wkładka po histeroskopii operacyjnej

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
Awatar użytkownika
synapsa
Posty: 207
Rejestracja: 11 wrz 2008 00:00

wkładka po histeroskopii operacyjnej

Post autor: synapsa »

Szanowny Panie Doktorze! Wybieram sie na histeroskopie operacyjną, lekarz twierdzi, ze prawdopodobnie mam zrosty lub polip. Czy po wycięciu zrostów lub polipa powinnam mieć wkładke zapobiegającą powstaniu nowych zrostów. lekarz, który mnie kierował powiedział, ze założą mi taka wkladke na ok 3 tyg. a lekarz, który wykonuje zabieg twierdzi,ze obecnie nie stosuje sie takich metod, zaczynam tracic zaufanie. i drugie pytanie: czy moze tak być , ze trudno przez usg odróżnic polip od zrostów? Dziekuję
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Post autor: Jan Domitrz »

Jest taka metoda opisywana w literaturze ale decyzję co do tego rodzaju postępowania podejmuje lekarz wykonujący zabieg W USG nie ma możliwosci oceny zrsotów w jamie macicy Z poważaniem JD
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”