Adopcja na Szpitalnej

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
marwitek
Posty: 100
Rejestracja: 20 maja 2002 00:00

Adopcja na Szpitalnej

Post autor: marwitek »

Witajcie,

Nareszcie i ja moge napisac, o podjeciu decyzji o adopcji. Musze przyznac, ze byla to trudna decyzja ale teraz, kiedy juz zapadla poczulam sie spokojna i szczesliwa. Zdecydowalismy sie na OAO przy ul. Szpitalnej zacheceni glownie opiniami Malgosika, Dory i Groszkow. Jestesmy umowieni na rozmowe - na 5 marca. Korzystajac z Waszych relacji, zeby nie tracic czasu zgromadzilismy wymagane przez Osrodek dokumenty (zyciorysy, podanie, zaswiadczenie od lekarza o golnym stanie zdrowia, zaswiadczenie z Poradni Zdrowia Psychicznego, zaswiadczenie z Poradni Odwykowej, zaswiadczenia o zatrudnieniu i wysokosci z miejsc pracy - czy potrzebujemy cos jeszcze?).
Chcialabym jeszcze prosic Was o informacje jak wyglada procedura adopcyjna w tym osrodku - kiedy wizyta u nas w domu, kiedy i czy w ogole szkolenie Pride, kiedy kwalifikacja, itp.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich Bocianowiczow,
Edyta
Awatar użytkownika
siwaczka
Posty: 3267
Rejestracja: 14 lis 2002 01:00

Post autor: siwaczka »

O Szpitalnej nic Ci powiedzieć nie mogę, ale gratuluję decyzji i trzymam kciuki za sprawne przerobienie wszystkiego co doprowadzi Was do szczęśliwego końca ... do DZIDZI :D .
Awatar użytkownika
jedrek
Posty: 442
Rejestracja: 13 maja 2002 00:00

Post autor: jedrek »

Gratuluję decyzji i trzymam kciuki za prostą drogę do dzieciątka.
jędrek
blankaz
Członek Stowarzyszenia
Członek Stowarzyszenia
Posty: 1266
Rejestracja: 10 mar 2002 01:00

Post autor: blankaz »

ja również popieram Waszą decyzję i życzę samych pozytywnych wrażeń w trakcie pokonywania całej procedury. Wiem z opowiadań "różnych osób", że te terminy wizyt to raczej indywidulana sprawa, do umówienia bezp. z ośrodkiem.
Blanka
Awatar użytkownika
sowa
Posty: 3295
Rejestracja: 21 lut 2002 01:00

Post autor: sowa »

Edyta, ja również gratuluję podjęcia decyzji. A o tym ośrodku wiem tylko tyle, że potrafia sprawnie przeprowadzać porody wcześniaków. :wink:
Powodzenia
Awatar użytkownika
Coco
Posty: 67
Rejestracja: 20 lis 2002 01:00

Post autor: Coco »

Edyta, gratuluję. Wiem doskonale, co czujesz, co czułaś. Ja też poczułam się wolna od zachamowań po pierwszym podpisie zlożonym w OAO. Cieszę się, jest nas coraz więcej. Mocko Cię ściskam :lol:
Coco - Ilonka :P
Awatar użytkownika
malgosik
Posty: 5259
Rejestracja: 13 sty 2002 01:00

Post autor: malgosik »

marwitku,
GRATULUJE WAM.
to wspaniala wiadomosc, widze, z idziesz jak burza, oni tam to lubia. ale wiesz co- obawiam sie, ze z zaswiadczeniami z pracy sie pospieszylas, oni zadaja ich w ostatnej chwili, tuz przed kwalifikacja. z tego co pamietam z opinii naszej pani dominik, niektore dok sa wazne pol roku. ale nic sie nie martw, na pewno wszystkiego sie dowiesz w osrodku. czy w takim razie masz juz za soba rozmowe z pracodawca?
marwitku, kazda prcedura wygladfa tam inaczej, jedni czekaja rok inni 4 miesiace (obyscie byli w tej drugiej grupie).
na wszystkie pytania chetnie ci odpowiem, szczegolowo. moze se nawet spotkamy, zobaczycie nasza nike? czekam na privie.
jeszcze raz gratuluje. :flowers: :clown: :flowers: :clown: :flowers: :clown: :flowers: :clown:
malgosik- mama
NIKI ( 11. 2002) i
TUSI (11. 2007)
Awatar użytkownika
marwitek
Posty: 100
Rejestracja: 20 maja 2002 00:00

Post autor: marwitek »

Kochani,
Serdecznie Wam dziekuje za wsparcie - bardzo mnie wzruszyly Wasze posty. Jestescie naprawde kochani.
Uwazam, ze to wspaniale, ze jestescie, ze mozna Wam opowiedziec o swoich problemach, podzielic sie swoja radoscia.
Jestem bardzo otwarta osoba i chcialabym podzielic sie swoja radoscia zwiazana z rozpoczeciem procedury adopcyjnej z calym swiatem, a tymczasem siedze w pracy i nie moge pisnac o tym ani slowka. Rodzina oczywiscie wie ale w pracy chce to trzymac poki co w tajemnicy. Dobrze, ze moge sie z Wami podzielic moim szczesciem.
Edyta
Awatar użytkownika
Moon
Posty: 643
Rejestracja: 10 sty 2003 01:00

Post autor: Moon »

:lol: GRATULACJE :lol:
No i dziel się dziel marwitku bardzo porszę. My też na 99% wybierzemy Szpitalną, wiec jestem żywo zainteresowana Twoimi "sprawozdaniami". Powodzenia :bigok:
groszek
Członek Stowarzyszenia
Posty: 568
Rejestracja: 05 mar 2002 01:00

Post autor: groszek »

Marwitku! OGROMNE GRATULACJE!!!
Cieszę się że jest nas coraz więcej! A jeśli chodzi o ośrodek to naprawdę dobry wybór, co prawda nie mam porównania, ale za to mam bardzo miłe wspomnienia ze spotkań w tym ośrodku. Tak jak pisze Małgosik, u każdej pary wygląda to trochę inaczej, każda z pracujących tam pań ma pewnie trochę inne metody pracy, ale zazwyczaj jest kilka spotkań (u nas było 6) w ośrodku, potem wizyta pani w domu, a potem kwalifikacja (do kwalifikacji potrzebne są wszystkie dokumenty). Po kwalifikacji czekacie na TEN TELEFON. My nie mieliśmy żadnego szkolenia.
Powodzenia, przyjemnych spotkań i szybkiego rozwiązania! :D
Widzę, że popularność OAO na Szpitalnej rośnie :lol:
Awatar użytkownika
Ania71
Posty: 1194
Rejestracja: 02 lip 2002 00:00

Post autor: Ania71 »

Gratuluję :flowers:
Życzę miłej współpracy z ośrodkiem i trzymam kciuki za możliwie najkrótszy czas oczekiwania. Piszcie nam o każdym kroczku
Ania
Awatar użytkownika
Kaśka
Posty: 555
Rejestracja: 26 wrz 2002 00:00

Post autor: Kaśka »

Cześć,
Ja też zdecydowałam sie na Szpitalną i jestem juz na finiszu, czyli jestem zaakceptowana i czekam na wiadomość, która moze byc w kazdej chwili.
Jeśli chodzi o dokumenty to ja musiałam jeszcze miec zaswiadczenie o niekaralności i zaśwaidczenie od lekarza o niemożności zajscia w ciażę a takze ale to już później odpis z aktu małzeństwa (musi byc aktualny). Zreszta wszystkiego sie dowiesz. Rozmowy, które Cie czekają są bardzo miłe, wizyta w domu także. Powiem szczerze że przed podjeciem decyzji dużo się nasłuchałam niemiłych rzeczy o procedurze adopcyjnej, ale teraz gdy jestem już po wszystkim to wspominam spotkania naprawde pozytywnie - dużo dały mnie i mojemu mężowi (który od poczatku był nastawiony do adopcji bardziej sceptycznie niż ja).
Obecnie uczestnicze w warsztatach z psychologiem, które są rzeczą dodatkową. Miałam już jedno spotkanie i też była bardzo miło- cztery pary i przemiła Pani Psycholog, która ma naprawde duzo do powiedzenia na tematy nas interesujace.
Cieszę sie że podjęłaś te decyzję i gratuluję. Czas minie szybko, zobaczysz.
Kaśka :D
Rebas
Członek Stowarzyszenia
Członek Stowarzyszenia
Posty: 569
Rejestracja: 11 sty 2002 01:00

Post autor: Rebas »

Chyba dla Bocianowiczów poprosimy o KARTE STA£EGO KLIENTA w tym o¶rodku.

Mo¿na du¿o gadaæ o Paniach z tego O¶rodka ale napewno s± BARDZO SKUTECZNE je¶li widz± ¿e RODZICE S¡ GOTOWI.

Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
malgosik
Posty: 5259
Rejestracja: 13 sty 2002 01:00

Post autor: malgosik »

rebas,
dobre. szkoda, ze my juz znizki nie dostaniemy. :lol:
malgosik- mama
NIKI ( 11. 2002) i
TUSI (11. 2007)
Rebas
Członek Stowarzyszenia
Członek Stowarzyszenia
Posty: 569
Rejestracja: 11 sty 2002 01:00

Post autor: Rebas »

Mo¿e my sie za³apiemy .. jak myslisz??
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”