adopcja na zyczenie

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
gratka
Posty: 7
Rejestracja: 12 lis 2003 01:00

adopcja na zyczenie

Post autor: gratka »


Mam pytanie, może nieco dziwne, ale może ktoś z Was orientuje się czy można przejąć prawa rodzicielskie bez całej tej procedury adopcyjnej? Po prostu matka decyduje że chce oddać dziecko konkretnej rodzinie. Czy nasze prawo daje taką możliwość?
Awatar użytkownika
Moon
Posty: 643
Rejestracja: 10 sty 2003 01:00

Post autor: Moon »

I tak i nie.
Adopcja ze wskazaniam -matka "przekazuje" dziecko konkretnej, znanej sobie rodzinie jak najbardziej w naszym prawie istnieje, niemniej:
- zwykle jest przeprowadzana w rodzinach (siostra adoptuje dziecko siostry) i chyba jakoś ogólnie sądy na to "krzywo" patrzą.
- procedura sądowa jest taka sama, więc dokumenty - np - w zasadzie takie same
- zazwyczaj konieczna jest opinia ośrodka adopcyjnego lub innego ośrodka diagnostycznego, więc testy, wizyta kuratora itp -i tak będą.

Polecam ci poszukanie wątku w "pytaniach do eksperta -adopcja" pt: "Adopcja bez pomocy OA", w kórym wypowiada sie na ten temat pani dyrektor i wywiązała sie ogólnie bardzo ciekawa dyskusja na ten temat :)
Gośka-mama Pawełka (marzec 2001) i Karolinki (styczeń 2005)
Awatar użytkownika
Moon
Posty: 643
Rejestracja: 10 sty 2003 01:00

Post autor: Moon »

Acha i jeszcze watek Robin o sytuacji odwrotnej -poważnych problemach przed jakimi stanęła biologiczna mama, która pragnęła dziecko oddać, sprawdzając jednak przed tem rodzinę do kórej jej córeczka mialaby trafić (no może sprawdzić to złe słowo -po prostu wiedzieć, kto to jest, czy to ludzie, kórzy zapewnią małej bezpieczeństwo i miłość)
To wątek "Chciałąm cie oddać a nie porzucić".
Gośka-mama Pawełka (marzec 2001) i Karolinki (styczeń 2005)
Robin
Posty: 75
Rejestracja: 27 kwie 2003 00:00

Post autor: Robin »

treść postu usunięta na
prośbę użytkownika
Awatar użytkownika
mika
Posty: 209
Rejestracja: 22 lut 2002 01:00

Post autor: mika »

Witaj Gratka
Ja adoptowałam moją córke ze wskazaniem. Jeśli masz jakies pytania pisz na priv
Pozdrawiam
mika
Awatar użytkownika
gratka
Posty: 7
Rejestracja: 12 lis 2003 01:00

ten ekspert to nie kobieta

Post autor: gratka »

Dziękuję Wam bardzo. Po odpowiedzi eksperta nie spodziewałam się jakiejś pomocy. Na pewno ma on dużo racji że w przyszłości taka kobieta może nachodzić, może mieć jakieś pretensje, ale moim zdaniem byłoby dziwne gdyby nie chciała wiedzieć co się dzieje z jej dzieckiem i czy nie dzieje mu się krzywda i myślę że ma do tego prawo. Myślę że zawsze można się umówić że będzie po prostu ciocią odwiedzającą nas od czasu do czasu. To nie będzie dzziwne dla dziecka, a wprzyszłości kiedy dziecko pozna prawdę - nie będzie musiało usłyszeć - że rodzona matka miała je w d... Może jest to niebezpieczne, ponieważ nigdy nie wiadomo na kogo się trafi ale wydaje mi się że skoro decyduję się na ten krok, to mogę to zrobić dla tej kobiety o ile oczywiście będzie tego chciała. Chyba za bardzo się rozpisałam ale tak mnie to zdenerwowało że..
Awatar użytkownika
Moon
Posty: 643
Rejestracja: 10 sty 2003 01:00

Post autor: Moon »

gratka, nie przejmuj sie -to wasza rodzinna decyzja. Warto rozważyć wszelkie "za" i"przeciw" ale ekspert reprezentuje ośrodek i dziwne byloby, gdyby napisała, że "pewnie, omińcie oA" :)
A to wy zrobicie jak uważacie, jak ejst dla was dobrze, i to wy będziecie ponosić wszelkie konsekwencje. I te dobre i te złe :)
Gośka-mama Pawełka (marzec 2001) i Karolinki (styczeń 2005)
Awatar użytkownika
Moon
Posty: 643
Rejestracja: 10 sty 2003 01:00

Post autor: Moon »

nie rozumiem twojego zdenerwowania -pani ekspert odpowiedziałą wyczerpująco:
- jest taka możliwość
-tak sie to robi
-z takim ryzykiem się wiąże
-decyzja należy do ciebie

No to o co ci chodzi?
Gośka-mama Pawełka (marzec 2001) i Karolinki (styczeń 2005)
Awatar użytkownika
Gizela
Posty: 12
Rejestracja: 15 maja 2004 00:00

Adopcja na życzenie

Post autor: Gizela »

Adopcja ze wskazaniem jest mozliwa, aczkolwiek niebezpieczna dla każdej ze stron.Zmotywowani do adopcji wyobrażają sobie,że znając rodziców biologicznych, mogą bezpiecznie patrzeć w przyszłość.Nic bardziej mylnego-nie jestescie w stanie przewidzieć tego co wydarzy sie w przyszłości,a może rodzice biologiczni po latach nie poradza sobie ze stratą własnego dziecka?.Z kolei po co rodzicom biologicznym wiedzieć, gdzie jest ich dziecko?Co zrobią z ta wiedzą, gdy okaze sie,że żałują swojej decyzji.Adopcja ze wskazaniem zakłada pewne warunki dla każdej ze stron i jest ogromnym ryzykiem dla rozwoju dziecka.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”