Macierzyństwo-szukam opinii

Archiwum forum "Gdzie się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
frezja
Posty: 1
Rejestracja: 04 lut 2003 01:00

Macierzyństwo-szukam opinii

Post autor: frezja »

Zostałam skierowana przez swojego lekarza do Macierzyństwa. Wybieram się tam w przyszłym tygodniu. Proszę Was o opinie na temat tej kliniki.
Awatar użytkownika
anuszka
Posty: 114
Rejestracja: 10 paź 2002 00:00

Post autor: anuszka »

Witaj
Kilka słów o tej klinice znajdziesz w watkach:

Gdzie się leczyć - Leczenie w Krakowie, dr. Kostyk
Cześć jestem nowy - Kogo polecacie w Krakowie

Tak naprawdę jednak jak już gdzieś tam pisałam trudno oceniać klinikę, która istnieje tak krótko, że nie miało prawa urodzić się za jej pośrednictwem jezcze zadno dziecko, i kilka jeszcze miesiecy upłynie zanim ewentualnie to się stanie.
Pozdrawiam :D
Anuszka
[email protected]
Awatar użytkownika
eryk
Posty: 2
Rejestracja: 31 sty 2003 01:00

Post autor: eryk »

Masz rację upłynie jeszcze około 7 miesięcy zanim się to stanie.
Trzymaj kciuki. :lol:
Pozdrowienia.
Awatar użytkownika
anuszka
Posty: 114
Rejestracja: 10 paź 2002 00:00

Post autor: anuszka »

No to trzymam! :D
Pozdrawiam
Anuszka
Awatar użytkownika
Hexe
Posty: 265
Rejestracja: 09 cze 2002 00:00

Post autor: Hexe »

Od niedawna diagnozujemy się w "Macierzyństwie", leczenie być może przed nami. Nie chcę wydawać opinii o efektach, za wcześnie, zważywszy na krótki staż na rynku.
Jedno wiem na pewno : jeśli ktoś z Was planuje wykonanie badań immunologicznych, a fundusze ma ograniczone lub woli przeznaczyć je na wakacje, polecam Zakład Immunologii w Prokocimiu (012/658-20-11 wew.1457), który - nawiasem mówiąc - wykonuje te badania na zlecenie Macierzyństwa. "Marża handlowa" jaką stosuje M. jest kosmiczna, zwaliła mnie z nóg, szkoda, że dowiedziałam się po fakcie. Myślałam, że owa klinika jest monopolistą n apołudniu Polski i nie mamy wyjścia ... Człowiek uczy się całe życie. Tak więc polecam usługi "producenta", a nie "handlowca". Odpuszczę sobie dalsze wnioski, każdy może zazdzwonić i porównać koszty.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
anuszka
Posty: 114
Rejestracja: 10 paź 2002 00:00

Post autor: anuszka »

Czy to może ten zaklad immunologii mieści się przy Szpitalu Dziecięcym na Prokocimiu? Czy tez to cos zupełnie innego?
Pozdrawiam
Anuszka
Awatar użytkownika
Aniaa
Posty: 204
Rejestracja: 23 kwie 2002 00:00

Post autor: Aniaa »

Dzięki za informację. Właśnie dostałam skierowanie z Macierzyństwa na badania immunologiczne i cena mnie przystopowała w leczeniu.
Spróbuję je zrobić w Prokocimiu.
Dzięki za informację!!!!!!!
Awatar użytkownika
Hexe
Posty: 265
Rejestracja: 09 cze 2002 00:00

Post autor: Hexe »

Anuszka, zgadza się, instytut mieści się pod tym samym adresem.
Aniaa, cieszę się, że mogłam "pomóc", szkoda, że ja się wyłożyłam na niewiedzy.
Powodzenia
Awatar użytkownika
Aniaa
Posty: 204
Rejestracja: 23 kwie 2002 00:00

Post autor: Aniaa »

:( no przykre
ale my dopiero przecieramy szlaki i dobrze, że jest Bocian, że możemy się podzielić tą wiedzą. Jeszcze raz dzięki za informację.
Tylko ciekawa jestem reakcji lekarza jak zobaczy wyniki z badań nie zrobionych u nich :(
Awatar użytkownika
aleksandra3
Posty: 284
Rejestracja: 07 sty 2003 01:00

Post autor: aleksandra3 »

Witam wszystkich!

Zglebiam temat immunologii (Aniu - mysmy sie juz spotkaly - pamietasz?) i bardzo interesuje mnie wszystko, co laczy sie z ta dziedzina i dotyczy Krakowa.

Ciesze sie, ze dzieki Waszym informacjom wiem, ze mozna je zrobic w Prokocimiu, no bo to dla nas blizej i pewnie taniej, a przynajmniej na pewno jezeli chodzi o koszt przejazdu do Lodzi, czy gdzies jeszcze w Polske .. no chyba zapomnialam o tramwaju... albo o autobusie do Prokocimia.
Naprawde Hexe bardzo mi przykro ze musialas sie sparzyc. I tym bardziej dziekujemy za informacje!

W zwiazku z tym mam pytanie. Czy Twoj lekarz Aniu oraz lekarze innych osob ktore dostaly skierowanie do wykonania tych badan w Krakowie, wydaja sie dysponowac wystarczajaca wiedza na temat immunologii? Czy mozna im zaufac?
Ja wiem ze pytanie trudne, ale martwie sie, ze zestaw badan - zestawem badan (zlecic prosto i prosto wykonac) ale co z wyciaganiem wnioskow na podstawie otrzymanych wynikow? Czytam o immuno i czytam, ale na razie wiem tak malo, ze nie potarfie ocenic krokow mojego lekarza, stad to pytanie... W ogole jest zastraszajaco malo informacji na ten temat...

(.... a moze tak ktos wreszcie przelamie monopol Malinowskiego?...)


Eryku - wspaniala wiadomosc! napisz cos wiecej o tym cudzie! TO chyba byl blysk, z tego co piszesz, prawda? Przyszliscie Janeczko spojrzal a tu bec...? :D Czy tez mieliscie problemy z immunologia, czy zupelnie gdzie indziej? Napiszcie cos w ogole wiecej o tej klinice!!!

Pozdrawiam Aleksandra
Ps. ten adres internetowy "macierzynstwa" mi w ogole nie chodzi...
Awatar użytkownika
aleksandra3
Posty: 284
Rejestracja: 07 sty 2003 01:00

Post autor: aleksandra3 »

Hexe!
A tak w ogole, to jaka ta marza byla? Napisz chociaz w przyblizeniu?
aleksandra
Awatar użytkownika
malgosik
Posty: 5259
Rejestracja: 13 sty 2002 01:00

Post autor: malgosik »

hexe,
dac im szanse, dac im szanse... :hihi:
napisz co i jak, trzeba ludzi przestrzec. w koncu w czasie leczenia liczy sie kazda zltowka, a co dopiero STOWKA
malgosik- mama
NIKI ( 11. 2002) i
TUSI (11. 2007)
Awatar użytkownika
majka3
Posty: 345
Rejestracja: 19 sty 2002 01:00

Post autor: majka3 »

Leczę się w Łodzi i bardzo ucieszyły mnie wasze listy, że coś się ruszyło w immunologii w Krakowie. Zadzwoniłam do Prokocimia. Ich oferta jednak jest bardzo skromna. Zrobiłam w łodzi pełną diagnostykę p.ciał , i z tych badań wykonują tu tylko p.ciała przeciwjądrowe.
Awatar użytkownika
Aniaa
Posty: 204
Rejestracja: 23 kwie 2002 00:00

Post autor: Aniaa »

Aleksandro spróbuj tak:
http://www.macierzynstwo.kochamydzieci.pl
Jeżeli chodzi o badania immunologiczne to poinformowali mnie w macierzyństwie, że po wykonaniu u nich badań (nie wiem jak jest jak się przyjdzie z wynikami np: z Prokocimia) w środy przyjmuje Pani doktor od immunologii która interpretuje wyniki (wizyta 100,0 zł) i ewentulanie kieruje na wykonanie szczepionki (300,0 - 350,0 zł).
Awatar użytkownika
Hexe
Posty: 265
Rejestracja: 09 cze 2002 00:00

Post autor: Hexe »

Napisałam A, napiszę B, ale niechętnie, bo ciągle wydaje mi się, że to zły sen. Przykład : test mikrocytotoksyczny w M. kosztuje 400zł, w Prokocimiu to samo badanie - 75zł. Ta sama jakość badania, bo ten sam wykonujący. Dzwoniłam i pytałam 2 razy : czy to to samo badanie ? Może niepłodność na słuch mi się rzuciła, pomyślałam, poza tym po 30-ce i 5 latach zmagań z głową różnie bywa, ale nie kochani, to tylko gospodarka wolnorynkowa.
Wniosek : zanim pójdziesz do sklepu, zadzwoń do producenta, a jeszcze wcześniej sprawdź opinie na bocianie.
Trafnych wyborów i szybkich efektów życzy
Hexe
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Gdzie się leczyć?”