Miejsce na Twoją reklamę

Szczepionka - przeciwciała ALLO MLR

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rosa_blanca
Posty: 6
Rejestracja: 28 kwie 2009 00:00

Szczepionka - przeciwciała ALLO MLR

Post autor: rosa_blanca »

Jestem po 2 poronieniach (w 5 i w 4 tygodniu). Stwierdzono u mnie przeciwciała antyfosfolipidowe (w drugiej ciąży brałam Clexane i Acard, ale mimo to doszło do poronienia).
Czy w przypadku hamowania wynoszącym jedynie 8,6% i braku przeciwciał blokujących ALLO-MLR powinnam się poddać szczepieniu limfocytami męża? Czy powinnam dorobić jeszcze test cytotoksyczny?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
B.

Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15811
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Post autor: Jan Domitrz »

W moje opinii jest to działanie nie dośc że o niudowdnionej skuteczności to jeszcze dodatkowo niosące ryzyko immunizacji jest to metoda przez którą ostrzega Swiatowa Organizacja Zdrowia jako metodzie niosącej duzę ryzyko Z powazaniem JD

Awatar użytkownika
rosa_blanca
Posty: 6
Rejestracja: 28 kwie 2009 00:00

Post autor: rosa_blanca »

Jan Domitrz pisze:W moje opinii jest to działanie nie dośc że o niudowdnionej skuteczności to jeszcze dodatkowo niosące ryzyko immunizacji jest to metoda przez którą ostrzega Swiatowa Organizacja Zdrowia jako metodzie niosącej duzę ryzyko Z powazaniem JD
Dziękuję za informacje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”