ADOPCJA-WRESZCIE PODJĘLIŚMY DECYZJĘ

Archiwum forum "Moja adopcyjna droga"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

staniakos
Posty: 45
Rejestracja: 26 lut 2002 01:00

ADOPCJA-WRESZCIE PODJĘLIŚMY DECYZJĘ

Post autor: staniakos »

Witam wszystkich. Po czterech latach leczenia w róznych miejscach, począwszy od klinik a kończąc na bioenergoterapii doszliśmy (właściwie to ja zdecydowałem się, żona była zdecydowana już dawno) do wniosku, że zaadoptujemy dziecko.
Mam w związku z tym pytanie do szanownych uzytkowników forum:
1. Na jaki ośrodek się zdecydować - mieszkamy w Skierniewicach a pracujemy w Warszawie? Co mozecie polecić, ośrodek w Wawie, Łodzi, może w innym mieście?
2. Czy istnieje szansa na adopcję dziecka nowonarodzonego - oboje z zoną jesteśmy przed 30 i chcielibyśmy zaadoptowac malutkie dziecko

pozdrawiam
czekamy z Mikołajem od 05.06r
Awatar użytkownika
monichniulek
Posty: 998
Rejestracja: 21 mar 2003 01:00

Post autor: monichniulek »

Gatuluję wyboru! :D

Polecam KOAO na Ratuszowej w W-wie. 8)

Z tego co wiem najmłodsze dziecko jakie możecie "dostać" ma nie mniej niż 6 tygodni. Te 6 tygodni od urodzenia ma matka biologiczna na ewentualną zmianę decyzji o oddaniu dziecka do adopcji.
Pozdrawiam
Monika - mama Olgi (XI.2004) i Antka (V.2008)
Awatar użytkownika
Reniq
Posty: 461
Rejestracja: 30 gru 2002 01:00

Post autor: Reniq »

No i najwazniejsza decyzja za wami! Niestety nie moge wam polecic zadnego osrodka, bo sama jestem z Krakowa, ale moge wam powiedziec, ze jak najbardziej macie szanse na maluszka. My jestesmy juz po 30-stce, a od razu nam powiedzieli, ze beda nam maluszka doradzac.

Ciesze sie, ze napisales, bo tak malo mezczyzn sie udziela na tym watku (co nie znaczy, ze nie czytaja, patrz moj maz :lol: )

Jeszcze raz gratuluje decyzji i zycze szybkiego ladowania bociana!
[url=http://reniq.blox.pl]O naszym życiu[/url]
Awatar użytkownika
viki30
Posty: 271
Rejestracja: 04 mar 2004 01:00

Post autor: viki30 »

witaj staniakos :P
jeszcze 3 miesiące temu miałam takie same problemy jak ty , my z mężem oboje skończylimy już 30 lat :wink: , więc podejmując decyzję o adopcji jakoś tak naturalnie wyszło z nas , ze decydujemy się na dziecko 0-3 latka , a pani dyr.z ośrodka powiedziała , ze ludziom w naszym wieku proponują noworodki :P , z tego co nam mówiono na spotkaniach to wiem , że zazwyczaj gdy rodzice ukończą 40-ty rok życia to proponuje im się dziciątka nieco starsze( ale tez nie jest to sztywną regułą ) , chodzi poprostu o różnicę wieku pomiędzy dzieckiem , arodzicami

jeszcze raz gratuluję podjętej decyzji :flowers:
szczęśliwa mama Julii
Ula-la
Posty: 2557
Rejestracja: 13 sie 2002 00:00

Post autor: Ula-la »

Gratulacje !!! :lol:
Ja polecam OAO TPD na Szpitalnej.

W zasadzie najmłodsze dziecko, które można zaadoptować to dwumiesięczniak. Monichniulek już to wyjaśniła :)

Pozdrawiam !!!
Ula Szpitalniana ;)

Mamusia Bartusia (kwiecień 2005) i Kasieńki (październik 2006) --> Bartek Pogromca i Kasia Zaskakiwanka


zuzola
Posty: 3235
Rejestracja: 06 gru 2003 01:00

Post autor: zuzola »

Polecam AOAO w Łodzi :D Gratuluję decyzji i życzę krótkiej adopcyjnej ciąży!!!

Mama Zuzi (IX. 2002) i Filipka (IX. 2008)


Awatar użytkownika
kasiavirag
Posty: 4121
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Post autor: kasiavirag »

Witaj!
Gratuluję decyzji.

Polecam KOAO w Warszawie, ul Ratuszowa 5.


Jestem mamą adopcyjną właśnie takiego 6-tygodniowego szkraba. (To jest teraz to on ma ponad 3 miesiące, ale zobaczyłam go w 15 minut po tym jak mama biologiczna się go zrzekła w sądzie. Współpraca telefoniczna między pracownikami ośrodka jest ekstra!)
Kasia, mama (z)mieszana, ale się porobiło...
Awatar użytkownika
age
Posty: 213
Rejestracja: 18 lut 2004 01:00

Post autor: age »

Witaj :D
My jesteśmy z Białegostoku , to Wam trochę za daleko :wink:
jestesmy juz dobrze po trzydziestce i teraz czekamy na noworodka, także Wy macie ogromne szanse na maluszka.
Gratuluje decyzji, całuje Was mocno i zycze powodzenia. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Awatar użytkownika
kasiavirag
Posty: 4121
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Post autor: kasiavirag »

Noworodków do adopcji nie można proponować!
Kodeks mówi, że matka biologiczna NIE MOŻE wcześniej zrzec się dziecka niż po upływie 42 dni od dnia porodu. To, co niektóre ośrodki proponują to rodzina zastępcza do ukończenia przez dziecko tych 6 tygodni a potem adopcja. Tyle, że rodzina zastępcza (zgodnie z ustawą) ma obowiązek umożliwiać rodzinie biologicznej kontakty z dzieckiem. Również dane rodziny zastępczej są w pełni jawne rodzinie biologicznej (o ile ta, oczywiście się tym interesuje).
Tak więc niejako bycie rodziną zastępczą jest trochę ryzykowne, co nie znaczy, że nie może być wszystko ok.
Na bocianie są przypadki, gdy maluch był z rodzicami już jako czterodniowy noworodek. Sporawa o adopcję obyła się jednak dużo, dużo później
Powodzenia.
Kasia, mama (z)mieszana, ale się porobiło...
Awatar użytkownika
Vill
Posty: 1644
Rejestracja: 20 paź 2003 00:00

Post autor: Vill »

miałam napisac Gratuluje decyzji..ale doszłam ze to zbyt patetycznie...hehe podjeliscie własciwą decyzję jeżeli wypłynęła ona z waszych serc...
Wybieraj ośrodek...intuicyjnie..co para to inny przykład adopcji...kwalifikacji..sądu..
ja nie kierowałam się opinią ludzi tylko...tym że mam niedaleko miejsca zamieszkania ..(jakies 800 metrów;)wiec prawie mieszkam w Ośrodku..heheh
Zrobicie jak czujecie
Pozdrawiam
Vill
staniakos
Posty: 45
Rejestracja: 26 lut 2002 01:00

Post autor: staniakos »

Dziekuję wszystkim za odpowiedź. Zaraz siadam przed telefonem i wydzwaniam po ośrodkach. W pierwszej kolejności Wawka, Szpitalna, Ratuszowa - żonka się ucieszy że zająłem się tym.
Poza tym "nie liczy się kto urodził ale kto wychował" tak ktoś kiedyś powiedział.

pzdr
czekamy z Mikołajem od 05.06r
Awatar użytkownika
Reniq
Posty: 461
Rejestracja: 30 gru 2002 01:00

Post autor: Reniq »

Hi hi my tez stwierdzilismy, ze udowodnimy tym wszystkim madrym profesorom od genetyki, ze geny to jest malutki promil w calym ksztaltowaniu osobowosci :)

Wychowanie - to jest to!
[url=http://reniq.blox.pl]O naszym życiu[/url]
Awatar użytkownika
korcia
Posty: 360
Rejestracja: 07 gru 2003 01:00

Post autor: korcia »

Fantastycznie, że podjęliście taką decyzję. Trzymam za Was ooooogromne :bigok: aby "ciża" była szybka i krótka :lol:
Mój ośrodek jest trochę za daleko więc nie będę proponować. No chyba, że chcecie zwiedzić Szczecin :hihi: to zapraszam :lol:
[url=http://www.nasz-bocian.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=445903#445903]Nasze nowe pogaduchy[/url]

Mama wspaniałego synka :-)
chica4
Posty: 2258
Rejestracja: 16 lis 2002 01:00

Post autor: chica4 »

Kasiuvirag, Staniakos i wszyscy zainteresowani, a wlasnie, ze mozna, ale z zastrzezeniem, ze przez te okolo 6 tygodni od urodzenia sie dziecka, zostanie ustanowiona rodzina zastepcza- u nas we Wroclawiu rodzine ta ustanawia Starosta Powiatowy-do czasu zrzeczenia sie praw matki czy rodzicow biologicznych. Nie jest to od razu adopcja, ale po okresie ochronnym , tych okolo 6 tygodni (bo roznie to trwa w praktyce) i sprawie zrzeczeniowej biologicznych rodzicow, mozna natychmiast wystapic o adopcje. Oczywiscie jest tez pewne ryzyko (minimalizowane przez oao jak najbardziej tylko sie da), ale kto nie ryzykuje ten nie ma... Niestety takich oao jak nasze jest niewiele, ale jesli komus bardzo zalezy, to przyjedzie tutaj... Nasza Olenke widzielismy w szpitalu w 6 dobie zycia, a w 9 dobie zabieralismy ja ze szpitala do domu. :lol: :lol: :lol:

Chica i Chic- szczęśliwi rodzice Oleńki:-) (ur. 16.10.03r, z nami od 24.10.03r.):-) http://foto.onet.pl/0,18279706,710070,user.html

Awatar użytkownika
Tacjana
Posty: 51
Rejestracja: 10 sty 2004 01:00

Post autor: Tacjana »

Gartuluję podjęcja decyzji :D
My z mężem też zdecydoealiśmy się po wielu latach leczenia na adopcję.
Życzę wam powodzenia i szybkiej drogi adopcyjnej.Żona powinna być z Ciebie dumna, że sam zacząłeś interesować się Ośrodkami Adopcyjnymi.
Jak widać w większości na Bocianie można spotkać dziewczyny, więc gratuluję odwagi.
Pozdrawiam i trzymam kciuki.
Tacjana
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Moja adopcyjna droga”