jakie dziecko?

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
dopi
Posty: 13
Rejestracja: 24 sty 2003 01:00

jakie dziecko?

Post autor: dopi »

przy pierwszym spotkaniu psycholog zadała nam pytanie jakie dziecko chcielibyśmy. To nas zaskoczyło. Dla nas nieważna jest płeć, jednak chcielibyśmy by dziecko było jak najmniejsze, maksymalnie 6 miesięcy. Jak myślicie, czy to zbyt wygórowane wymagania? Czy mamy szansę na adopcję takiego dziecka? :roll:
Awatar użytkownika
panett
Posty: 168
Rejestracja: 25 gru 2002 01:00

Post autor: panett »

Myślę, że macie szansę na takie dziecko. Dzieci których matki zrzekają się praw rodzicielskich trafiają do adopcji nawet po 6 tygodniach. Myślę, że to często spotykany przypadek, że ludzie chcą adoptować dzieci jak najmłodsze. My też tak napisaliśmy w podaniu. Ostatecznie powiedzieliśmy, że chcemy dziecko do lat trzech. A jakie dziecko jest nam przeznaczone dowiemy się jak już zostaniemy rodzicami.
Pozdrawiam.
natabocian
Posty: 10956
Rejestracja: 08 gru 2002 01:00

Post autor: natabocian »

Dopi przeczytaj sobie wątek Płeć dziecka - myślę że tam znajdziesz odpowiedź!!! Wasze wymagania jak to napisałaś - eś są jak najbardziej normalne i niewygórowane :!: Moim zdaniem :!:
Awatar użytkownika
majka3
Posty: 345
Rejestracja: 19 sty 2002 01:00

Post autor: majka3 »

Dużo zależy od waszego wieku.
Gdybyście jednak nie mieli szans na takie małe dziecko, na pewno po waszej odpowiedzi od razu by wam to uświadomiono. Bądź dobrej myśli, jeśli na pierwszym spotkaniu nie powiedziano NIE, tzn. że na pewno w waszym przypadku jest to możliwe.
Awatar użytkownika
dopi
Posty: 13
Rejestracja: 24 sty 2003 01:00

Post autor: dopi »

Co do naszego wieku, ja mam 26 lat a mąż 31.
Napiszcie jakie Wy dziecko wskazaliście - chodzi mi o wiek. Bardzo jestem ciekawa, czy dla Was to taki sam problem wskazać "Jakie dziecko się chce". Dla mnie i tak pewnie najważniejszy będzie pierwszy kontakt.
Awatar użytkownika
aniuta
Posty: 139
Rejestracja: 19 kwie 2002 00:00

Post autor: aniuta »

Hej,
My w podaniu napisaliśmy ,że chcemy adoptować dziecko do lat 3.Później w rozmowach sprecyzowaliśmy ,że chętniej adoptujemy dziecko "bliżej" tych 3 lat,niż maleństwo.Płeć nie miala znaczenia.A ostatecznie?Parka-dziewczynka rok i chłopiec 3 lata(teraz 2 i 4 lata).
Ania.
natabocian
Posty: 10956
Rejestracja: 08 gru 2002 01:00

Post autor: natabocian »

Dopi my byismy o 2 lata starsi od Was gdy decydowaliśmy się na adopcję i panie w OAO powiedziały, że w związku z wiekiem widzą w naszej rodzinie małe dziecko - noworodka - my chcieliśmy od roku do 3 lat i mamy bliźniaczki - teraz 20 miesięczne!
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
malgosik
Posty: 5259
Rejestracja: 13 sty 2002 01:00

Post autor: malgosik »

dopi, faktycznie poczytaj watek plec dziecka. wiek zalezy takze od osrodka, np w naszym tod w warszawie sa tylko niemowlaki.
malgosik- mama
NIKI ( 11. 2002) i
TUSI (11. 2007)
Awatar użytkownika
Axela
Posty: 254
Rejestracja: 25 lut 2002 01:00

Post autor: Axela »

Dopi! Też odsyłam do wątku 'płeć dziecka'. Chciałabym tylko dodać, że na tak malutkie dziecko np. w Poznaniu czeka się bardzo długo - minimum 2 lata. My podaliśmy granicę wieku do 1,5 roku.
Mama Ignasia
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”