KRAKÓW-IMMUNOLOGIA

Tu wymieniamy informacje i opinie o klinikach i lekarzach specjalizujących się w leczeniu niepłodności, a także cenach badań, zabiegów.

Moderator: Moderatorzy gdzie się leczyć

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aniaa
Posty: 204
Rejestracja: 23 kwie 2002 00:00

KRAKÓW-IMMUNOLOGIA

Post autor: Aniaa »

Może wiecie gdzie w Krakowie można zrobić badania immunologiczne i za ile. Proszę o informacje. Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
Matylda
Posty: 29
Rejestracja: 14 mar 2002 01:00

Re: Immunologia w Krakowie

Post autor: Matylda »

Aniaa pisze:Może wiecie gdzie w Krakowie można zrobić badania immunologiczne i za ile. Proszę o informacje. Pozdrawiam,
Ja robiłam MLR (dokł. ocena obecności przeciwciał blokujących ALLO-MLR) i badanie cytotoksyczne (tj czy w mojej krwi nie ma przeciwciał cytotoksycznych przeciwko limfocytom mojego męża - krótko mówiąc czy krew mojego męża nadaje się do podania mi w postaci szczepionki)
Badania te robiłam w Pracowni Typowania Tkankowego Zakładu Immunologii Klinicznej i Mikrobiologii w Polsko-Amerykańskim Instytucie Pediatrii w Prokocimiu. Cena MLR - 175 zł, test cytotoksyczny - 75 zł - ceny są lipca/sierpnia 2002.

Matylda
Awatar użytkownika
Aniaa
Posty: 204
Rejestracja: 23 kwie 2002 00:00

Post autor: Aniaa »

Dziękuję Ci bardzo za pomoc!
Sprawdzę jakie są ceny teraz i jak coś będę wiedzieć dam znać.
Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
Matylda
Posty: 29
Rejestracja: 14 mar 2002 01:00

Post autor: Matylda »

Nie sądzę aby ceny znacznie się zmieniły. Jeszcze jedno ja miałam skierowanie od lekarza do tzw. Punktu Badań Odpłatnych - myślę że robią to też w ramach kasy chorych (bo panie w puncie pobierania krwi bardzo się dziwiły że robię te badania odpłatnie). Jak się pewnie domyślasz również szczepienia robiłam w Krakowie jak dotąd z dobrym rezultatem - po dwukrotnym podaniu szczepionki w odstępie 1 m-ca hamowanie wzrosło z 26 do 84.
Matylda
Awatar użytkownika
aleksandra3
Posty: 284
Rejestracja: 07 sty 2003 01:00

Post autor: aleksandra3 »

Droga Matyldo!

Mam pytanie! Jaki to madry lekarz skierowal Cie na badania dotyczace immunologii? Boze - czy tacy w Krakowie w ogole sa?

Napisz prosze
Pozdrawiam
Aleksandra
Awatar użytkownika
Aniaa
Posty: 204
Rejestracja: 23 kwie 2002 00:00

Post autor: Aniaa »

Przepraszam, że się wcinam, bo pytanie nie było do mnie.
Ale bardzo mnie ciekawi dlaczego pytasz.
Ja też dostałam skierowanie na to badanie, ale ze względów finansowych narazie go niewykonałam. Może to błąd. Niestety nie wiem :(
Proszę napisz coś więcej na ten temat .
Mnie skierował na te badania dr. Janeczko
Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
aleksandra3
Posty: 284
Rejestracja: 07 sty 2003 01:00

Post autor: aleksandra3 »

Aniu!

No jak to dlaczego pytam? Naczytalam sie, ze raczej lekarze albo nic na ten temat nie wiedza albo nie chca wiedziec.

Ja nie moge narzekac. Jestem na poczatku drogi, choc lekarz juz drugi (nie Janeczko). A dostalam skierowanie na badania na przeciwciala antykardiolipinowe, przweciwplamnikowe (to badanie rowniez moj maz robil) i antykoagulant tocznia.
I wyszlo mi niestety ze tych przeciwcial antykardiolipinowych mam ciut za duzo. Otrzymalam tez informacje,ze przyczyna tego stanu rzeczy moze byc endometrioza. (?)

ALe z tego co zdarzylam wyczytac w I-necie, tych badan immunologicznych jest masa!!!! I pewnie wyniki moga odpowiadac na przeeeeeeeeerozniaste rzeczy.
Stad zbieram i chlone kazda inforamcje o immunologii a szczegolnie w Krakowie z ktorego jestem.

Juz sam fakt ze na przyklad te cytokiny mozna w naszym pieknym miescie zrobic...

Bardzo dziekuje za odpoweidz w tej kwestii. Dodam jeszcze, ze moj maz zna dr Janeczko - robil u niego badanie nasienia.
A moze wiesz cos jeszcze o stresie oksydacyjnym i chromatynach? To z kolei wedle zapewnien mojego poprzedniego leakrza, jest tak nowa sprawa ... ze nikt w Krakowie takich badan nie robil, dopiero od czerwca zeszlego roku wlasnie u Janeczki. Ale wciaz nie wiem niestety, za co te chromatyny sa odpowiedzialne i co nam tlumaczy stres oksydacyjny.

Serdecznie pozdrawiam
Aleksandra

Matylda - jestes tam jeszcze? No i inne kobiety z Krakowa?
Awatar użytkownika
Perelka
Posty: 280
Rejestracja: 12 lis 2002 01:00

Post autor: Perelka »

Cześć wszystkim Krakuskom
Baaaaardzo gorąco chciałam podziękować Matyldzie za informacje na temat mozliwości wykonania tych badań w Krakowie. Już myślałam, że czeka mnie podróż do Łodzi i wydatek rzędu 4tys zł. Tymaczem prawie "pod nosem" można zrobić te badania i za wiele mniejsze pieniążki.
Ja lecze sie już około 2 lat, w tym czasie przeszłam 3 poronienia w 8-10tygodniu, zrobiłam mnóstwo badań, miałam laparoskopię i póki co wszystko jest w najlepszym porządku ..........oprócz tego, że nie mogę donosić ciąży:(. Byłam już u 3 lekarzy w Krakowie, jeden na moje pytanie o immunologii powiedział, że to teraz tylko taka moda na to, a drgi wogóle niewiele wiedział. Nie wiem czy ja miałam takiego pecha??
Teraz , dzięki temu, że są takie strony jak bocian, wiem o wiele więcej i chciałam zrobić sobie badania immunologiczne, głónie chodzi o MLR, czyli potocznie zwane hamowanie. Ide już w przyszłym tygodniu, więc jeśli ktoś będzie coś chciał wiedzieć to będę miała świeże informacje.
Jeszcze raz dziękuję Matyldzie
zresztą wszystkim którzy tu sa i piszą o swoich doświadczeniach
Perełka
Awatar użytkownika
majka3
Posty: 345
Rejestracja: 19 sty 2002 01:00

Post autor: majka3 »

Aleksandra, gdzie robią cytokiny???
Dzwoniłam do prokocimia i tam mi pani powiedziała, ze CBA nie robią.
Będę wdzięczna za informacje.
M.
Awatar użytkownika
aleksandra3
Posty: 284
Rejestracja: 07 sty 2003 01:00

Post autor: aleksandra3 »

Majeczko!

Matylda pisala ze wykonywala w Prokocimiu test cytotoksyczny pare pieterek wyzej... dlatego sie tym zasugerowalam. Czy to nie jest to samo? Ja niestety takiego badania nie robilam i choc brzmi podobnie moze byc tak ze tylko brzmi podobnie natomiast jest zupelnie innym badaniem...
Potrzebna nam Matylda! Droga Matydlo - czy test cytotoksyczny to CBA?

pozdrawiam Aleksandra
ps.Majeczko wyslalam Ci list na priva...
Awatar użytkownika
majka3
Posty: 345
Rejestracja: 19 sty 2002 01:00

Post autor: majka3 »

List dostałam, i już odpisuję.
Awatar użytkownika
Aniaa
Posty: 204
Rejestracja: 23 kwie 2002 00:00

Post autor: Aniaa »

Dzwoniłam do Prokocimia: 658 20 11 wew. 1457
wykonują:
MLR - 175,0 zł
Test microcytotoksyczny - 75,0 zł
przeciwciała jądrowe - 75,0 zł
Wyniki po tygodniu.
Należy się zgłosić w punkcie badań odpłatnych.
Od wtorku do piątku w godz. od 8 do 10.
Należy zjeść lekkie śniadanie ( żeby nie zemdleć).
Awatar użytkownika
Perelka
Posty: 280
Rejestracja: 12 lis 2002 01:00

Post autor: Perelka »

Cześć
Byłam dzisiaj na Prokocimiu i zapłaciłam
MLR - 187,0 zł ( a nie 175zł - skąd ta różnica?)
Test microcytotoksyczny - 75,0 zł
Wyniki mam obiecane za tydzień.
Trochę się zdnerwowałam tym co napisała Aniaa (chodzi o tą różnice w cenie) i dzwoniłam szybko do pani mgr która wykonuej to badanie czy aby nie dostałam skierowania na jakies inne badanie. Ale na szczęście wszystko w porządku, przeczytałam pełną nazwę ze skierowania i to jest to....
No ale nadal nie rozumiem dlaczego jednym podają inną cenę a drugim inną....
pozdrawiam
Perełka
Awatar użytkownika
Aniaa
Posty: 204
Rejestracja: 23 kwie 2002 00:00

Post autor: Aniaa »

? Niestety, nie mam pojęcia ?
Awatar użytkownika
aleksandra3
Posty: 284
Rejestracja: 07 sty 2003 01:00

Post autor: aleksandra3 »

majka3 pisze:Aleksandra, gdzie robią cytokiny???
Dzwoniłam do prokocimia i tam mi pani powiedziała, ze CBA nie robią.
Będę wdzięczna za informacje.
M.
Witajcie po dlugiej przerwie ...
Majeczko, gdzies wyczytalam, ze test cytotoksyczny a raczej poziom komórek cytotoksycznych to test IMK a nie CBA, wiec chyna stoimy w miejscu...
Zdaje sie ze bryndza...
Pozdrawiam
Aleksandra
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdzie się leczyć?”