Katolicki ośrodek adopcyjny w Katowicach

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
ala_lupo
Posty: 38
Rejestracja: 09 paź 2007 00:00

Katolicki ośrodek adopcyjny w Katowicach

Post autor: ala_lupo »

Witam Bocianowiczow?
Zdecydowalismy sie na adopcje w osrodku w Katowicach. Chcielibysmy porozmawiac i nawiazac kontakt z rodzicami adopcyjnymi z tego osrodka?
Prosimy odezwijcie sie!
Goraco pozdrawiamy.
Awatar użytkownika
Mandolinka
Posty: 22
Rejestracja: 04 kwie 2006 00:00

Post autor: Mandolinka »

Cześć ala_lupo :-)

Ja z mężem czekamy na dzieciątko w tym ośrodku. Nasza pierwsza wizyta byla w październiku 2006 roku. Od 14 miesięcy czekamy na dziecko i jak na razie niestety bez rezultatow :-( Jestem średnio zadowolona z funkcjonowania ośrodka i z ich rzekomej pomocy. Przy nastepnym dziecku raczej zdecyduje sie na inny ośrodek.

Jesli masz jakieś konkretne pytania chetnie Ci odpowiem :-)
Pozdrawiam
gk30
Posty: 783
Rejestracja: 09 mar 2004 01:00

Post autor: gk30 »

czy chodzi o ten ośrodek przy katedrze?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ala_lupo
Posty: 38
Rejestracja: 09 paź 2007 00:00

Post autor: ala_lupo »

Tak chodzi o ten ośrodek przy katedrze. Jesteścioe tam zarejestrowani ? Pozdrawiam
nanek
Posty: 699
Rejestracja: 28 sty 2006 01:00

Post autor: nanek »

Witaj Alu
Widzę że zmienilaś ośrodek..... możesz napisac dlaczego?
pozdrawiam
N.
gk30
Posty: 783
Rejestracja: 09 mar 2004 01:00

Post autor: gk30 »

niewiele mogę napisać dobrego o tym ośrodku, szkolenie było nawet sympatyczne ale na tym koniec, każdą pomoc musielismy wydrzeć z ośrodka pazurami, ja mam syna ale ośrodek mi w tym niewiele pomógł
gdybym zdecydowała się na drugą adopcję to na pewno nie w katoliku
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
anik74
Posty: 43
Rejestracja: 05 maja 2008 00:00

Post autor: anik74 »

Ja skończyłam tam warsztaty już.... 7 lat temu. I jestem zadowolona. To prawda sami bardzo często dzwoniliśmy, przypominaliśmy się ( po zakończonych szkoleniach) ale nikt nam nie odmawaił informacji . Pani Dyrektor uspakajała by się nie niecierpliwić. W przypadku drugiej adopcji było znacznie łatwiej , bo była to biol siostra naszej córki. Nie chodziliśmy już na warsztaty, tylko była indywidualna rozmowa i ich opina o nas (dla sądu). Zresztą mamy co jakiś czas kontakt z ośrodkiem .
Awatar użytkownika
ala_lupo
Posty: 38
Rejestracja: 09 paź 2007 00:00

Post autor: ala_lupo »

witaj fajnie ze sie odezwalas a jak dlugo czekaliscie po warsztatch na Wasza corcie :) pozdrawiam
Awatar użytkownika
anik74
Posty: 43
Rejestracja: 05 maja 2008 00:00

Post autor: anik74 »

7 lat temu było nieco inaczej, wszędzie czekało się krócej niż teraz. Nasze oczekiwanie to 7 m-cy. Pani Dyrektor zrobiła nam niespodziankę , bo nic nie mówiąc o dziecku zaprosiła na spotkanie grupowe (po warsztatach spotykaliśmy sie co 2 miesiace z innymi rodzicami i wspieraliśmy się) i po tym spotkaniu zabrała nas do naszego skarba. Takich emocji nie da się porównać do niczego. Po 4 latach zgłosiliśmy się po drugie dziecko i wtedy przewidywany czas oczekiwania był 2 lata. Ale zdarzyło sie w międzyczasie,że nasza mama biologiczna oczekiwała kolejnego dziecka i szukała nas by dzieci wychowywały sie razem. Było to po miesiącu od wizyty w ośrodku.Niesamowity zbieg okoliczności. Wszyscy w ośrodku sie cieszyli i każdy chciał nam przekazac ta nowinę. Wszystko przebiegło sprawnie -do tego stopnia, że malutka ani dzień nie była sama. Mama biol. odwiedzała ją 2 tygodnie codziennie-a od trzeciego już my codziennie. I "przekazanie" odwiedzin odbyło się też przez ośrodek. Po bardzo szybkiej sprawie w sądzie dostaliśmy podziekowania od mamy biol( przez ośrodek) . Trzymam kciuki i jak będziesz miec jakieś pytania to pisz-chętnie pomogę.
Awatar użytkownika
ala_lupo
Posty: 38
Rejestracja: 09 paź 2007 00:00

Post autor: ala_lupo »

witajscie
chcialam zapytac czy ktos wie jakto jest przy drugiej adopcji trzeba znowu przechodzic warsztaty czy daja tylko dokumenty pozdrawiam
Awatar użytkownika
ala_lupo
Posty: 38
Rejestracja: 09 paź 2007 00:00

Re: Katolicki ośrodek adopcyjny w Katowicach

Post autor: ala_lupo »

hallo czy jeszcze tu ktos zagląda pozdraiwam
Awatar użytkownika
Ewqa184
Posty: 205
Rejestracja: 13 lut 2010 01:00

Re: Katolicki ośrodek adopcyjny w Katowicach

Post autor: Ewqa184 »

Dziewczyny jak wygląda adopcja w Katowicach???Słyszałam że muszę mieć : * Życiorysy małżonków
* Odpis zupełny aktu małżeństwa
* Zaświadczenie lekarskie o ogólnym stanie zdrowia
* Zaświadczenie z Poradni Zdrowia Psychicznego
* Zaświadczenie z Poradni Odwykowej
* Zaświadczenie o zarobkach i opinia z pracy
* Oświadczenie o niekaralności
* Opinia księdza proboszcza
* Wspólne zdjęcie małżonków
czy to jest prawda?
Proszę Was o odpowiedź. Razem M podjęliśmy trudną decyzję o adopcji. A jak się dowiedziałam o tym wszystkim to się przeraziłam. Jak wygląda to w Waszym przypadku??? Od czego mam zacząć...nic nie wiem dlatego zwracam się do Was. Pozdrawiam.
V NIEUDANYCH IUI
IMSI-Provita - 28.09.11 - punkcja
01.10.11 - transfer :(
05.03.12 - transf. dwóch śnieżynek.
11 dpt beta 158.
16 dpt 3628
30.03.12 mamy dwa pięknie bijące serduszka. Proszę Boga abyście zostały z nami i zdrowo rosły
tp.26.11.2012
Mamy 3 mrozaczki
Awatar użytkownika
ala_lupo
Posty: 38
Rejestracja: 09 paź 2007 00:00

Re: Katolicki ośrodek adopcyjny w Katowicach

Post autor: ala_lupo »

czesc zdecydowaliscie sie na osrodek katolicki w lkatowicach zadzown tam umowicie sie z Pania Dyrektor miloporozmawiacie i wszystkiego sie dowiecie.
Bedziecie musieli napisac swoje zycorysy, zaswiadczenie o zarobkach zaswiadczenie o niekaralnosci akt malzenstwa, zaswiadczneie od lekarza ogolnego ale wiekszosc doumentow sklada sie stopniowo niektore maja waznosc 3 miesiace wszystko Wam powiedza pozdrawiam i trzyma kciuki
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”