Zabieg Inseminacji

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
Awatar użytkownika
Gość

Zabieg Inseminacji

Post autor: Gość »

W jakim czasie powinna być zrobiona inseminacja po podaniu Pregnylu.
Ja miałam zabieg po 40h po podaniu mi Pregnylu w 14 dniu cyklu. Przed zabiegiem miałam zrobione USG i lekarz stwierdził, że pęcherzyk pękł i można zrobić inseminację. Inseminacja okazała się nieskuteczna i teraz przygotowujemy się na drugą. Martwię sie jednak że miałam za późno zrobioną inseminację.
Czy inseminacja powinna być zrobiona przed pęknięciem pęcherzyka czy po pęknięciu pecherzyka.

Serdecznie pozdrawiam i dziękuje za szybką odpowiedz.
Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17324
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Post autor: Jacek Szamatowicz »

Szanowna Pani
Teoretycznie 38-42 godziny po podaniu pregnylu pęcherzyk powinie peknąć a wiec to nie było za późno Natomiast tak naprawde nie wykazano aby miało znacznie jiedy sie robi inseminacje wazne zeby była ona robiona po 24 godzinach od zastrzyku
Jacek Szamatowicz
agu_tek
Posty: 15616
Rejestracja: 01 paź 2007 00:00

Post autor: agu_tek »

Jacek Szamatowicz pisze:wazne zeby była ona robiona po 24 godzinach od zastrzyku
Panie dr jestem po dwoch IUI- kazda byla wykonywana 2 godz. po podaniu pregnylu przy 2 pecherzykach(22-27mm), estradiolu 700-800 i LH- raz 64 a drugi raz 17,5. Czy Pana zdaniem zabieg IUI byl wykonany za wczesnie i czy bardziej optymalne byloby przeprowadzenie zabiegu kolejnego dnia po podaniu zastrzyku?
Bardzo zalezy mi na odp, gdyz szukuje sie do 3 podejscia
Z gory dziekuje
[color=#40BF80]3 IUI,1ICSI Invicta
2ICSI-BS-7tc[*]
III ICSI-7.08.10[/color] - 27.04.11r- [b][color=#BF0040]MAJA[/color][/b] :love:
[b]Agi mycha evita jagodkap Nanda gosiek assia[/b] :bigok:
Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17324
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Post autor: Jacek Szamatowicz »

Szanoiwna Pani
Pęcherzyk powinien pęknąć po 38 40 godzinach po po0daniu pregnylu wykonywnie wiec inseminacji 2 godziny po zastrzyku wydaje sie byc za wcześnie
Jacek Szamatowicz
agu_tek
Posty: 15616
Rejestracja: 01 paź 2007 00:00

Post autor: agu_tek »

Dziekuje Panie dr za odpowiedz.
Zdaniem mojego lekarza, to wynik E2 i LH wyznacza termin wykonania zabiegu IUI a nie moment podania pregnylu. Co Pan o tym sadzi? Czy nasienie po preparatyce zyje tak samo dlugo jak w naturalnych warunkach?
[color=#40BF80]3 IUI,1ICSI Invicta
2ICSI-BS-7tc[*]
III ICSI-7.08.10[/color] - 27.04.11r- [b][color=#BF0040]MAJA[/color][/b] :love:
[b]Agi mycha evita jagodkap Nanda gosiek assia[/b] :bigok:
Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17324
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Post autor: Jacek Szamatowicz »

Szanowna Pani
po preparatyce plemniki żyją tak samo długo jak normalnie
Jacek Szamatowicz
agu_tek
Posty: 15616
Rejestracja: 01 paź 2007 00:00

Post autor: agu_tek »

agu_tek pisze:to wynik E2 i LH wyznacza termin wykonania zabiegu IUI a nie moment podania pregnylu
czy moglabym jeszcze prosic o ustosunkowanie sie do powyzszego stwierdzenia. dziekuje
[color=#40BF80]3 IUI,1ICSI Invicta
2ICSI-BS-7tc[*]
III ICSI-7.08.10[/color] - 27.04.11r- [b][color=#BF0040]MAJA[/color][/b] :love:
[b]Agi mycha evita jagodkap Nanda gosiek assia[/b] :bigok:
Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17324
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Post autor: Jacek Szamatowicz »

Szanowna pani
Wykrycie piku LH tak to moze wyznaczać datę inesmienacjii natomiast nie stężenie E2 to ma sie nijek do predykcji pęknięcia pecherzyków
Jacek Szamatowicz
agu_tek
Posty: 15616
Rejestracja: 01 paź 2007 00:00

Post autor: agu_tek »

Panie dr
Jestem po 3 inseminacji, ale mam mieszane uczucia co do zasadnosci przeprowadzonego zabiegu. Chcialabym aby wyrazil Pan swoja opinie- czy podjalby Pan sie IUI w nastepujacych warunkach:
9dc- pecherzyki -30mm i 38mm (oba wygladaja na torbiele)
endometrium - 8,5 mm
estradiol- 1652 :!: - nie wiem dlaczego taki wysoki
LH- 8,5
Tego samego dnia dostalam pregnyl i nastepnego dnia po 22 godz. byla przeprowadzona IUI

Bede wdzieczna za szybka odpowiedz. Z gory dziekuje
[color=#40BF80]3 IUI,1ICSI Invicta
2ICSI-BS-7tc[*]
III ICSI-7.08.10[/color] - 27.04.11r- [b][color=#BF0040]MAJA[/color][/b] :love:
[b]Agi mycha evita jagodkap Nanda gosiek assia[/b] :bigok:
Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17324
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Post autor: Jacek Szamatowicz »

Szanowna Pani
Pęcherzyki były już pewnie torbielami ale wszystko jest możliwe
Jacek Szamatowicz
Awatar użytkownika
fiolka30
Posty: 268
Rejestracja: 03 kwie 2009 00:00

pomocy !!!!

Post autor: fiolka30 »

Panie dr...jestem po I AID , w piatek bylam na podgladaniu pecherzyka lekarz stwierdził ze inseminacja powinna byc zrobiona na rugi dzien rano tz w sobote bo pecherzyk był odpowiedniej wielkosci to był 10dzien cyklu ale zalecił jeszcze zrobienie testu owulacyjnego na wypadek gdyby wyszedł negatywny trzeba bylo by przełozyc inseminacje na niedziele, wieczorem w piatek zrobił test o 20 i wyszedł pozytywny , wiec zadzwonilam do kliniki potwierdzajac ze AID bedzie robione w sobote, zabieg był o 10 rano , lekarz musiał mnie nacinac i inne narzedzia wkładac bo twierdził ze mam krzywa szyjke , w koncu sie udalo lezalam jeszcze pare minut po czym zrobił usg i okazało sie ze pęcherzyka juz nie ma :(, nie wiadomo kiedy pekł , dzien wczesniej o 17 na usg jeszcze był o 20 robiłam test wyszedł pozytywnie , na testach pisze ze jest tolerancja 24-36 h na pekniecie a u mnie pekł wczesniej , obawiam sie ze AID bylo robione na prózno , bo podobno komorka jajowa jest zdolna do zaplodnienia tylko przez 6 godzin :(, co pan o tym mysli ???
Klinika Provita
hormonki,tarczyca, cytologia, hsg :), histero i laparo ok , kariotypy, cftr ok:)
słaba armia :(
6 AID klapa :(
IMSI , długi protokół -:/
II IMSI 09/2011- krotki protokol z antagonista
tylko 2 zarodki 6a, 6b podane w 3 dobie - :(
BRAK POMYSŁU CO DALEJ ??????
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”