi i ich relacje nie były zachęcające - zaproponował, że rozezna czy ktoś w Krakowie się tym przypadkiem nie zajmuje, bo coś wcześniej o tym słyszał i po dwóch tygodniach na kolejnej wizycie skierował nas do !!!!konkurencji!!! gdzie przyjmuje lekarz chematolog który się nami zajął i skierował na badania do Prokocimia a potem było już z górki dwa szczepienia limfocytami męża (test cytotoksyczny to taki, który mówi czy można wykonać szczepienia z krwi męża, czy też konieczne bedzie użycie krwi trzech dawców - tak mi się przynajmniej wydaje!) i na początku roku wspaniała wiadomość!!! jestem w ciąży tak więc konieczne było wykonanie trzeciego szczepienia przypominającego w 6/7 tyg. ciąży. Obecnie jestem w 10 tyg. tak daleko jeszcze nie byłam, choć wiem że droga Długa, Daleka i Kręta przed nami to przyświeca mi mały okruszek nadziei że to było właśnie to (tj immunologia) i tym razem może się uda!
aleksandro3 - ja też przy pierwszym badaniu miałam ciut za wysokie miano przeciwciał antykardiolipinowych w klasie IgG - 12.4 a norma 10 ale przy kolejnym badaniu miałam 8,6 więc jak najbardziej w normie.
Perełko - też mam za sobą 3 poronienia między 6-8 tygodniem, ale tym razem dotarłam do 10 tyg. a może nawet dotrwam do końca i w swoje 31 urodziny zobaczę najbardziej oczekiwaną istotę na świecie. Czego Tobie i wszystkim odwiedzającym ten wątek z całego serca życzę.
Będę tu czasem zaglądać, obiecuję!
pozdrawiam Matylda
Awatar użytkownika
aleksandra3
Posty: 284
Rejestracja: 07 sty 2003 01:00

Post autor: aleksandra3 »

Witaj Matylda!

Przede wszystkim serdeczne gratulacje dla Was i trzymamy kciuki!!!!!!
Milo slyszec takie wiadomosci - az chce sie czlowiekowi zyc!!! I leczyc dalej!!
Trzymam Cie za slowo - pojawiaj sie tu jeszcze, bo byc moze bedziemy mialy pare pytan do Ciebie!
Ja mam dwa. Pierwsze z nich brzmi - czy znasz skrot testu cytotoksycznego, czy jest to IMK czy CBA? Bo podobno z testem CBA sa problemy w Krakowie.
Drugie pytanie - jaki lekarz Cie leczyl w Krakowie jezeli chodzi o immunologie, co mialas na mysli mowiac "konkurencja"???
Z innej Twojej odpowiedzi wiem, ze nie tylko Prokocim wykonuje badania immunologiczne, ale rowniez bogaty wachlarz ma Diagnostyka.

Nie trzymaj nas Matylda w napieciu - zdradz nazwisko konkurencji!

Jeszcze raz :bigok: - trzymajcie sie cieplo.
Pozdrawiam Aleksandra
Awatar użytkownika
Matylda
Posty: 29
Rejestracja: 14 mar 2002 01:00

Post autor: Matylda »

Cześć
Niestety nie umiem rozwiać Twoich wątpliwości co do skrótó testu cytotoksycznego. Na mom wyniku badań nie ma żadnego skrótu. Robią go w Krakowie(tylko w Prokocimiu) i nie ma z nim żadnych problemów więc może jednak jest to IMK.
jeżeli chodzi o drugie pytanie to ja leczę się u dr Z. Libera, który związany jest z kliniką w Niepołomicach (współpracuje tam też dr Kostyk). dr L. przyjmuje też w Krakowie na ul Kazimierza Wlk. 67. Mówiąc o konkurencji miałam na myśli inną prywatną klinikę w Krakowie w której raz w tygodniu przyjmuje chematolog dr T. Sacha (na Królowej Jadwigi)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ulka
Posty: 260
Rejestracja: 17 wrz 2002 00:00

Post autor: Ulka »

(test cytotoksyczny to taki, który mówi czy można wykonać szczepienia z krwi męża, czy też konieczne bedzie użycie krwi trzech dawców - tak mi się przynajmniej wydaje!)
Leczę się w Łodzi i u nas testem sprawdzającym, czy mąż może być dawcą krwi na moje szczepionki był LCT, czyli test na przeciwciała limfocytotoksyczne.
Awatar użytkownika
Libra
Posty: 1316
Rejestracja: 26 maja 2002 00:00

Post autor: Libra »

Witajcie,
Mam pytanie czysto formalne - czy na badania w Prokocimiu potrzebne jest jakieś specjalne skierowanie, czy jakiekolwiek (np. z Novum) skoro i tak są to badania odpłatne? Zastanawiam się czy je zrobić, ale skonsultuję się najpierw z lekarzem. Pozdrawiam,
Libra
Awatar użytkownika
Aniaa
Posty: 204
Rejestracja: 23 kwie 2002 00:00

Post autor: Aniaa »

Witaj Libra,
Jeszcze niestety nie sprawdziłam jak wyglądają te badania, muszę się wcześniej wyleczyć z przeziębienia, ale z tego co dzwoniłam i się informowałam, to wystarczy przyjść z mężem, nawet nie jest konieczne umawianie się wcześniej i nie jest konieczne żadne skierowanie.
Ale są to informacje tylko teoretyczne, nie sprawdzone jeszcze przeze mnie. Pozdrawiam, Ania
Awatar użytkownika
Matylda
Posty: 29
Rejestracja: 14 mar 2002 01:00

Post autor: Matylda »

Cześć
Ja co prawda miałam skierowanie do tzw. Punktu badań odpłatnych ale z tego co wiem nie jest ono konieczne - oczywiście jeżeli chcecie zrobić te badania odpłatnie.
Dobrze jest się wcześniej umówić tak dla formalności pod nr tel., który w tym wątku już się pojawił. Z tego co wiem nie należy pojawiać się tam w poniedziałki. Ja raz tak zrobiłam i z jakichś przyczyn badanie mysiałam powtarzać!
Matylda
Awatar użytkownika
Perelka
Posty: 280
Rejestracja: 12 lis 2002 01:00

Post autor: Perelka »

Witam :)
Dzisiaj odebrałam wyniki z Prokocimia i koniecznie musiałam się tym z Wami podzielić. Tak jak przypuszczałam, mam zupełny brak hamowania!!!Pani czytając mi ten wynik miała smutny głos no bo przecież badanie nie wyszło dobrze, a ja cieszyłam sie jak dziecko, że w końcu znalazłam przyczynę moich niepowodzeń. Test cytotoksyczny (moim zdaniem jest to LCT wykonywane w Łodzi) wyszedł dobrze i teraz czekają mnie szczepionki.
Co do tych badań to ja je zrobiłam bez żadnego skierowania, nie jest ono potrzebne ponieważ to badanie i tak jest płatne.
Przebadałam wcześniej już wszystko oprócz immunologi więc stwierdziłam, że to musi być to!!! No i się sprawdziło. Teraz jestem umówiona u lekarza-hematologa, o którym już pisała Matylda.
Matyldo, życzę Ci powodzenia i uroczego małego prezenciku na 31 urodziny
pozdrawiam
Perełka
Awatar użytkownika
Matylda
Posty: 29
Rejestracja: 14 mar 2002 01:00

Post autor: Matylda »

Perełko,
Narazie się trzymam, choć na początku tygodnia dopadła mnie jakaś paskudna infekcja "gardłowa", ale walcze z nią dzielnie. Mam nadzieję że Ty również znalałaś przyczynę swoich niepowodzeń i po serii szczepień zobaczysz upragnione dwie kreseczki.
Pierwsze szczepienie jest trochę nieprzyjemne, a raczej kilka dni po tym szczepieniu - ręce wyglądają jakby dopadło je stado pszczół. Teraz jest zima więc przynajmniej będziesz mogła je (swoje ręce, no bo przecież nie pszczoły) ukryć pod długim rekawem i przed pytającymi spojrzeniami kolegów z pracy.
pozdrawiam i trzymam kciuki.
Matylda
Awatar użytkownika
MałaGosia
Posty: 25
Rejestracja: 03 gru 2002 01:00

Post autor: MałaGosia »

Witam! Co prawda nie jestem z Krakowa ale z uwagą śledzę ten wątek bo kiedyś zapewne skorzystam z badań i szczepień w Prokocimiu.
Mam za sobą 3 lata walki o moje ukochane dziecko,3 poronienia i mnóstwo badań które miały znaleźć przyczynę naszych niepowodzeń.
Niestety dopiero w MLR -brak hamowania ustalił tę przyczynę.
Ja też cieszyłam się podobnie jak Perelka że wreszcie coś wyszło źle.
Byłam szczepiona w Łodzi ( i pewnie zostawiłam tam te 4tys ,nie licząc czasu straconego na dojazdy -800km ) ale było warto... od 5 m-cy jestem mamą :lol:
Wiem jednak że przed następną ciążą( którą w jeszcze bliżej nieokreślonej przyszłości planujemy) też musimy zrobić MLR i być może konieczne będą szczepinia a do Krakowa mamy teraz zdecydowanie bliżej niż do Łodzi...

Pozdrawiam Krakuski i życzę Wam powodzenia...
Awatar użytkownika
aleksandra3
Posty: 284
Rejestracja: 07 sty 2003 01:00

Post autor: aleksandra3 »

Milo czytac takie wiadomosci!! - dodaja nam otuchy! Wszystkiego dobrego
Pozdrawiam serdecznie!
Aleksandra
Awatar użytkownika
Ines
Posty: 145
Rejestracja: 21 lut 2003 01:00

Post autor: Ines »

Witam wszystkich, jestem nowa!

Bardzo zainteresował mnie ten wątek, ponieważ byłam na etapie testu MLR, ale Łódź troche daleko... !! Dzięki MATYLDA za informacje o Prokocimiu !!! Teraz prawdopodobnie czekają mnie szczepienia, ponieważ hamowanie mam 41,6%- jak słyszałam jest to dolna granica. Ale jeszcze nie konsultowałam tego z lekarzem, ponieważ nie mam pojęcia kto się tym zajmuje oprócz prof.Malinowskiego z Łodzi. On ma terminy na połowę kwietnia na dzień dzisiejszy, a jak wiadomo zależy nam wszystkim na czasie!!
Czy dobrze zrozumiałam Matyldę , że dr Sacha wykonuje szczepienia w Krakowie ?Jeśli tak, to czy robi też inne badania związane z immunologią, czy chodzi tylko o MLR i ewentualne szczepienia z nim związane ? Czy ktoś mógłby podać bliższe informacje na ten temat ?
pozdrawiam
Ines
Awatar użytkownika
Matylda
Posty: 29
Rejestracja: 14 mar 2002 01:00

Post autor: Matylda »

Tak - dr Sacha wykonuje szczepienia w Krakowie w Klinice na ul. Królowej Jadwigi ( 1 szczepienie - 300zł cena z ubiegłego roku). W moim przypadku dr S. konsultował i rozwiązywał problem MLR i szczepień pozostale badania immunologiczne miałam zlecone wcześniej przez mojego ginekologa - ale one nic niepokojącego nie pokazały.
Moim zdaniem najlepiej było by umówić się na wizytę do dr. S. (70 Zł) i porozmawiać z nim, w moim odczuciu jest rzetelny i rzeczowy, więc napewno pomoże w tych obszarach, którymi sam się zajmuje, a co do pozostałych najlepiej znaleźć sobie dobrego ginekologa - co nie jest w Krakowie takie łatwe ale zapewniam że wykonalne!
Matylda
Awatar użytkownika
Libra
Posty: 1316
Rejestracja: 26 maja 2002 00:00

Post autor: Libra »

Zadam może dziwne pytanie, ale interesuje mnie ten temat na wypadek gdyby kolejne ICSI się nie powiodło. Czy to możliwe, żeby w tym naszym mieście można było zrobić wszelkie badania i szczepienia, którymi zajmuje się prof.Malinowski?? Czy to dokładnie to co zwykle robi się w Łodzi?? Byłoby to bardzo wygodne, ale jakoś mi się nie chce wierzyć, może niesłusznie?
Pozdrawiam,
Libra
Awatar użytkownika
Łezka
Posty: 277
Rejestracja: 07 lut 2002 01:00

Post autor: Łezka »

Libra, a czy nie lepiej zrobić sobie takie badania przed ICSI, przecież to mniej kosztuje i mniejsze obciążenie niż nie udane ICSI, zwłaszcza ,jeśli by się nie udało właśnie z takiego powodu?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdzie się leczyć?”